Кој е подобар: Rogue или Hunter ?

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Еднаш имав испробано, јас со Undead Rogue лвл 18, против Draenei Hunter лвл 24...
Ме победи, но секогаш го оставував на 3-5% HP...А за покасните левели(60-70), верувам дека rogue-от ке го гази hunter-от

П.С. Нели е подобро Rogue со дагери отколку Warglaives of azzinoth(Сите способности што вадат критикал(Бекстеп на пример) бараат дагер...
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Абе Rogue is the best class?? Вау ... Колку е само еднолично мислењево ..
Ај да те видам на скилуван играч пријди му со роугот .. И овие процентиве немаат поткрепа, лично мислење се.
Зависи од играчот , на некој му е доволна само стрела за да убие роуг без проблем .
Рачунај дека Trap + Hunters Mark и дека те гледа цела борба.. И Concussive Shot исто како и Scatter Shot за да те тргне настрана .. Нема ни да го пипнеш ...

Се е до играчот
И до опремата...
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Џабе е да се дискутира за Rogue и за Hunter. Мислам дека Rogue е во секој случај подобар од Hunter (велам за 1v1, или 2v2) а понатаму за 3v3, 4v4 и 5v5 не зависи само од тие двајца (од Rogue и од Hunter) зависи и од другите. А веќе ако сакате да ПРОБАТЕ да ме победите на дуел повелете на WoWFreeze. (Combat Rogue lvl 70 full S4) побарајте ме (за тие што мислат дека Hunter е подобар). И плус ако сакате ќе средам за и вие да добиете S4 опрема и ќе се тестираме. :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Зависи што спец и што играч го игра. Ако се земе pvp арена beastmastery hunter = easy win vs rogue, уклучује оноа неговата магија за анти-на све и ти како rogue без стан итн тешко да победиш. Но на outdoor pvp rogue јаде. Играв rogue 2.5 години. Сменија доста работи во играта, но ко што се збори Hunter ќе биде бајаги бојле у wotlk.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Незнаеш да играш..
Се согласвам, ама тоа сепак е за оригналот а доколку играш на приватните сервери, рогот претежно стално го топи хантерот. Едноставно роговите на приватните сервери се imba...
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Зависи што спец и што играч го игра. Ако се земе pvp арена beastmastery hunter = easy win vs rogue, уклучује оноа неговата магија за анти-на све и ти како rogue без стан итн тешко да победиш. Но на outdoor pvp rogue јаде. Играв rogue 2.5 години. Сменија доста работи во играта, но ко што се збори Hunter ќе биде бајаги бојле у wotlk.
Ehh... nee bas taka. Dokolku rogueto e mnogu dobro ke znae koga e vistinskiot moment-za vanish a pod ova podrazbiram da ceka hunterot da pusti BM da ceka 18sec da istece ili kolku, i potoa BM spec hunter bez BM e kako magare i muzika! Sega ako rogot e n00b normalno e lesna rabota za hunterot. Najmnogu zavisi od igracite, i nivnata taktika pred se.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
rogue е каде каде подобар за PvP ,а и PvE до негде, зошто не се знае кога може да удри :) А за дуели е послаб бидејки многу “pro’ хатери знаат дека ке бидат нападнати и почнуваат да ставаат стапици и да стојат врз нив, да фрлаат тоа сигналната ракета насекаде и за тоа рогот го јаде често ....
Сепак се е до скилот и искуството :)
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
jas mislam rogue

eve kako zakluciv:
imam 70 rogue na darksorrow (nakazam) igrav arena pred WotLK i imav 4/5 s2 i 1 s4 item.. s2 maceovi, i na cel toj gear imav najjaki enchanti sto postojat...

ne prodolziv za drugite s4 delovi zasto nejkev da se zamaram.. WotLK bese na vrata :P

zborot mi e, jas so toj gear gazev hunteri od sekoj specc sto bea full s4 etc.. no imase i nekoi sto bea so s2 gear ama me pobeduvaa so maki.

zaklucokot e deka se e do igracot... moze nekoj so full zelen gear rogue da pobedi hunter so s4 i obratno... ima noobovi :P
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Јас мислам дека Rogue може да тепа Hunter, пошто е најголема сероња со магиите што ги има, пример Banish (мислам дека така се викаше, одамна не сум играл).
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Abe ne mozete vaka da zborite ... zavisi MNOGU do igracot ... ma da jas mislam PRO Rogue (kao ja xD) hhh moze sve da simne ... samo e tesko feral dr00d ! kako i da e neznam koj rece deka rogue e beskorisen za 3x3 nezz kolku si upaten ali na TBC najako combo bese RMP (Rogue Mage Priest) duri i SK Gaming go igraat toa combo...i na WOTLK e mn jako samo so Arcane mage ne zezaj rogue e edna od najkorisnite klasi za 3x3 site kombinacii sto se igraat se so Rogue za razlika od Hunter! :)

Rogue Definitivno! :)
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Za duel nema klasa so ke pobedi rogue ako znae kako da igra a za arena zavisi so combo e :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom