Кој е најпопуларен спорт во Македонија?

Најпопуларен спорт кај нас?


  • Вкупно гласачи
    251

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Ме интересира што мислите за тоа кој е најпопуларниот спорт во Македонија. Некои викаат кошарката, некои пак фудбалот, а други ракометот. Кошарката мислам дека е најиграниот маалски спорт, фудбалот е најгледан, а во ракометот имаме највеќе успеси.

Се на се, кој според вас е најпопуларен?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ако одиме по тој редослед во фудбалот немаме речиси никаков успех освен пласманот на вардар во третотто коло од кфалификациите од лигата на шамионите, историските ремија против англија и холандија но и срамниот пораз од андора. во кошарката имаме учество на Евтопското првенство во Франција, а додека во ракометот константно покажуваме одлични резултати, Кометал беше европски шампион и плус уште 2-3 пати играше во финалето, Пелистер има едно финале во челинџ купот и полуфинале во КПК против лемго, вардар има 2 полуфиналиња а последното е против Загреб годинава во КПК. затоа според мене спорт број еден е ракометот
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Безделничењето :lol: :lol: :lol:
Се шалам
Мислам ракометот
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Lugjeto najmnogu go sakaat fudbalot, a sepak najdobri sme vo rakometot (i borenjeto).
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
SpAcE_c0wb0y напиша:
Lugjeto najmnogu go sakaat fudbalot, a sepak najdobri sme vo rakometot (i borenjeto).
Знаев дека вака некако ќе се одвива гласањето и вашите мислења. Сега за сега фудбалот и ракометот имаат еднаков број гласови.

Јас гласав за ракомет, затоа што имаме највеќе успеси, а во последно време се повеќе се гледа "за очи". Фудбалот пак во последно време речиси и нема некоја убавина... Претежно луѓево го гледаат заради профит, кладилници и слично.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Rakomet!
Zosto deka eptem slatki batina igraat i ima na so da plaknish oci:)) Na A1 si ja vidof potencialnata letna avantura eptem sladok bese:))))))))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Незнам дали си гледала некое европско или светско првенство во ракомет. Ако си гледала, ќе се согласиш дека ракометарите се најубавите спортисти, сосема спротивно од фудбалерите... Жими еден Бекам што го имаат. :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Acid напиша:
Незнам дали си гледала некое европско или светско првенство во ракомет. Ако си гледала, ќе се согласиш дека ракометарите се најубавите спортисти, сосема спротивно од фудбалерите... Жими еден Бекам што го имаат. :wink:

и во пливањето има згодни типци
 
Член од
6 март 2005
Мислења
772
Поени од реакции
5
Fudbalot razbira se.
Na primer koga ima Svetsko ili Evropsko prvenstvo vo fudbal (ili Liga na Sampioni) kolku ima gledanost, a kolku edno prvenstvo vo rakomet. Samo koga ucestvuva Kometal ili Makedonija togas, inaku retko koj prati koga nema nasi pretstavnici.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
јузер напиша:
Fudbalot razbira se.
Na primer koga ima Svetsko ili Evropsko prvenstvo vo fudbal (ili Liga na Sampioni) kolku ima gledanost, a kolku edno prvenstvo vo rakomet. Samo koga ucestvuva Kometal ili Makedonija togas, inaku retko koj prati koga nema nasi pretstavnici.
јузер не е се во тоа збориме за тоа кој спорт е најпопуларен. ако гледаш во македонија ќе видиш дека за кометал се тепаат кој да дојде прв до карта а додека за вардар, работнички победа и други тимови одвај по 500 луге публика има. во македонија публика на фудбал има само во Штип просек над 4000 по натпревар и на Шкендија во тетово. инаку јас гласав за ракомет бидејќи до лани активно играв и знам која е убавината а ти рагаза кажи ми кој е тој може го знам ќе ти го местам 8) :lol: :P :wink: :wink:
 
Член од
30 јуни 2005
Мислења
25
Поени од реакции
0
sport kako pa da ne

a so da pisat tie sto ne gledaat ili ne igraat nieden sport kako mene :)) a neli mozes da staves sport i kucanje na kompjuter gi vezbas prstite gi razmrduvas (lele ^CROW^^ zakon si) :) :lol: :lol:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
аку не се познати повеќе тенисери, ама има доста млади надежи во македонијава, отворите весник и ќе видите до каде стигнуваат 15-16 годишни деца. четврт финале, полуфинале, финале. тоа е огромен успех. штета шо не се популаризира толку многу...
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
иначе гласав за фудбал, најгледан е...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
асид треба да го дефинираш поубаво прашањето, дали прашуваш кој е најпопуларен македонски спорт, или воопшто спорт што го гледаме на тв или на стадиони/сали без разлика дали се игра во македонија или во странство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom