Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ова металциве кој ќе ги сфатит, после секој пост пишан дека некој мрази метал одма добива десет цитати, добро бе луѓе ојте пишујтеси во темите за метал ги имате еден куп и остајте ги другите да си кажат свое мислење, сите имаме различни вкусови неможе секој метал да сака
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Реге, RnB.. Се што ме асоцира на добра музика!!:helou:
А кој си ти да кажеш дали некоја музика е добра или не? Некаков музички експерт? Дали уопште имаш доволно слушнато метал, рок и останатите жанрови што ги наброја дека ти се повраќа од нив, па да можеш да кажеш дали се добри или не?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
А кој си ти да кажеш дали некоја музика е добра или не? Некаков музички експерт? Дали уопште имаш доволно слушнато метал, рок и останатите жанрови што ги наброја дека ти се повраќа од нив, па да можеш да кажеш дали се добри или не?
Морееее.. Тебе мозокот ти се зема бе, или си надуван до бог знае кој степен?? Кој ти спомна тебе каква музика да слушаш?? Те фатив за врат и ти викам слушај рап или ке те килнам?? Аххххх што не се има на земјава!! Боже прости му не знаат што прават!! И ме боли ако слушаш метал да ти кажам.. Ни ти јас слуштам Рап за тебе, и ти Метал за мене.. ОК???:tapp:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
ова металциве кој ќе ги сфатит, после секој пост пишан дека некој мрази метал одма добива десет цитати, добро бе луѓе ојте пишујтеси во темите за метал ги имате еден куп и остајте ги другите да си кажат свое мислење, сите имаме различни вкусови неможе секој метал да сака
Абе јасно е дека сите имаме различни вкусови и дека секој сака различна музика. Ама не ми е јасно како јас иако најмногу сакам метал, можам да слушам све (освен турбофолк), а некои луѓе се толку ограничени. А тие што викаат дека не сакаат метал којзнае дали имаат слушнато метал, или па слушнале некои стереотипи за металот и металците, па затоа не сакаат да слушаат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Морееее.. Тебе мозокот ти се зема бе, или си надуван до бог знае кој степен?? Кој ти спомна тебе каква музика да слушаш?? Те фатив за врат и ти викам слушај рап или ке те килнам?? Аххххх што не се има на земјава!! Боже прости му не знаат што прават!! И ме боли ако слушаш метал да ти кажам.. Ни ти јас слуштам Рап за тебе, и ти Метал за мене.. ОК???:tapp:
Море, слушај ваму. Ја сакам метал највише, ама слушам и други ствари, вклучувајќи и рап. И не сери многу, а другпат размисли малце пред да напишеш дебилен пост.

Сите врсти на метал :pov:
:pov:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Море, слушај ваму. Ја сакам метал највише, ама слушам и други ствари, вклучувајќи и рап. И не сери многу, а другпат размисли малце пред да напишеш дебилен пост.
Ама човек ти не ги читаш пстовите.. Јас напишав нешто лошо за металот пред овај пост, па и во овој последниот?? Јас само си кажав дека не поснесувам Метал, Рок, Панк и друго.. Спомнав ваков е таков е металот?? НЕ.. Епа сега ти ако сакаш размисли малку ако не, не можам со сила да ти објаснувам и да ти цртам цртежи дека не поднесувам и не сакам да слушам Метал.. Позз
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Ама човек ти не ги читаш пстовите.. Јас напишав нешто лошо за металот пред овај пост, па и во овој последниот?? Јас само си кажав дека не поснесувам Метал, Рок, Панк и друго.. Спомнав ваков е таков е металот?? НЕ.. Епа сега ти ако сакаш размисли малку ако не, не можам со сила да ти објаснувам и да ти цртам цртежи дека не поднесувам и не сакам да слушам Метал.. Позз
Не напиша ништо, ама emote-иконата што ја стави сама си кажува. Тоа што ме нервира е што не наведе никакви аргументи. Зашто не можеш да ги поднесеш тие музички жанрови?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Не напиша ништо, ама emote-иконата што ја стави сама си кажува. Тоа што ме нервира е што не наведе никакви аргументи. Зашто не можеш да ги поднесеш тие музички жанрови?
Стил на облека, косата, мафтање на главите како не тука... Она кога се дерат, човек да не може да ги разбере!!(зборувам за Метал, бидеќи прашањето е поставено од металец) Затоа јас не ни се обидувам да слушам.. А кога би имал можност да слушам(што е 0.00001%) само заради тие тапаните би слушал.. За ништо друго!! Сега е ок!!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Коа од мене зависи музиката шо ке ја пуштам(коа сум дома на пример) може свашта да слушнеш освен турбо фолк. Највеќе слушам рап(и тоа македонски) ама не ми смета ништо друго(освен турбо фолк нели...). Е до душа врстине метал не ги знам ама неможам да ги слушам оние што само се дерат....

Металчишта(смерт) абе разберете дека не секој може да слуша метал, затоа постојат сите други правци, нормално е тоа, шо рипате одма.....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Стил на облека, косата, мафтање на главите како не тука... Она кога се дерат, човек да не може да ги разбере!!(зборувам за Метал, бидеќи прашањето е поставено од металец) Затоа јас не ни се обидувам да слушам.. А кога би имал можност да слушам(што е 0.00001%) само заради тие тапаните би слушал.. За ништо друго!! Сега е ок!!
Постојат и стилови на метал кај што нема "дерење".
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
абе металци рапери и сите останати
остајте ги луѓето сами да си кажат што не им се допаѓа, зарем малку ви се неколку теми за препукување рап метал ова она
ојте таму препукувајте отворете нови ако треба
читајте го насловот на темата Која музика не сакате да ја слушате воопшто?
шоима врска кој ја поставил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom