Кој е најбрз играч?

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Баш вчера на Милан - Арсенал видов неколку добри спринтови, па се замислив, кој е најбрз фудбалер на планетава? Мене прво на памет ми паѓаат К. Роналдо, Меси, Мартинс, и до некаде Јеспер Гронкјаер, ми има оставено впечаток. Сепак од овие, чисто за брзина ако прајме муабет, мислам дека е Мартинс.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мене Ебуе ми има оставено ваков впечаток, не знам зашто :)

Али ипак мислам дека најбрз е Мартинс.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.752
Па шо знам одамна немам видено некој со брзина на Зе Роберто,и Роберто Карлос тие што што они го правеа по аут линија денес може да им се блиску Арон Ленон и Кристијано,
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Па шо знам одамна немам видено некој со брзина на Зе Роберто,и Роберто Карлос тие што што они го правеа по аут линија денес може да им се блиску Арон Ленон и Кристијано,
Зе Роберто - брзина.

Магаре - козметика.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мислам дека К.Роналдо е најбрз:smir:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Кака кога ќе фати топка никој не може да го стигне, трча како коњ. Исто брз е и К.Роналдо
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
За Мартинс се согласувам,го гледав барем додека играше за Интер.
К.Роналдо исто така е брз,има и едно брзо дете од Удинезе ама не ми текнува како се викаше.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Со топка најбрз е Кака и да прашате фудбалер кој играл против него истото ќе ви го потврди.

Кристијано Роналдо е стартен и експлозивен ама прави кратки и брзи чекори и ако збораме за брзина со топка не е нешто посебно брз. Исто како и Меси, исто има краток брз чекор и на очи изгледа многу брз, а всушност не е.

Без топка мислам дека Мартинс е најбрз, ако не излегол некој во межувреме спринтер да незнам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom