Која е највисоката парична казна што сте ја платиле и зашто?

Член од
7 јуни 2007
Мислења
95
Поени од реакции
3
Е луѓе ја ги имам 1 и се најглупавите што постојат во законот за кривични пријави.А за вас незнам. Казна зашто не сум носел зимска опрема на 20 мај? Глуп полицаец ама , поебаме и ја си гу плати
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Јас уште не сум платил казна! По ништо!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Немам платено никаква казна:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
И јас неам платено казна...ама за кучето,јас би те згазила тебе:zlo:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Трипати казнет, ниеднаш не платил!
Погрешно паркирање, и двапати пребрзо возење.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
јас уште не сум платил усте некоја казна и можда и не ке платам некое време
 
N

n/a

Гостин
Ma imam be...u.p.m!
I plateni i neplateni kazni.
Najvisokata (poedinecna) mi e 1500lv(750eu) u Bugarija...a u toj period po razni osnovi me kaznija ukupno za 3200lv(1600eu).
U Makedonija me imaat kaznuvano isto...i po prekrsocen i po krivicen zakon...
Najvisokata bese spored krivicen zakon...ali ne se sekjavam na sumata tacno...
pak nekoi 500eu...
Toa ti e...jebem ti zakon....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Да чукнам во дрво до сега... Немам платено казна!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мислам дека на темава посоодветно место и е тука.

А за казната ... немам платено казна, но имам избегнато да платам една така повисока, за неосигуран работник ... грешка на инспекторите беше жими се`, па токму поради тоа ме фати инает и не ја платив! :podsmev:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Јас сум платила само една казна и тоа не во нашата Македонија(да беше тука веројатно ќе се најдеше некое алтернативно решение :) ).
Платив негде 20е заради возење во метро една станица повеќе. Земав карта за 5 станици, а се возев 6 (бев во брзање и погрешно ги пресметав станиците :) )
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ми удреја казна во Скопје влегов во градски автобус али неам појма која му е процедурата и хахаа ми доаѓа контрола и ми вика карта ја фино лепо му одговарам неам.и тој ми закачи казна али кога давав информации кој како се викам од каде сум се кажав погрешно само градот го оставив ист пошто во мене немав лична карта. А требаше да платим мислам дека беше 1500 денари
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
95
Поени од реакции
3
sky_dog<no1> напиша:
Ми удреја казна во Скопје влегов во градски автобус али неам појма која му е процедурата и хахаа ми доаѓа контрола и ми вика карта ја фино лепо му одговарам неам.и тој ми закачи казна али кога давав информации кој како се викам од каде сум се кажав погрешно само градот го оставив ист пошто во мене немав лична карта. А требаше да платим мислам дека беше 1500 денари
И јас се ќе се заебев така денес ама ми текна да им казам погрешна адреса.:vozbud:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mojata kazna e 15 evra na bugarsko -turska granica potocno na edrene ,za mocanje vo megjugranicen del,od strana na turski policaec.prvo pobara 50 evra no nekako se spogodivme za 15 evra.!!!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не ме казниле никогаш ..ако вооптшо станува збор за плакање додека тренирав фудбал морав да платам 500 денари казна највисока поради намерно направен црвен картон хахахаха удрив противнички играч со лакт со намера :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
sasence19 напиша:
mojata kazna e 15 evra na bugarsko -turska granica potocno na edrene ,za mocanje vo megjugranicen del,od strana na turski policaec.prvo pobara 50 evra no nekako se spogodivme za 15 evra.!!!
:pos::pos::pos:

Досеа ја казна не сум плаќал. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom