Креативна рекламна фотографија

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.064
Французскиот фотограф Жан-Ив Лемуањ (Jean-Yves Lemoigne) живее во Париз, специјализирал на креативна рекламна фотографија. За своите работи во оваа сфера нееднократно е наградуван на престижните конкурси и фестивали.
во некои од своите работи го прикажува проблемот на човештвото преку призмата на реламата- ....доста интересно

ОДЛИЧНА РАБОТА(y) 
Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
Рекламна агенција Euro Rscg Zurich за One Young World...
If the leaders don’t lead, we must lead. Young thinkers of the world

 
Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
Сниман е со Леика...На добрите автори не им треба скапа опрема....ФОТОГРАФИИ е темата не Видео [/media]
 
Последно уредено од модератор:
На врв Bottom