Која е разликата?

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sexot e rutrina
a vodenjeto ljubov e nesto poveke od rutina :) tuka se vnesuvaat site emocii strasti neznost.. cela ljubov spoj na 2 srca 2 tela vo edna srodna dusha..
vo vodenjeto ljubov mozes da dodades primesi na mala interesna romantika..
dodeka sexot mozes da go napravish kade i koga sakas..slobodno opsestvo sme

definitivno Slatka i Dolga Ljubov
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Според мене разликата е во тоа што кај сексот делот со предиграта е сведен на минимум,односно од бакнеж се оди право на клецање,а кај водењето на љубов се става акцент на предиграта,милувања,галења мх мх мх (иако ова, нали сите го знаеме,не е на одмет да повторам:smir: )
И јас сум по долгата љубов и водење љубов или секс во зависност од расположение,но одсекогаш сум викала дека најголема страст има во оној секс набрзинка со некој што те привлекува,секс за една вечер.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
dolga i slatka ljubov!!! ima razlika vodenjeto ljubov spored mene e so emocii cuvstva nekako nezno romanticno :) a seksot onaka za edna vecer
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
кога водиш љубов ги даваш сите емоции за разлика од сексот...бум трас и толку ...хмммм на нас машките можеби тоа повеќе ни одговара..

26???па знам дека после некое време дека ке се сведи само на секс..тоа ми е јасно....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
ke vidite deka so tek na vreme ke se svede samo na sex poveketo pati ,povozrasnite se samo za sex

sto mislis vaka po muabetov kolku imam?

by the way imam 2 deca ...

i licam za tolku, fala mu na boga ama dodaj uste10

sto ne znaci deka moite svakanja,misli,ponasanje i uopste zivot licat za 36

Едит by Acid:
Квин, ти споив 5 мислења.
Научи се да пишуваш се што сакаш да кажеш во еден пост, или користи ја опцијата „измени мислење“ доколку сакаш да допишеш нешто.
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
queen!!што мислиш дали има и ако има колкава е разликата во твоето време и денешново?за секс и водењељубов...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
i pred otprilika 15 god.mojata generacija imase sex samo ne bese toa tolku exponirano nikoj ne se falese so toa taka javno kako sega bese poskrieno posramno,ama sepak postoese.devojkite ne se davaa taka lesno kako denes kolku sto mozam da primetam,duri i mislam deka devojkite ja prevzemaa ulogata na mazite prvi nastapuvaat na scenata ako sum greska popravete me!
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
хмм....квин..незнам за ова...и денес има некои што не се валат дека имале секс...а оние пак што само зборуваат ...леле сношти една што ја лег*** супер беше...тој можит и да си фантазират малце...така да на таквите неможеш да им веруваш....а што се однесува дека порано не се давале и сега има такви девојки...на пр. девојками со која излегувам...не дава ни да ја пипнам на **** е има време одиме само неколку недели и ништо повеќе не очекувам...иако знам дека секс со неа..хмм во блиска иднина нема да биде....и има нешто влезено во главата...ко старине....невина до прва брачна ноќ......се надевам дека нема да остане на тоа..дека ке го смени мислењето ама то е то...
сепак ја сакам и почитувам...што ке биде нека биде....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
najdobro e koga spontano ke se sluci taa rabota a toa se retki momenti koga nema forsiranje od bilo koja strana, da se sluci hemija sto bi se reklo a ona moze se plasi deka ako ja fatis dole deka sledi i poveke,pa ti treba da ja ubedis deka mozete i da se galite i na toj nacin da postignete zadovolstvo i da se sakate
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
па да така и ми рече...првиот пат кога ја фатив за г*** ми рече тргни ги рацете те молам....ја прашав зошто?таа ми одговори:ако сега ме фаќаш за г*** утре ке се обидеш на друго место,затоа има време немој да брзаш....и јас:ОК и се извинав....па на тоа и мислев....да се галиме....ама еднаш и шамар јадов :( ...иако не го заслужив....тогаш се што сакав беше само милување и ништо друго....
а за форсирање..не,нема што да ја форсирам..ако сака сака ок ке го направиме тоа ако не...не....несакам тоа да е THE END за нас....
квин,дај кажи некој совет!!!!??
што најмногу сакаат девојките?!
како да и докажам дека ја сакам?!
и што би ја направило среќна најмногу.....?!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
bidi poladen bidi cool sto bi se reklo nemoj da i ides mnogu po keif bidi kavaler ama vo granici bidi pedanten nemoj nikogas da ja molis stavi ja vo situacija ona da moli ti rekov ednas izgubi ja vo tvojot `lavirint`,a sto se odnesuva do mobilniot i drugite sto ti titkaat daj i do znaenje deka toa e tvoe pravo dali toa i se svigalo ili ne,zarem treba da zaboravis deka okolu tebe ziveat luge odnosno drugi zenski osobi i ako ima poverenie ne treba da se zamara so toa.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
А да ја прекрстам темава, шо викате?

Се убивте од муабет правење и врска ви нема муабетот со темава!

Или вратете се на темата, или продолжете на друга тема за тоа што дискутирате, или преку приватни пораки разберете се. Ако фатам да ги префрлам вашите постови во соодветни теми, темава ќе остане со 2-3 поста.

Ај назад на темата.

ТЕМАТА Е:
Која е разликата меѓу секс и водење љубов?
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
хмм..според мене...да водишљубов...треба личноста да ти значи,сакаш и тн...-романтика
а за секс...тоа е иста приказна само со различна содржина...-луда ноќ
 
Член од
9 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
1
Koja e razlikata?
Pa spored mene, za seks ne mora da si vljuben vo licnosta so koja imas seks. Dodeka vodenje ljubov e so osoba kon koja cuvstvuvas nesto, imas emocii za nea, ili si vljuben.
Za seks ne mora da ima dolga predigra. Ne mora ni baknezi da bidat prisutni. Samo spusti gi gacickite, uzivaj dodeka trae i zbogum.
Dodeka se vodi ljubov ima baknezi, nezni sepotenja, ednostavno se ova se gleda i cuvstvuva za vreme na odnosot.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Разлика меѓу секс и водење љубов

Дали е еднакво водењето љубов и сексот?

Според мене во водењето љубов се искажани многу повеќе чувствата, а и самиот чин е многу понежен и почувствителен..

Што мислите вие?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom