Која "корпа" боли повеќе и како ги поднесувате? :)

J

janicka

Гостин
Korpata od masko boli poveke, iako dosega mi se nema sluceno :)

Mazite se naviknati na korpi i niv korpite im pretstavuvaat sekojdnevie, pa zatoa ne gi dozivuvaat tolku bolno i tragicno kako nas devojkite.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Od kade vakvi predrasudi kaj site vas??? Masko moze i treba da i kaze "NE" na devojka/zhena so koja sto ne saka da ima odnos!

Divine: Ti vo kakvo drustvo na mazi si vlezena za da pomislis deka mazite nikogas ne odbivaat? Eden maz od kov koj sto se ceni sebe si, zenata treba da go ubedi za toj da e intimen so nea!

Pricini da odbijam zena:

1. Samata pojava: ako ne e zhenstvena, tuku e arogantna, sebicna, "self-centered". Megjutoia najmnogu ako pocuvstvuyvam deka nema golemo srce!

2. Ako intelektualno e "tutava".

3. Ako ne e "dete od familija" pod koe mislam ne dali e od bogata famija, tuku dali e odgledana, vospitana, dali gi pocituva roditelite.

4. Na posledno mesto e fizickiot izgled. Ne treba zenata da e ne znam kakva, no barem da e uredna. Dobrinata, sharmot i intelektot mnogu povekje pokrivaat fizicki "nedostatoci", no sepak nekoja osnova mora da ima za mazot da te primi vo videokrugot.
 
H

HCL

Гостин
janicka напиша:
Mazite se naviknati na korpi i niv korpite im pretstavuvaat sekojdnevie, pa zatoa ne gi dozivuvaat tolku bolno i tragicno kako nas devojkite.
Па богами треба и ние мажите малку почесто да ви маваме корпи за да не зборите веќе дека на нас ни е тоа секојдневие.Како ние пиеме корпи така и вие би требало да пиете корпи.Рамноправност меѓу половите.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Да да...мислам сакат рамноправност, ама у тие удели кои ним им се свиѓаат. Е сестро не може, добредојде у "Нашиот" свет. Ладно е, мрачно, на моменти гадно и неподносливо додека да не се навикнеш а потоа само го прифаќаш и не се замараш со такви срања. Сум добивал корпи и да ви кажам ама баш ИЧ не ме заболе оти ми дала корпа. Е шо сеа ќе плачам? Ќе сечам вени? Бог да чува...си мисли само она е девојка у цел свет? пфф....
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Мене сите ме откачуваат.:( Како ли изглеа тоа да не добиеш корпа? Мора да е јако, м?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
paaa koja korpa boli najveche ja dosea sum bil odbien tri pati i toa tri pati od ista devojka :) ama ova se deshavalo koa sum bil pijan taka da ne sum se sekavval najiskrajno a mashkite netreba mnogu da gi boli korpa mislam korpa ko korpa pa preku taseto ne e edna na svetov
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Метална онака подебела и по можност пуна. Стануваш сабајле, изморен од онадење цела вечер, уште забите неисчеткани и ти вика дотичниот “Не се онадиш убаво“. Брррррррр - језиво!!! :icon_mad:
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Zensko da dobie korpa?E, bas da vidam nesto takvo i da ne poveruvam.Kako moze da se sluci toa,koga nikogas,dobro skoro nikogas ne se pustaat.Za masko ne e nisto novo,pa taka se desava vo edna vecer tri da gi popies i ondak s`o.Nisto, life goes on.Ako gi brois kolku si gi dobil,gadno si se zaebal.Majkata mu e u lovot, so bi se reklo I Love the chase pa ona neka lupa korpi,ama kat tad ke se zakaci, e togas...
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
највише боли онаа ’корпа’ кога таман си се загреал за сајбер секксс од другата страна ти викаат ’не ми работи модемот’ :(((
и после , зашто даунлоад порн ? ете зашто!
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Caligula напиша:
i kao sea treba da se nasmeeme?
:pos::pos:

Абе корпа си е корпа...за да попиеш корпа значи си бил заинтересиран за личноста,личноста те одбила и нормално е малце да се осеќаш глупо без разлика дали си машко или женско. Ама па мојата логика ми наложува нешто друго-секогаш размислувам дека со корпа само губи другиот а добивам јас-со тоа што таков лузер до мене не ми треба. За да бидеш со некого треба навистина да си одоговараш со него е сеа ако ти дал корпа у старт уствари ти заштедил време и пари и те спасил од уште една монотонија со таков тип на човек ко него/неа:icon_lol:
Така да наместо да седиш дома и да се тормозиш себеси а и другите околу тебе со приказни од типот "никој не ме сака мене " излези најди друга жртва улови го на раат и забораи го предходниот морон за 5 сек.(да се разбереме ова го мислам и за мажи и за жени зошто верувам дека подеднакво лошо или помалку лошо е чувството):icon_lol:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
ХаХа

divine напиша:
Кога девојка му кажува НЕ на машко (за секс конкретно), тогаш е некоја вообичаена работа, а ако машко каже НЕ на девојка тогаш е или педер или ненормален или нешто слично. Јас барем сум сватила дека повеќето мислат така. Што мислите вие, како стојат овие работи?И дали доаѓа тоа, од фактот дека мажите скоро никогаш не одбиваат? А всушност, зашто се такви? Па веќе кога одбиваат ... кои би биле причините?
Се направија повеќе последователни прашања, ама ако да? :pos: :P
Дивајн душо е па зависи како да ти кажам. Машките кога е во прашање сексот не пребираат многу , ама во случај некоја да тепа у живци, некако не е тој филингот сваќаш . Како и женските и машките пребираат за секс партнерот ама со помал интензитет ..
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
DJ_DEXTER напиша:
Дивајн душо е па зависи како да ти кажам. Машките кога е во прашање сексот не пребираат многу , ама во случај некоја да тепа у живци, некако не е тој филингот сваќаш . Како и женските и машките пребираат за секс партнерот ама со помал интензитет ..
Na zenite za seks im e potrebna pricina,a na mazite samo prostor!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom