Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.088
Поени од реакции
6.359
кај ги наоѓаш овие фабрикувани вести? имате некоја таква група на телеграм за диверзии и дефокус на народот?
Целофанче, за тебе и твоите пајташи овој извор на податоци се фабрикувани вести: o_O:eek:

Ај ај ај, малеее, па вие сте биле поутепани од оние верниците што се надеваат на девици во другиот живот. Кај нив бар нема докажани контрааргументи па може да си се надеваат.

Членовите што божем се повикуваа на наука, одбиваат да прифатат реални бројки, заклучоци од научни истражувања и требало како ќе ни кажат така да живееме. :cuc::cuc::cuc:

Само слепа послушност и ќе ги добиете девиците. :sekcza:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.758
Поени од реакции
20.425
Taka Bafra. Bapni link od 55 stranicen dokument, prokomentiraj nesto so dve-tri recenici i gotovo. Aval da ti e.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.428
Поени од реакции
32.439
Целофанче, за тебе и твоите пајташи овој извор на податоци се фабрикувани вести: o_O:eek:

Ај ај ај, малеее, па вие сте биле поутепани од оние верниците што се надеваат на девици во другиот живот. Кај нив бар нема докажани контрааргументи па може да си се надеваат.

Членовите што божем се повикуваа на наука, одбиваат да прифатат реални бројки, заклучоци од научни истражувања и требало како ќе ни кажат така да живееме. :cuc::cuc::cuc:

Само слепа послушност и ќе ги добиете девиците. :sekcza:
не се грижи ти за нас, ние пошто сме вакцинирани тешко нас, ти ќе бидеш спасен.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
2.599
Поени од реакции
6.103
Од надвор пуватори и главни колаборатори, длабоко внатре ова:
о.jpg
Живот во стаклено ѕвоно, ако треба да им се опише битисувањето.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.663
Поени од реакции
17.507
Ретардиран муабет е кога некој во ист ред ќе вметне 2 милјарди дадени вакцини и антиваксерска параноја. Чуден човек си, едно време секој пост ти беше копи-пејст од Редит, Трамп, републиканци не знам шо, којзнае во кој антиваксерски сабредит си заглавил сега.

Ех бе, до кај стасавме догма да биди да прашаш нешто.

Иначе вакцните немаат нормална авторизација за употреба, затоа што сеуште се тестираат.

Еј вакцини кој се дадоа на 1 милјарда луѓе сеуште се тестираат за безбедност, па дури задолжителни ќе ги правеле :pos:

Знаеш зошто уште се тестираат?
Затоа што не успеаа со претходните вакцини за корона да стасаат ниту до човечки тестирања. Имаа нус појави кај тестирањето со животни.

Да имаше било какво ослободување од одговорност, вакцинираните не би можеле да добијат лекарска помош во случај да им притреба. Дури и на наши шо се вакцинираа во Србија им беше пружена помош и не правам муабет за итна помош.
Доктор му пружа лекарска помош на тие што пробуваат самоубиство. Само поп не оди кај човек што се самоубил.

Ова со вакциниве стана догма, или веруваш или не веруваш. Ако не веруваш тогаш не ти помага доктор. Ете до таму стасавме.

Нема наука во ова.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.428
Поени од реакции
32.439
Од надвор пуватори и главни колаборатори, длабоко внатре ова:
Прегледај го приврзокот 302879
Живот во стаклено ѕвоно, ако треба да им се опише битисувањето.
боди, тешко нас после војната, ќе не носат по нирбурншки судови пошто сме биле колаборатори со биг фарма мафијата
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
2.599
Поени од реакции
6.103
боди, тешко нас после војната, ќе не носат по нирбурншки судови пошто сме биле колаборатори со биг фарма мафијата
Ќе ви суди Anubis, само што главен грев ви е што сте прости. Ќе ве вратат назад, ќе бидете амби у нареден живот и ќе ви требаат милијарда год. за да вкусите човечки живот пак.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.088
Поени од реакции
6.359
не се грижи ти за нас, ние пошто сме вакцинирани тешко нас, ти ќе бидеш спасен.
Морам да се грижам за тебе, на нас неверниците кој друг ќе ни го покаже вистинскиот пат ... :motorce:
Затоа јас во твоја корист ќе се откажам од моите две дози, таман ти ќе добиеш 4 и нема шанси ниту да фатиш ниту да пренесеш корона :love:. Ти слободно ќе шеташ низ светот (само глеј да нема омега мутација, поплави,пожари или земјотрес), а мене ако ми дозволите низ државава по природа, благодарен ќе сум ви, ако не, доволен ми е дворов.


Игорче игорче, па ти толку научни трудови од Дростен исчита, не знам зашто не би те интересирале резултатите од реалноста... уствари ми текна, не смееш да мислиш, што ќе ти кажат, така мора да е. Нели илузија е човек да живее како сака.
Баш во постот каде што се смееш, ти извадив соџвакани податоци, ама нели според тебе, нема што главата да ја користиме, илузија е да помислиме на такво нешто. Ти само следи си го Дростен и немате гајле во Германија. Само аман за аман, немојте вие да излезете на улици,оти отиде цела ЕУ јабана. :D

Трпение, само слепа послушност и ќе ги добиете девиците.
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
81
Морам да се грижам за тебе, на нас неверниците кој друг ќе ни го покаже вистинскиот пат ... :motorce:
Затоа јас во твоја корист ќе се откажам од моите две дози, таман ти ќе добиеш 4 и нема шанси ниту да фатиш ниту да пренесеш корона :love:. Ти слободно ќе шеташ низ светот (само глеј да нема омега мутација, поплави,пожари или земјотрес), а мене ако ми дозволите низ државава по природа, благодарен ќе сум ви, ако не, доволен ми е дворов.


Игорче игорче, па ти толку научни трудови од Дростен исчита, не знам зашто не би те интересирале резултатите од реалноста... уствари ми текна, не смееш да мислиш, што ќе ти кажат, така мора да е. Нели илузија е човек да живее како сака.
Баш во постот каде што се смееш, ти извадив соџвакани податоци, ама нели според тебе, нема што главата да ја користиме, илузија е да помислиме на такво нешто. Ти само следи си го Дростен и немате гајле во Германија. Само аман за аман, немојте вие да излезете на улици,оти отиде цела ЕУ јабана. :D

Трпение, само слепа послушност и ќе ги добиете девиците.
А зошто невакцинираните се замараат со вакцинираните и обратно... секој си има свое мислење и своја одлука и тоа си е приватно. Што пробувате да си докажете едни на други? едноставно терај си свое мислење и готово, ако мислиш дека си здрав и дека немаш причина да се бодеш уште поубаво и продужи си така со позитивна мисла и дури немораш ни да се замараш со ништо а исто и обратно. вака се препукувате само со негативности па и уште и меѓу себе се препукавате. Олабавете малце
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.663
Поени од реакции
17.507
Fejk njus.

https://www.zusammengegencorona.de/impfen/logistik-und-recht/rechtliche-fragen/ Prevedi na google. Pisuva i deka vo odredeni situacii i proizvoditelot moze da snosi odgovornost, znaci ne e osloboden. Mnogu jasno e praviloto vo Germanija.
Гледа дека ЕУ има некаков договор со производителот за тоа. Само Германија е тоа, затоа и нема да се глупираат со задолжителни вакцинации.

Иначе од документот.

Is there a compulsory vaccination? Can my employer force me to vaccinate?
In general, the vaccination is voluntary and there will be no compulsory vaccination against COVID-19 in Germany. According to the current status, an employer cannot request a vaccination. Regardless, however, vaccination is very advisable to protect yourself and the community as best as possible.
Status: 04.06.2021
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.962
Поени од реакции
30.498
Fejk njus.

https://www.zusammengegencorona.de/impfen/logistik-und-recht/rechtliche-fragen/ Prevedi na google. Pisuva i deka vo odredeni situacii i proizvoditelot moze da snosi odgovornost, znaci ne e osloboden. Mnogu jasno e praviloto vo Germanija.
... не треба ,,во одредени ситуации,, произведителот да одговара зборуваме за антиковид вакцини не општо за лекови и тој треба СЕКОГАШ да одговара за производот конкретно антиковид вакцина,
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.758
Поени од реакции
20.425
... не треба ,,во одредени ситуации,, произведителот да одговара зборуваме за антиковид вакцини не општо за лекови и тој треба СЕКОГАШ да одговара за производот конкретно антиковид вакцина,
Nema razlika vo zakonite za Kovid-vakcinite. Za niv vazat istite pravila kako za sekoja druga odobrena vakcina vo Germanija. Toa odredeni situacii e opsto pravilo za site vakcini.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.962
Поени од реакции
30.498
Ова е документ со кој изјавуваш дека го примаш лекот на сопствен ризик.
Мислам немој со вакви ретардирани муабети.
Иначе дадени се веќе две милјарди вакцини. Зошто уште немаат нормално одобрување за употреба?
Знаеш зошто?
...прашај ги зошто не потпишуваат образец кога се прима други вакцини како вакцина против тетанус, вакцина против кучешко беснило ако не' касне куче се прима серумот и вакцината, без да се пополни образец ДА, јас сакам да се вакцинирам!
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.088
Поени од реакции
6.359
А зошто невакцинираните се замараат со вакцинираните и обратно... секој си има свое мислење и своја одлука и тоа си е приватно. Што пробувате да си докажете едни на други? едноставно терај си свое мислење и готово, ако мислиш дека си здрав и дека немаш причина да се бодеш уште поубаво и продужи си така со позитивна мисла и дури немораш ни да се замараш со ништо а исто и обратно. вака се препукувате само со негативности па и уште и меѓу себе се препукавате. Олабавете малце
Зашто тоа мене најде да ми го објаснуваш ?? Што не му напишеш на Филипче, тој најавува рестрикции и го лаже народот 16 месеци. Поделбата веќе е направена, така да нема спас. Ова на форумов со Ронче од меѓусебна љубов го правиме. :love:

Јас не обвинував народ дека не си мие раце, дека не носи маска, дека не држи дистанца па затоа имаме корона, а немаме грип бидејќи се тоа го почитуваме.
Јас не пропагирав да се затвори народот.
Јас не го лажев народот дека со доаѓањето на вакцината ќе се врати се по старо, за сега да ги обвинуваат невакцнираните.
Јас не викам народ да не се вакцинира, туку баш е обратното. Тие што се заштитени, бараат сите други да се вакцинираат. Логика 0

Вакцинираните испаднаа поголема секта, и од јеховини сведоци, и од веганите, и лајонес, итн итн.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.758
Поени од реакции
20.425
...прашај ги зошто не потпишуваат образец кога се прима други вакцини како вакцина против тетанус, вакцина против кучешко беснило ако не' касне куче се прима серумот и вакцината, без да се пополни образец ДА, јас сакам да се вакцинирам!
Licno odam i dobrovolno go ostavam doktorot da mi ja dade. Ovie formulari se od edna strana Anamneza dali imam zaboluvanja - i od druga strana potvrda deka sum informiran. Jasno se gleda sto pisuva i nikade nema osloboduvanje. Kovid-vakcinite gi tretiraat pravno kako site drugi vakcini koi se odobreni. Taka da ti padna tezata sega se zapna zosto potpisuvale ovde a onde ne.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom