Која е вашата ОМИЛЕНА СЕРИЈА?

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ова е многу тешко за мене зошо ги има многу и не знам која да одберам
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Spin City,Two and a half men,24,Prison Break...CSI Las Vegas....а наскоро и Heroes ваљда..
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Дефинитивно Prison Break - најдобра сериа сто сум гледал - но цудо е сто не го пренесуваат на некои од нашиве тв канали
By the way gledam i Survivor china

[SIGPIC][/SIGPIC]
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Во последниве две години омилена серија ми е House, со Hugh Laurie kako дијагностичар-генијалец. Вакви оригинални, духовити, интелигентни реплики не сретнав ниту во една серија последниве години, и не е ни чудо што моментално е најгледана серија на Fox телевизијата.

Втората омилена серија е секако Supernatural. Сигурно не толку популарна како Хаус, но секако не помалку забавна, особено поради тематиката со која се бави, или паранормалните појави. Ги гледав скоро сите епизоди, од првата кога прват се сретнуваме со главните ликови Сем и Дин, па се до првите епизоди од третата сезона која што штотуку почна да се емитува.

И да, Heroes ми беше интересна комплетната прва сезона. Втората се надевам дека ке биде уште подобра, со оглед дека ке се инкорпорираат и нови ликови, како на пример главната глумица од Вероника Марс, итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom