Кој ги изградил пирамидите и зошто?

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
sigurno? si go pratis li ti kanalot balkan ufo golem realist i samokriticar ISTINA PONEKAD ZVUCI KAO FIKCIJA ,ima niz cel balkan 11000 pretplatnici i golem samokriticar sakas da cues za faraon skorpija sega,kako sto rekov i ti prativ nekolku klipa gledam se i diskaveri a rezumiram ona sto e logicno pogledni
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
А што се засега дискавери, не е тоа што беше, откатко 90% од шоута станаа за коли или за складови... а тие такви шоуа се правени за американски сељаци што веруваат у бигфут и креационзам... оние глупине што шетаат со сачмарки наокулу
А такви сељаци на балканов нема во мал број...
Како тие што веруваат дека има пирамида во босна...
Иако само од една страна изгледа како пирамида, и нема било какви материјални докази дека е правена....
Тие луѓе продаваат памет на наивни за пари, и бараат престиж за глупости.
Измислуваат топла вода..
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Автоматски споено мислење:

apsolutno se slagam deka se e biznis ama ne se kaj ima dim ima i ogan ,toj veli slucajnos ne neveruvam a vase e dale ke veruvate ZNACI IMALO KRALJ SKORPIJA ? koi vladeal so egipet pred faraonite dali se slagas deka spored moe mislenje se e sokrieno sto e pronajdeno kako top sikret zosto napoleon gi pribral site papirusi ,baral zlato ,zosto egipkanite neznaele da gi citat heiroglifite kolku vreme mu trebalo na fransoa sampolion da gi prevede ???? a kolku najdoa i krijat busea vo piramidata so sonda i kamera ? busea koga stignaa do vrata navodno gi zabranila egipetskata vlas -VERUVAS ? ili tamu ja najdoa vistinata koja koga ke dojde vreme ke ja plasiraat skapo
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Египќаните не знаеле да читаат зашто античките македонци и римјаните ги имаат освоено.
Па потоа арапите. Па турците...3 азбуки смениле во меѓувреме....
Не ТРЕСИ!
И второ...го гледаш колку е млад типов? Можда едвај 5 години постар од мене во најдобар случај. Фурни леб треба да јаде барем пола сериозно да го сфаќам.
И да не изгледа како да има испушено тон трава у меѓувреме...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
aaaa ideme do aleksandriskata bibloteka vo koja se izgorelo ,i nesudi po ambalaza ,ajde ovoj spored tebe trevkar neuk a za balkan ufo ? vidi vaka kaj nas ima dobar del od ulicata poplocen uste od tursko so kockasti kamenja miloni posto eden e ko kocka kristal margarin a odozgora glatok ,tie sto gi izgradile piramidite ne se egipkanite spored mene egipkanite gradele plagiat na toa i gi pravele grobnici prviot klip sto go pastirav giza plato
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Што е толку шоканто со коцкасти камења?
1581840412132.png

Римјаните се ослунувале на инфраструктурата за да владеат со империјата.
Ништо ново тука. Голем дел од легиите правеле патишта..
Морале и квалитетни да бидат...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
nisto podrugi se ovie ,deka i ovde pred 2,3 veka se klesalo kamen za pat se cidalo i taka ,po tvoe zosto sluzat piramidite ? starosna granica od edna do druga i kvalitet ? jas dadov moe mislenje taka lesno ne se gubi pismo i jazik i nie sme bile i pod tursko,srpsko,bugarsko jugoslovensko pa citame i sme go zacuvale jazikot i pismoto duri i naucile od tie sto ne gazele
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Од наш јазик(пишан) нема ни ј додека не доааѓаат браќа миладиноци и весела дружина.
А ран цркновнословески е драстично различен од тој сега...
И второ, фактот дека самиот користиш многу турцизми ....
па.... ете како се губи јазик... и не те гледам да користиш ни глаголица ...така да...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
na 5 veka ropstvo,nesto minimalno rezil-sramota pa jas ja znam mojata loza dva veka nanazad a i pod tursko kulturata i crkvite pismoto ni stoi ovde kaj feferonite ops ni trag ni glas
Автоматски споено мислење:

ТОА е затоа сто тастатурата е на абецеда не дека незнаам глаголица и печатна и ракописна,и латиница и ракописно латиница и шта је гвоздџе и грозџе
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Не. Не знаеш латиница. Ти знаеш македонски/српски/хрватски со приспособена латиница. Како што агличаните и американците користат приспособена латиница...
20190428_124112.jpg
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
bukvite se isti ,a kako nie 6 veka ne sme go izgubile jazikot,verata,pismoto posle tolku tiranija a feferoncite izgubile se pa i gastite ta neznaele da gi procitat hieroglifite niti znaat koga ,zosto i koj gi napravil piramidite , i ne ja vrti vodenicata odgovori na pogore postavenite prasanja
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Очигледно забораваш дека
-словените биле пагани
-дел се муслимани
-нашата не е иста со руската и со грчката
-голем дел од другите обичаи се изгубени или приспособени
-не практикуваме римска религија одкако била забранета
Автоматски споено мислење:

*И* забораваш дека после балканските војни, голем дел од турците си отишле...
И дека има сега доселено и католици
И дека религијата била полузабранета во времето на комунизмот...
Ја знам точно што зборам.
Не може да го гледаш само тоа што ти одговара
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
koj i zosto gi napravil piramidite? zosto egipkanite neznaat da gi citaat hieroglifite,neznaat kako se izgradeni?od kogo?starosna granica od edna do druga gi ima 200? kvalitet pomegu trite giza i drugite dve i ostanatite grobnici so daleku poslab kvalitet ? izvor na materijal za giza platoto e pronajden od kaj za drugite 197 pronajdeni ako se grobnici 200 feferoni bile ?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
*И* буквите се исти, ама читањето различно.
Прав латински нема К , U, J i Y
Автоматски споено мислење:

Старосна разлика е 20 а не 200 не лажи и не поставувај без врска прашања И НЕ ЈА МЕЊАЈ ТЕМАТА!!!!!
И косата пирамида(поголема од најмалата ) не е на исто место со другите.
ДОСТА ТРЕСЕШ ГЛУПОСТИ!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom