Кој е виновен за нашите грешки?

B

Borg_Drone

Гостин
Самобендисаност на темава може на кило да се продава.Ако си згрешил на некого многу и тоа ти се случило повеќепати во животот тогаш треба да тргнеш од себе, да сфатиш дека треба да се промениш за да не страдаш понатаму, зошто сите тие луѓе кои си ги изгубил/а поради твоето детско однесување ќе ти се враќаат како сложувалки во твојата меморија и ќе се потсетуваш на нив секогаш кога ќе изгубиш други луѓе и никогаш нема да бидеш среќен/на.Прав/а мазохист/ка ќе станеш.Тоа не го прават созреаните луѓе.И на крајот што?Пак ти ќе бидеш уште поутепан/а од нив, додека овие ќе си ја пронајдат среќата со некој/а друг/а.
А кога станува збор за ситници секој ќе ти прости, сепак е ситница.Зависи за каков проблем станува збор.А ако се случи на тој што си му згрешил за некоја ситница не ти прости, тогаш дефинитивно не те заслужува како човек.
Јас простувам, сум простувал за ситници и не ми е проблем да простам ако ми се извинат, зошто сите грешиме.Човечки е да се греши!
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Кој е виновен па најмогу самите ние никој друг мислам со искуство се се учи ама некој грешки и лекции во животот скапо ги плаќаме повредувајќи луѓе кој ни значат. Најдобро е коа ќе си ја признам грешката па ако има сеа тој или таа на која сум и згрешил срце и душа да ми прости и да премине преку тоа добро ако не ќе остане нешто што ќе ме гребе цел живот одговорност дека заради некоја моја постапка или кажан збор сум повредил некого
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
За нашите грешки е виновен нашиот слаб карактер.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
^Апсолутно се сложувам..јас секогаш себе си се гледам како виновен..еве пример , не е крива девојка ми што се понаша , туку јас што сум предобар и и допуштам..:tapp:
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Кој е виновен за НАШИТЕ грешки?


Самите ние и никој друг. За сите аспекти од животот, не само љубовта и љубовните врски.
 
P

PewDiePie

Гостин
За нашите ? Па сигурно ние.

За грешките на останатите.......сигурно останатите,нема што да си ја префрлате кривицата на вас ако некој друг погрешил.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Самиот наслов кажува дека секогаш нашите грешки се наши, и за нив ние сме криви.
Понекогаш правиме грешки свесно, но според мене често многу несвесно.Поведени од емоциите и чуството понекогаш дека можеме да направиме се' што сме си зацртале, прават да грешиме.Затоа ако не сакаме често да грешиме, треба да преовладува повеќе разумот, и доброто размислување пред правењето на секоја работа, макар таа изгледала проста или обична.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
jas ke kazam ovaka - tocno e deka nie sme vinovni za nasite greski no jas mislam deka zavisi i od greskata.imam primer; moja drugarka e mazena a e zaljubena i saka drug covek, se bi napravila za nego gledajkija kako se ponasa i zboruva koga e on tuka.kazete mi vie mene zosto e ona kriva? deka go saka ? jas mislam deka vinovnici se nivnite dve SRCA sto tie dvaica se zasakale.:)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Ѓаол Ванус ...он не тера така да праиме :вонзем: ...незнам на прашањево дали да се смеам или да плачам :eek:
--- надополнето: 14 јануари 2012 во 13:42 ---
jas ke kazam ovaka - tocno e deka nie sme vinovni za nasite greski no jas mislam deka zavisi i od greskata.imam primer; moja drugarka e mazena a e zaljubena i saka drug covek, se bi napravila za nego gledajkija kako se ponasa i zboruva koga e on tuka.kazete mi vie mene zosto e ona kriva? deka go saka ? jas mislam deka vinovnici se nivnite dve SRCA sto tie dvaica se zasakale.:)
не е грев бе мило љубовта, грев е неверството! Си ги смешала ти малце лончињата ;)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
znaes deka pogodi samo neznam koj ti kazal. jas se izvinuvam jas ne se naogam vo takva situacija samo pisuvav moe mislenje odnosno jas se staviv vo takva situacija samo da kazam sto mislam nisto drugo. inaku batka nesum tinejdzer da ne razlikuvam sto e ljubov a sto neverstvo imam 42 god i sum srekno omazena.:oops:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
znaes deka pogodi samo neznam koj ti kazal. jas se izvinuvam jas ne se naogam vo takva situacija samo pisuvav moe mislenje odnosno jas se staviv vo takva situacija samo da kazam sto mislam nisto drugo. inaku batka nesum tinejdzer da ne razlikuvam sto e ljubov a sto neverstvo imam 42 god i sum srekno omazena.:oops:
Епа штом си 42 а не тинејџерка валда си свесна дека треба да размислиш два пати пред да напишеш некое мислење (исто важи за сите). Така ќе ги испочитуваш најпрво тие што ги отвориле темите а после и сите што се овде.

И дај бе луѓе не отварајте теми на кој е веке добро познат одговорот!
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Самите ли сме виновни за нашите грешки?
Does a bear crap in the woods? And does the pope crap on the broken lives and dreams of 200 deaf boys?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom