Крај на Европската цивилизација....

Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.677
Поени од реакции
32.038
Види го белиот Европски либерал, додека му се искрцуваат военоспособни мажи од разни муслимански земји со цел да го уништат и убијат, тие си лаат пред собранија, шетаат кучки во колички и одбиваат да имаат деца.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.187
Поени од реакции
3.258
Види го белиот Европски либерал, додека му се искрцуваат военоспособни мажи од разни муслимански земји со цел да го уништат и убијат, тие си лаат пред собранија, шетаат кучки во колички и одбиваат да имаат деца.
...што сами по себе се показатели дека Европјаните ем стареат, ем не им иде умот, а ако вака продолжат, ќе изумрат по природен пат и ќе бидат заменети со Афикански „нигри„.

Дарвин не им е потребен, сами на себе му га убијале...
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.525
Поени од реакции
7.417
Види го белиот Европски либерал, додека му се искрцуваат военоспособни мажи од разни муслимански земји со цел да го уништат и убијат, тие си лаат пред собранија, шетаат кучки во колички и одбиваат да имаат деца.

Право на глас за бегалци?

Германската министерска за внатрешни работи, Ненси Фесер, сака драстично да го прошири правото на гласање во земјата и тоа во иднина да ги опфаќа и бегалците кои повеќе од шест месеци живеат во Германија.

Таа ова го наведува во својата изборна програма за изборите во сојузната држава Хесен, и за сега намерата е правото да важи само за тамошните локални избори.
Со ваквата измена право на глас би добиле и бегалците (пример од Авганистан, Сирија, итд) и жителите не не-ЕУ држави (како Турција или Македонија).

По сегашни правила на локалните избори во Германија можат да гласаат германски државјани и ЕУ државјани што живеат таму.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.690
Поени од реакции
9.629
Оваа министерка е врвот на неспособноста, а конкуренцијата е голема. Ја шиканираа одма, демантираа од партија па се збуниле, печатна грешка било во програмата итн. Најжалното во сето ова е фактот дека и да се сериозни со овие намери (веројатно се), тие што би добиле глас и да сакаат не би можеле да изгласат полоши политичари од овие денешниве во Германија во секоја сфера и ниво на власт. Ова го зборам како личност што поминала низ македонска транзиција и политичари. Тука некаде се по ретардираност.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.167
Оваа министерка е врвот на неспособноста, а конкуренцијата е голема. Ја шиканираа одма, демантираа од партија па се збуниле, печатна грешка било во програмата итн. Најжалното во сето ова е фактот дека и да се сериозни со овие намери (веројатно се), тие што би добиле глас и да сакаат не би можеле да изгласат полоши политичари од овие денешниве во Германија во секоја сфера и ниво на власт. Ова го зборам како личност што поминала низ македонска транзиција и политичари. Тука некаде се по ретардираност.
па тие си ги гласате, ќе ве направат геј кај и да е или ќе џавкате како кучиња за пар години:icon_lol: Ние во Македонија овде покрај сите пациенти барем од тоа сме раат.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.690
Поени од реакции
9.629
па тие си ги гласате, ќе ве направат геј кај и да е или ќе џавкате како кучиња за пар години:icon_lol: Ние во Македонија овде покрај сите пациенти барем од тоа сме раат.
Немам јас гласано ни во Македонија ни во Германија, да зависеше нешто од мојот глас ќе беа и двете рај на Земјата :icon_lol: Со оглед на тоа што ние од Западот само лошото го копираме, спремај се за паради, вежбај лејди гага кореографии.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.167
Немам јас гласано ни во Македонија ни во Германија, да зависеше нешто од мојот глас ќе беа и двете рај на Земјата :icon_lol: Со оглед на тоа што ние од Западот само лошото го копираме, спремај се за паради, вежбај лејди гага кореографии.
брат, ти сигурно транс се пишуваш топол оброк да ти дадат си нашол за овде да збориш :icon_lol: враќај се овде додека е време, пред да ве направат сите геј до 2030та.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
3.793
Поени од реакции
8.279
Зошто бе толку загрижени душички сте на темава?! Ги жалите и ги кудите белите европски либерали!
Истите оние кои ни се закануваа 2001, 99-та, 2004 ни правеа територијални поделби, па Рамковни, Преспански, Тирански, Француски… капиту… пардон договори…
Истите оние што ни го украдоа името! Што до ден денес ни крадат историја, а ни се јачаат со надменост и супериорност!

Јас искрено уживам во претставава! Едвај чекам наредниот чин да почне…

П.С. народната мудрост не за џабе ги обележала како “Ку*вата Вавилонска”!!
Секогаш ни биле маќеа!
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.491
Поени од реакции
10.221
Вистина Шолц вчера пред празна сала говорел во собранието на ООН?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom