Која е разликата?

Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
дали воопшто ја има меѓу секс и водењељубов?
и што сакате повеќе секс за една вечер или долга и слатка љубов??? :)
:back:
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Dolga i slatka ljubov :back:
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
hmmm super :)

хммм женските повеќе сакаат долга и слатка љубов за разлика од машките...за жал..... :kesa:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
marko+ напиша:
хммм женските повеќе сакаат долга и слатка љубов за разлика од машките...за жал..... :kesa:
Тоа е само стереотип...Демек кај машките е поважен нагонот, а кај женските емоциите..Како да не!Тоа е индивидуална ствар, резулатат на личен "избор", а не правило.
Е сега друго е тоа што од општеството и средината уште од мали нозе ни се наметнува тоа дека кај женските е пред се љубовта, и дека имаат секс само со некој што се сигурни дека го сакаат(демек они водат љубов), а кај машките е доволна само телесната привлечност или интензитетот на самиот нагон за да отидат со некого у кревет(и као кај нив увек се работи за самиот секс).Али тоа е нешто наметнато, груба генерализација и не е точно.
И женските не ретко легнуваат со некој само заради самиот чин, без некои "возвишени" емоции у позадина.Али поради етикетирањето, и малограѓанштината, која таквите девојки ги прогласува за "лесни", се кријат и не го признаваат тоа.
Иако лично преферирам и сметам дека нема мишто поубаво од секс со емоции, или такозвано водење љубов, не мислам дека е табу или нешто погрешно и кога у сексот не се инволвирани некои "длабоки" чувства.
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Разликата меѓу секс и водење љубов...хмм па сега секој различно си го сфаќа тоа. Сега ако навлегувам во значењето на зборовите ќе испадне голема филозофија,па така да може кратко и јасно да кажам дека водењето љубов е со личноста која што неизмерно ја сакаш и личност која може да ти го даде најголемото задоволство.Можеби ви изгледа ова премногу романтичарски али што да правам,таква сум:)
И секако повеќе преферирам долга и слатка љубов, лесните задоволства брзо го губат значењето,а љубовта е онаа која останува:wub:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
ako smeam da znam kolku godini imate otprilika(jas sum sigurno postara od vas kolku sto mozam da primetam)a i bas mi e interesno dodeka sum na rabota da ve citam ili da pisam i jas nesto pa i jas da se nadovrzam na muabetot kako edna mazena zena?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
queen напиша:
ako smeam da znam kolku godini imate otprilika(jas sum sigurno postara od vas kolku sto mozam da primetam)a i bas mi e interesno dodeka sum na rabota da ve citam ili da pisam i jas nesto pa i jas da se nadovrzam na muabetot kako edna mazena zena?
Годините воопшто не се битни на форумов.:)
Сите си споделуваме искуства,од 8 до 88 што се вика.:)
Нема потреба да чекаш „одобрение“ за да се приклучиш кон некоја дискусија,со нетрпение ќе ги чекаме твоите ставови.:smir:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
fakt e i dokazano e deka zenite ili devojkite kako sakate treba da bidat zaljubeni ili epten da gi privlece nekoj maz ili decko za da imaat sex odnosno vo toj slucaj da vodat ljubov so nego dodeka pak mazite mozat da imaat sex so skoro sekoja zena.se e do toa vo koj film si vlezen a filmot si go pravam i jas so maz mi pa taka nekogas vodime ljubov a nekogas cist sex a povremeno i se isprobuvaat i razni tehniki...

usput ne se pravam pred vas nesto kao iskusna zenturaca ama sepak godinite si go pravat svoeto i kako sto vikaat eh da mi e ovoj pamet sega..
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
па и жените можат да имаат секс со секој маж...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
moze ama samo ako im se dopaga i gi privlekuva zavisno od toa na sto padnala !
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
е јас немислам дека не ме знае...со повеќето имав само здраво...ништо повеќе......а после секс..другиот ден на секоја мин. порака ми пуштаат...и секогаш мора да лажам..дека неможам да излезам да се видиме.....ама то е то...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
a za da osvois sto pravis? probaj ako si dovolno zavodliv da ja izgubis vo svojot lavirint pa da vidis dali ke se najdete?

eee takvi se zenite ako ostavis vpecatok posle dosagaat...ama se raboti izgleda za nezreli osobi
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
па секогаш внимавам да не ја повредам...да не мисли дека е само за еден ден една вечер...сега сакам едно девојче и таа многу ме сака...
речиси секоја минута ми титка на моб или порака ми пушта...и прв пат да добивам подароци од девојка секоја недела....не ми е за подароците но тоа кажува дека мисли намене и дека ме почитува....
Се ближи 8-март...и сакам да ја направам да биде многу среќна...
можам да ви откријам дека ке ја носам на едно многу убаво и романтично место...и ке и подарам нешто...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
mi se dopaga tvojava izjava neka te vodi srceto ama ne go zaboravaj razumot!
 
Член од
5 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
разумот секогаш си го носам сомене...но го оставам и срцето да ме води кон бесконечноста...знам дека ни минута неможеме еден без друг...ова првпат ми се случува да засакам некого толку многу....
но и многу ми љубомори...во имеников на моб. имам само девојчина..и стално или ми титкаат или ми се јавуваат...и мисли дека ја изневерувам....но не е така....за првпат...

queen колку години имаш?ако не е тајна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom