Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Според мене хип хоп и р&б!
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
iako jas sum raper i treba da glasam za rap! mislam deka najslusano e sega rock i r'n'b,taka da sekoj 4ovek si ima svoj stil na muzika za mene sepak ostanuva rapot i shirenjeto na HIP HOP kulturata! peace
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
И тоа си е твое мислење ама у секој случај погрешно е .. фората е што ти ја гледаш само електронската музика .. некои техно срања или шознам шо .. да слушаше ти 10 години рок немаше вака да мислиш .. на крај краева и да почне електронската музика поише да се слуша (иако знам дека тоа нема никад да се деси) , увек ке остане срање .. како што и била од увек .. !
Е друже грешка си.Ти кажав дека слушам секаква музика ама омилена ми е електронската.Ти си тој шо се врзува за една музика не јас.И ти да слушаше електронска музика ќе размислуваше ко мене така? А ќе почне да се слуша поише.Нема бегање од тоа.Сакал ти или не.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
gledaj ja rekov deka sum slusal pred toa druga muzika duri i ne sum znael deka postoi takva muzika :D:D,ama od koa sum slusnal nekoj grupi sum svatil deka drugoto e voda za rock-ot...
a deka rock-ot nekogas ke go nema toa mislam deka e samo zelba na onie sto ne im se dopagja taa muzika.
ne kazuvam deka e najslusan i deka ke bide zatoa sto jas go slusam tuku toa e fakt i ima mnogu dokazi deka ni malku na rock-ot ne moze da mu se priblizi niedna druga muzika osven bluez i jazz koi moze i se poslusani od nego ama nie ne znaeme bidejki ovie sranja od televizii samo ne trujat so gluposti.
Не е желба на тие.Тие што слушаат електронска музика слушаат и рок колку толку.Биди сигурен у тоа. А инаце без разлика што ти слушаш рок,он си е најслушан. И ќе биде уште некое време:) А блуз и џез се правци у изумирање така да неможат да се приближат.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Не е желба на тие.Тие што слушаат електронска музика слушаат и рок колку толку.Биди сигурен у тоа. А инаце без разлика што ти слушаш рок,он си е најслушан. И ќе биде уште некое време:) А блуз и џез се правци у изумирање така да неможат да се приближат.
Zasto mislis deka blues i jazz se pravci u izumiranje?
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Па види вака .. да немав слушнато елекреонска музика немаше да знам ништо за неа и така немаше да можам да кажам дека е срање .. капиш ? Рок музиката никад нема да умре .. електронската увек ке остане срање !

:jeaa:
i jas mislam taka pa ke vidime so ke se desi ima vreme.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па види вака .. да немав слушнато елекреонска музика немаше да знам ништо за неа и така немаше да можам да кажам дека е срање .. капиш ? Рок музиката никад нема да умре .. електронската увек ке остане срање !

:jeaa:
А добро де слушаш метал и најак си и само та музика е најдобра , ама има на светот луќе со различен вкус, инаку поп , R&B се најслушани па шо види по продажба на албумите кој ги држат првите места види години наназад.
Ако чинеше само металот или рок музиката само тие ќе беа ама не е така :) и готово енд оф стори за то :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
јас слушам само рокче ,не ја сакам многу електронската музика ,братми узива во таква музика.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
А добро де слушаш метал и најак си и само та музика е најдобра , ама има на светот луќе со различен вкус, инаку поп , R&B се најслушани па шо види по продажба на албумите кој ги држат првите места види години наназад.
Ако чинеше само металот или рок музиката само тие ќе беа ама не е така :) и готово енд оф стори за то :)
Тачно .. метал слушам и најјак сум .. НАЈЈАК СУМ БЕ :happ:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
А добро де слушаш метал и најак си и само та музика е најдобра , ама има на светот луќе со различен вкус, инаку поп , R&B се најслушани па шо види по продажба на албумите кој ги држат првите места види години наназад.
Ако чинеше само металот или рок музиката само тие ќе беа ама не е така :) и готово енд оф стори за то :)
:D:D:D abe najmnogu albumi prodavaat so elektronskata muzika a rockot ne se prodava a pa ti ne znaes so zboris be
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
мислам дека за џабе се карате. СИте типа на музика се слушани , има и рокери , и рапери , и металци.. и техно шо слушаат.. јас мислам дека најмн се слуша и ќе се слуша екс-ју.. Зарем не гледате колку останале Бијело Дугме , Рибља чорба.. шом останале до сеа и натаму ќе се слушаат
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
мислам дека за џабе се карате. СИте типа на музика се слушани , има и рокери , и рапери , и металци.. и техно шо слушаат.. јас мислам дека најмн се слуша и ќе се слуша екс-ју.. Зарем не гледате колку останале Бијело Дугме , Рибља чорба.. шом останале до сеа и натаму ќе се слушаат
:je: :D:D:D
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
:D:D:D abe najmnogu albumi prodavaat so elektronskata muzika a rockot ne se prodava a pa ti ne znaes so zboris be
Море улав кој рече дека со електронската се продават најмногу , реков Pop i R&B се продават најмногу. Не велам дека електронската е најслишана или пак дека другите музики нечинат ама вие некој малоумни кој го срамите и рокот и металот се буните за глупости.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_albums_worldwide

Еве овде се гледа шо е најпродавано а во нив има и рок се разбира бидејќи е еден од најпоуларните жанрој на музика од 60 тите па наваму, после почнува да го заменва Поп музиката .
А јас зборав за која музика е најслушана денес.

http://en.wikipedia.org/wiki/Best-selling_albums_by_year_(USA)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Zasto mislis deka blues i jazz se pravci u izumiranje?
Не мислам така.Тврдам дека е така.Ова го кажувам од тоа шо го знам и тоа шо го гледам.Ај докажи ми дека грешам!Кој од младиве слуша џез или блуз?? У која дискотека се пушта таква музика? У кој кафичи? Добро пуштаат по кафичиве али не многу често а и ептен ретки се тие места. Има некој општо познат џез или блуз артист шо го знаат повеќето луѓе? Е нема нема.Тоа е стар музички стил шо нема да издржи уште долго.Не дека сум нешо против али така е.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
мислам дека за џабе се карате. СИте типа на музика се слушани , има и рокери , и рапери , и металци.. и техно шо слушаат.. јас мислам дека најмн се слуша и ќе се слуша екс-ју.. Зарем не гледате колку останале Бијело Дугме , Рибља чорба.. шом останале до сеа и натаму ќе се слушаат
Ја опраи сеа ти....Да најслушани се Бијело дугме и Чорба. Неможам ни еден ден без да ги слушнам:pos2: . Не Збориме за кај нас.Се праи муабет за општо,насекаде,не само у македонија или на балканов. Верувам дека и у америка и германија и шпанија се согласуваат со тебе:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom