Која ви е омилена хеви-метал/рок група?

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Токио хотел! УС5!!! ааа!! Ричи!!! АааААа..
 
J

Johnny Stulic

Гостин
почнав со ју ту,дип парпл,р.е.м,дајр стреис,пинк флоид,секс пистолс,експлоитед, стон темпл пилотс,феит но мор,рејџ агеинс да машин,диносаур џи ер,
4 скинс,панкрти,пушење азра,к.б.о,психо модо поп,атомско склониште,мизар,падот на византија,санс,валкан балкан(овие нема да ги заборавам гитаристот скокна од бина си ја скрши раката:pos:башка то и фендерот му го штавија по некоја недела)....толку засега
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
od rokojve neso rasmus taka mi se mili...a metal...rhapsody...nightwish...apocalyptica...manowar...lost horizon...iced earth...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Анастазија напиша:
Ја слушна Фуел од Аврил? Ако ја немаш - да ти ја пратам. Сигурна сум дека после тоа ќе ти се гади секогаш и во оригинал кога ќе ја слушнеш. Тоа е... Како што еднаш убаво си кажа еден познаник - KIll em all се однесува на комерцијалните МТВ срања а нивните нови албуми се токму тоа. Продажба на се што некогаш биле, сфаќаш?
Некогаш препевањето се чини интересно, на пр кога Children ја препејаа Бритни - абе смешки, ако сака некој ќе му ја пратам и оваа. Али фарсата со Аврил... Тоа е навредливо!
Еј....
А како се викаше тој метал бендот шо сите песни им се кавери од Бритни, Џастини и остало срање????
Нешто слично беа као Me First And The Gimme Gimme's у панк-рокот....:pipi:
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
По мене Deep Purple и Led Zeppelin
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Гласчено од Лаури неможам да го поднесам...:|
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Da se nadovrzam na muabetot za Metallica i toa kolku se oni metal... Bob Dylan ednas rekol (mislam deka ova go imam kazano na forumov) `Ako vi se sviga mojata muzika, jas ne vi dolzam nisto.`. Ako poslednite albumi ne mu se svigaat na nekoj (tuka se vbrojuvam i jas) sekogas ke gi ima prethodnite albumi da gi slusa. Metallica (i site drugi muzicari) si imaat pravo da se razvivaat i da eksperimentiraat. Nemoze cel zivot edna ista muzika da pravat. Tie odat napred, na toj sto mu se svigaat starite albumi, ke si gi slusa, na nekoj sto mu se svigaat novite albumi, niv ke si gi slusa.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Rok Grupa....hmmm pa mozam da kazam poise

Deep Purple
Dire Straits
Led Zeppelin
Aerosmith
RHCP

Toku za sea:toe:
 
K

kicodarker

Гостин
pa za mene metallica po the black album smeknuvaat i go gubat onoj prepoznatliv tresh metal zvuk a pred to a se kralevi na metalot.
bi gi izdvoil Queen JudasPriest DeffLepard Kiss PearlJam RATM Audioslave
VanHalen IronMaiden Megadeath Teatament
nasite Orion Cokance Karamela DedicatedForLife Mortality Inhibit Infinity Quasar Pmg Parketi TwoSides Sinjak Smut...
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
иако Linkin Park се растурија јас уште ги слушам Meteora и Hybrit Theory. Закон е групата. И Металика не се лоши. И они имаат убава музика само проблемот е што не ги слушам
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Zikin Park se rasturile??? YETH!!!!
Stvarno????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom