Кој е вашиот омилен админ на Кајгана CS серверите и зошто ?

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Acid kinder bese na server i uste 15 dusi koi mozat da potvrdat , mrcese poradi toa sto na forumov sum napisal nesto za nego(vidi nekolku posta pogore) a za caneno stvarno neznam sto mu tekna da mrci log nemam muabetot bese caneno:da ne ti ja ebam majkata ne jadi trici pomocko!! i kazi mi so treba da napraam da se pcujam so nedorasnati decista nemam namera si se iskluciv ... a za navredite vo predhodniot post se bez pardon za ponataka ke pripazam a dokaz vlezi na bilo koj server pod drug nick i razocaruvaj se od gzolizackite admini
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
Okej, ќе ја следам ситуацијата некое време.

Ќе има ревизија на сите админи.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Јас од Киндер се разочарав, на инферно ми вика ке те банирам, ради флеш, а ја прв трчам раш, и фрлам димна на средина, и ради тие 3 рунди, додека играм, ке јадеш бан, сакаш бан , закани до немај каде,
Јас не негирам, фрлав бомби, ама секој има право да игра како сака на серверите, а да не ги загрозува другите , јас ништо не ти наштетив
А не ти да си земеш за право и да ми кажуваш како да играм ...
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Vo sekoj slucaj fala za interesot i sredete gi serverite da moze da se uziva vo igranje a ne da se bunat za rank ili neznam so drugo pozz
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
Океј. Иначе вашиот омилен админ (јас) организираше натпревар за 3 слота, кој ќе се одржи вечер во 19 часот на Deathmatch серверот. Првите 3-ца со најдобар скор ќе добијат слот на секој сервер :)

Повеќе инфо тука:
http://cs.kajgana.com/index.php?site=news_comments&newsID=54&lang=uk
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
гуд џоб некам слот сакам ред и нивото на серверите да се врати сори ѕа офтопик по33
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Јас од Киндер се разочарав, на инферно ми вика ке те банирам, ради флеш, а ја прв трчам раш, и фрлам димна на средина, и ради тие 3 рунди, додека играм, ке јадеш бан, сакаш бан , закани до немај каде,
Јас не негирам, фрлав бомби, ама секој има право да игра како сака на серверите, а да не ги загрозува другите , јас ништо не ти наштетив
А не ти да си земеш за право и да ми кажуваш како да играм ...
ок , ама не во ред да лажеш...2 флеша ми фрли пред очи шо треба да ти кажам браво продолжи така?

јас ти реков сакаш бан? :tapp: ти реков ако продолжиш така бан ...

Acid kinder bese na server i uste 15 dusi koi mozat da potvrdat , mrcese poradi toa sto na forumov sum napisal nesto za nego(vidi nekolku posta pogore) a za caneno stvarno neznam sto mu tekna da mrci log nemam muabetot bese caneno:da ne ti ja ebam majkata ne jadi trici pomocko!! i kazi mi so treba da napraam da se pcujam so nedorasnati decista nemam namera si se iskluciv ... a za navredite vo predhodniot post se bez pardon za ponataka ke pripazam a dokaz vlezi na bilo koj server pod drug nick i razocaruvaj se od gzolizackite admini
омфг тоа јас ти го реков или Sparky да не си грешка малку ај преиспитај се !!!

П.С спој ги 2 поста.... (имам проблем со нетот така да едвај ги напишав мислењава)
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
kinder citaj ubavo zboram za sparky i caneno a rekov deka i ti bese na server a ne deka nesto si napravil!!!!! Acid pobara dokaz ja rekov deka ti i 15 dusi mozete da potvrdite (fala so potvrdi vo predhodniot post),procitaj prvo ubavo pred da obvinis....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добро,Acid рече дека ќе ја разгледа работата.
Ова веќе е преминува во офтопик дискусија,но Киндер се знае што се прави со тие што фрлаат така флешови.
Прво slap по цела мапа,ако сеуште се занесува секоја рунда кога ќе фрли флеш ќе му праиш slay.
Не мора одма да се силите со банови,на ништо не личи.

Бар кога бевме јас,Скорпио,Кенгур и Хорор се знаеше како идат работите.
Скорпио,ај да се активираме малце да праиме школа на awp_dust како порано :)
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Океј. Иначе вашиот омилен админ (јас) организираше натпревар за 3 слота, кој ќе се одржи вечер во 19 часот на Deathmatch серверот. Првите 3-ца со најдобар скор ќе добијат слот на секој сервер :)

Повеќе инфо тука:
http://cs.kajgana.com/index.php?site=news_comments&newsID=54&lang=uk
Ејцид треба ли да се пријавам за турнирот на ДетМеч серверот или право да си влезам накај 19 часот и да играм, пошо и јас сакам да учествувам!:)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Не треба пријавување. Првите тројца на сервер по бројот на убиства, од двете страни (значи и T, и CT), ќе добијат слот.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
kinder citaj ubavo zboram za sparky i caneno a rekov deka i ti bese na server a ne deka nesto si napravil!!!!! Acid pobara dokaz ja rekov deka ti i 15 dusi mozete da potvrdite (fala so potvrdi vo predhodniot post),procitaj prvo ubavo pred da obvinis....
ок грешка сум прочитал ...сори. За цанено кога те пцуел не сум видел а за sparky што се каравте неможев да пратам што ви е поентата оти ти пред тоа на имаше друг ник и му блокира нешто скали и мислев тоа е целата работа

Не гледав оти пишував на мсн со тој што работи во кабел-нет оти нетот ми беше шит..И 2-3 рунди бев афк
:salut:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
najdobar admin se znae we ... Zile_Killer vcera go vidoF posle mn meseci i alal mu vera ....a ne onde Montrey aka nz kako mkd.skaut ... nextmap de_inferno toj de_cbble zs taa staza zaradi lgx.junior kamikazi Sranje
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ок , ама не во ред да лажеш...2 флеша ми фрли пред очи шо треба да ти кажам браво продолжи така?

јас ти реков сакаш бан? :tapp: ти реков ако продолжиш така бан ...



омфг тоа јас ти го реков или Sparky да не си грешка малку ај преиспитај се !!!

П.С спој ги 2 поста.... (имам проблем со нетот така да едвај ги напишав мислењава)
Не златен, не лажам, ја купувам димни, за руш на инферно од голема средина, као кантер, а флеш не фрлам, извини молим те, не сме играле прв пат , така да не си во право, ја не те обвинувам, само неможем да ми кажеш како да играм, и јас сум бил админ, ама не сум банирал ради бомби фрлање, да опоменам да но не да банирам и кикнувам
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
не те банирав ниту кикнав .....грешка си ме сфатил и мислам дека најпаметно ке е да прекинеме со ова:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom