Креми за лузни

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
исто и за тоа , контрактубекс
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
8
има ли друг начин да се ослободам од лузни? имам лузни од акни низ грбот и рамењата а Контратубекс е толку минијатурен што го трошам на 2-3 мачкања. Ќе треба да си порачам цел камион од контратубекс!!за на крај да речам "Ej , почна да делува"
--- надополнето: 2 мај 2012 во 23:08 ---
Дали со длабоко сончање и горење на кожата можам да ги добијам саканите резултати ??
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
има ли друг начин да се ослободам од лузни? имам лузни од акни низ грбот и рамењата а Контратубекс е толку минијатурен што го трошам на 2-3 мачкања. Ќе треба да си порачам цел камион од контратубекс!!за на крај да речам "Ej , почна да делува"
--- надополнето: 2 мај 2012 во 23:08 ---
Дали со длабоко сончање и горење на кожата можам да ги добијам саканите резултати ??
Ако сеуште имаш акни не би ти препорачала горење на кожата, дури и било какво изложување на сонце. Тоа дека сонцето ги гори акните и лузните е најголемата заблуда, затоа што само површински исчезнуваат, а тоа што е внатре во каналите останува, и кога тогаш излегува на површина во поголем размер, што значи и поголеми лузни како последица.
За лузните би ти препорачала да одиш кај дерматолог кој има приватна ординација и кој работи микроабразија, таков третман верувам би ти помогнал, а и дерматологот би знаел каква крема би ти помогнала за лузните врз основа на твојот вид на кожа.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Дечки мене ми препорачаа една мнооогу добра крема за чистење на лицето и за средување на флеки и лузни од акни...се вика Azelex... ја нема во нашиве аптеки...ако имате некој да ви ја донесе од USA.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Колку чини ласерско отстранување на стрии ?
 
П

Паган-др

Гостин
Контрактубекс на отворена рана се мачка или после одредено време, да се "засуши" малце?
 
Член од
23 април 2013
Мислења
22
Поени од реакции
5
Јас исто така имав сообракајка пед 2 недели, и имав една подлабока повреда поради која мораше да ме сошијат и тоа баш на левата веѓа, сеа пола веѓа ми ја нема и имам една тенка но подлабока линија ми се познава... и сакам да прашам што да се мачкам, да пробам со онаа крема здравје многу поевтина е дали ќе ми помогне?
И контрактубексот дали помага на вакви рани и кога се употребува тој, колку време треба да помине ... ве молам за некој совет?..
 
Член од
3 март 2013
Мислења
48
Поени од реакции
56
На отворена рана не се мачка, само за лузни е.
Се мачка, мене веднаш штом ми ги извадија конците ми препорачаа веднаш да почнам да ја ставам. Всушност, така најдобро делува.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.298
Се мачка, мене веднаш штом ми ги извадија конците ми препорачаа веднаш да почнам да ја ставам. Всушност, така најдобро делува.
Коа ќе ти ги извадат конците раната отворена е?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
дали има нешто што делува подобро од контратубекс? се работи за лузна од околу 8 цм должина , линија. контратубекс делуваше но не беше нешто нај нај..
 
Член од
3 март 2013
Мислења
48
Поени од реакции
56
Коа ќе ти ги извадат конците раната отворена е?
Зависи, признавам не се разбирам многу во ова но мојата беше поголема и на места подлабока и на моменти почнуваше повторно да крвари на неколку места, но првите денови и тогаш користев Контратубекс.
Не се смета тоа за отворена рана?
дали има нешто што делува подобро од контратубекс? се работи за лузна од околу 8 цм должина , линија. контратубекс делуваше но не беше нешто нај нај..
Јас контратубекс кратко го користев, се префрлив на Дерматикс крема и Келокут спрејче, чинам така се викаа ги користев околу 3 недели и имаше резултати.
Потоа се префрлив на лепенка, Cica Care. Ја земав од кај др. Пановски, околу 3500 мислам и ми траеше година дена. Се мие на 10 часа и се лепи на раната.

Мојата рана беше околу 20 сантиметри ама не беше многу длабока освен на едно место. Имав мислам 22 конци. За една и пол година едвај нешто да ми се познаваше. Кожата брзо ми се регенерира од било какви рани што уште пред да користам било што ги зачуди докторите ама дефинитивно лепенкиве многу ми помогнаа. Не знам дали уште ги носат, можеш да провериш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom