Користење на бебешки козметички производи

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Дали некој од Вас сеуште користи бебешки козметички производи? :pipi: Раководејќи се дека ете нивниот состав е далеку понежен особено ако имате осетлива кожа или коса. Најчесто се и без додадена боја или мирис. Јас лично сеуште ги користам. Косата ја мијам со Нивеа бебешки шампон Nivea silk shine



Освен бебешки шампон користам и бебешка крема за лице, Nivea baby soft



И секогаш со мене носам влажни марамчиња исто така бебешки



Што мислите Вие за бебешките козметички производи?
:smir:

 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Хммм .. изгледа не ве заинтересира темава.. :nesum:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Хм.. немој бе така дури сега ја видов:smir:
Шампон не користам, ама затоа сапун за раце и лице исклучиво бебешки на Jonson`s. Исто така и масло за тело Becutan или Jonson`s. А да, и бебешка пудра.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
:smir: сепак некој ме прочитал :helou: и јас заборавив да го споменам дека купувам бебешки сапун сум користела и на нивеа и на бубхен и на џонсон и на бекутан.. сите бебешки се толку нежни.. :pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Користан исклучиво бебешка крема - Бекутан.
Ептен ми ги омекнува рацете и лицето за разлика од останатите креми кои откако кожата ќе ги упие повторно ми изгледа сува.
За шампон не сум пребирлива, иако пре би користела Џонсон отколку Хед енд Шолдерс.
На поинаква база се правени бебешките производи и се многу попријатни за кожата и не содржат нешто што би можело додатно да ја оштети или иритира.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Единствено бебешко што го користам е млекото за тело на ХИП, луѓе се чувствувам како бебе кога ставам од млеково. Сега планирам да си ја купам целата колекција, ако е токму убава како млекото, нема да можам да е одделам од неа.
 

zippy

Le bubbu
Член од
6 декември 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
Бебешки производи моментално кои ги користам е од џонсон lightoil spray не ја мрси ич кожата и сум многу задоволна од него, а за раце ја користам кремата од бубхен
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
koristam vlazni maramcinja bebeski od nivea...Toddies....sini se...mora da gi probate ej kolku ubavo mirisaat mmmmm...160 den se....:back:
a ponekogas koristam i bekutan maslo za telo..ama na leto toa :)
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
секогаш користам бебешко сапунче,најчесто бекутан или џонсон. влажни марамчиња од нивеа,ретко косата ја мијам со џонсонс шампонот,сестра ми го користи инаку.и крема за лице од бубхен.сепак колку толку можеме да бидиме сигурни во бебешките колекции,сигурно во нив не би клавале штетни сустанции:nesum:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Да,скоро на се што користам има одозола пишано baby:)
Имам чувствителна кожа,навистина ја негуваат и ја прават мека,мазна и нежна на допир.Бебе:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Не, немам и не сум имала потреба, бидејќи немам толку осетлива кожа, а и повеќето од нив за мојата кожа се претерано масни.

Инаку мирисаат слатко :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не, немам и не сум имала потреба, бидејќи немам толку осетлива кожа, а и повеќето од нив за мојата кожа се претерано масни.

Инаку мирисаат слатко :)
Taкоџе.:)

Од бебешкиве производи користам само влажни марамици.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Користам ради чепатлаци,убаво ми мирисаат,особено беби уљето на џонсон,а исто и шампонот од време на време.Едино реално имам потреба само од беби марамици и нишо поише!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Дали некој од Вас сеуште користи бебешки козметички производи? :pipi: Раководејќи се дека ете нивниот состав е далеку понежен особено ако имате осетлива кожа или коса. Најчесто се и без додадена боја или мирис. Јас лично сеуште ги користам. Косата ја мијам со Нивеа бебешки шампон Nivea silk shine


Освен бебешки шампон користам и бебешка крема за лице, Nivea baby soft​

И секогаш со мене носам влажни марамчиња исто така бебешки



Што мислите Вие за бебешките козметички производи?


:smir:​


Купувам бебешки производи ама ги употребува син ми кој има 3 години
Штом на производот пишува дека е за деца значи е наменет за деца и за зрелоста на детската кожа , а не за возрасни со осетлива кожа
Има производи наменети за секој тип на коса (мрсна , тенка , сува , фарбана...), кожа(сува , мрсна , комбинирана , зрела) и возраст...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom