Контактни депр(емисии)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.480
Јанко со неговата емисија неможам да го коментирам. Тоа е штетно и за очи и за уши, а и за самиот телевизор.
Има една утринска програма, на Канал 5 ја даваат......, мислам дека се вика Здраво Македонијо или нешто така........, ја води една девојка............, ми се чини како добра емисија........, водителката е сериозна, а гледачите се држат до темата.

Други вакви емисии мислам дека немаме, што е многу жално. Ама така е кога се српско ни пуштаат.

Но не се лоши само емисиите, туку и некои од гледачите. Си ја покажуваат културата, тоа сељачкото во нив.

:)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.094
Поени од реакции
7.335
Јанко со неговата емисија неможам да го коментирам. Тоа е штетно и за очи и за уши, а и за самиот телевизор.
Има една утринска програма, на Канал 5 ја даваат......, мислам дека се вика Здраво Македонијо или нешто така........, ја води една девојка............, ми се чини како добра емисија........, водителката е сериозна, а гледачите се држат до темата.

Други вакви емисии мислам дека немаме, што е многу жално. Ама така е кога се српско ни пуштаат.

Но не се лоши само емисиите, туку и некои од гледачите. Си ја покажуваат културата, тоа сељачкото во нив.

:)Се држат до темата јас доста паметни работи научив, зато секое сабајле си ја гледам пред да одам да работам. Ја водат Роберт и то чупето црномањесто како го викаја и Раде Таклаџијана шо се немат уште самоубијано. А ко ќе се вратам дома си гледам иселенички џубокс.
И немат ништо лошо во то да си сељак, баш ќе имаш поќе привилегии во општеството.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.700
Поени од реакции
17.442
Карма из а бич

Чистејќи снег Комуналец урна бандера во дворот на Драган Вучиќ
28.12.2014 | 20:14
Ти се допаѓа оваа информација? Кликни


Камион за чистење снег на ЈП „Охридски Комуналец“ предмалку удри во дрвена бандера и истата ја урна директно во дворот на познатиот телевизиски водител Драган Вучиќ, објави „Охрид 1“.


Бандерата служела за пренос на кабли од кабелските оператори и телеком па на дел од улицата АСНОМ неможе да се помине заради каблите кои висат ниско над коловозот.

Местото не е обезбедено а постои веројатност друго возило да ги повече каблите, а со тоа да предизвика нови неприлики, урната бандера да ја извлече на патот или да настрада некој минувач.

Фото: „Охрид 1“
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.094
Поени од реакции
7.335
Драганеее мојј кад доџешшш тииии!!
:D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.976
Поени од реакции
1.080
Според закон македонските телевизии треба да даваат 40 посто македонска продукција од 7 до 19. Законот е катастрофа затоа што телевизиите ги пополнија програмите со вакви емисии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom