Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
9.641
... кога ги прашувам околу вакцинирањето, не сите, но добар дел од нив ми одговараат ,,што сака нека биде, годинава мора да се иде на море на годишен одмор, ќе треба како пасош,, !
...се прашувам што ако ни воведат визен режим, поради сегашниве пиздарии околу аферата давање дилерски мафиозо ,,лажни,, пасоши, што море ќе видат? :toe:
Јас се вакцинирав од причина да се заштитам себе си и мојата фамилија бидејќи дневно имам многу контакти со луѓе,, а за на одмор не ми треба бидејќи како лани и 15 години пред тоа така и годинава планирам да одам за Албанија, а за таму не треба ковид пасош
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.004
Поени од реакции
9.252
Како што тргнале преку правење списоци во државните фирми, ќе си почекаме малку ние останатите преку vaksanj. mk. Класика вукојебина...
А никој да спомне дека и ЕВН и Тмобиле праат списоци и се вакцинираат :pos: Која вукојебина е ова мајко мила.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.197
Поени од реакции
11.174
Многу ги има шо сакаат да примат вакцина само за да можат да патуваат, нормално не е сеуште донесена одлука за критични земји како Македонија ама сепак слушаме секојдневно такви муабети.

Не сфаќам која е политиката да не примаат туристи од земји кои се критични, ако веќе имам примено вакцина шо е проблемот ?
Ima politiki...labi Avstria ja stavi na lista Hrvatska a samite imaa poveke slucai...Hrvatska ne napravi recipeocitet bidejki gi sakashe avstriskite turisti.. a lani Hrvatska i vovede na BiH, ama ovie vednash reciprocitet i Hrvatska popushti
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
9.641
А никој да спомне дека и ЕВН и Тмобиле праат списоци и се вакцинираат :pos: Која вукојебина е ова мајко мила.
Вчера се вакцинираше мој другар албанец, сопственик на хотел-ресторан. Како...појма немам....не го прашав
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.004
Поени од реакции
9.252
Вчера се вакцинираше мој другар албанец, сопственик на хотел-ресторан. Како...појма немам....не го прашав
Најсмешно е што сите знаеме по некој и гледаме што се дешава, а во јавноста нема ни збор зашто го скокнаа планот за вакцинација со кој тера цел свет (по возраст).
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.160
Поени од реакции
53.812
А никој да спомне дека и ЕВН и Тмобиле праат списоци и се вакцинираат :pos: Која вукојебина е ова мајко мила.
Не е точно дека се вакцинираат. Се пријавуваат вработени, ама нема вакцининирање, тоа за во иднина. Ќе се снаоѓаат самите фирми, како и многу други програмерски фирми.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.004
Поени од реакции
9.252
Не е точно дека се вакцинираат. Се пријавуваат вработени, ама нема вакцининирање, тоа за во иднина. Ќе се снаоѓаат самите фирми, како и многу други програмерски фирми.
Како ќе се снаоѓаат, кога вакцините се во државни сопственост. Не дека ќе си увезат сами. Зашто им нудат тогаш Спутник, баш таа вакцина што ја има државата во моментот?
Така добив инфо, дека од тмобиле вакцинирале веќе.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.160
Поени од реакции
53.812
Како ќе се снаоѓаат, кога вакцините се во државни сопственост. Не дека ќе си увезат сами. Зашто им нудат тогаш Спутник, баш таа вакцина што ја има државата во моментот?
Така добив инфо, дека од тмобиле вакцинирале веќе.
Затоа се списоци за во иднина, за периодот кога државата ќе добие поголем број вакцини, а и кога ќе се подотворат границите за вакцинираае и во соседните држави. Списоци се прават, ама те излажале дека некој се вакцинира. Може се вакцинирал некој големец, ама тоа нема врска со фирмата.
Јас се пријавив како вработен од една фирма, ни најавија дека тек после летото би не вакцинирале.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.004
Поени од реакции
9.252
Затоа се списоци за во иднина, за периодот кога државата ќе добие поголем број вакцини, а и кога ќе се подотворат границите за вакцинираае и во соседните држави. Списоци се прават, ама те излажале дека некој се вакцинира. Може се вакцинирал некој големец, ама тоа нема врска со фирмата.
Јас се пријавив како вработен од една фирма, ни најавија дека тек после летото би не вакцинирале.
Ај баш ќе проверам инфо. Ми нема логика да прават списоци со рок за конкретната вакцина која ја имаме, ако не планираат во скоро време да се вакцинираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom