Конкурс за полицаец

Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
прашањето ми беше дали е исто, знам за ова, а познавајќи ја државава нека не те чуди ако има секоја година :)
Што ти значи ова познавајќи ја државата ? има потреба од млад и спремен кадар,не знам што тука е лошо во државата,загледај малку по комшии,сите примаат свежа сила,дали директ во специјални единици или не,важно сите се подмалдуваат,поради ситуацијата со талибанциве.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Проблемот ми беше само што имам 10цм мање од тоа што треба за женски а сум физички многу спремна односно премногу така да ваше мислење да пробам или јок? има некакви шанси да влезам или
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Проблемот ми беше само што имам 10цм мање од тоа што треба за женски а сум физички многу спремна односно премногу така да ваше мислење да пробам или јок? има некакви шанси да влезам или
За машки иако рекоа 175 најмалку, пуштаа и пониски. А за пријавување сега неможеш, чекај нареден конкурс ако има.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Проблемот ми беше само што имам 10цм мање од тоа што треба за женски а сум физички многу спремна односно премногу така да ваше мислење да пробам или јок? има некакви шанси да влезам или
Ако си стварно многу,премногу спремна како што кажуваш тогаш не размислувај конкурирај,барем ќе пробаш,не те јадат таму.Обично прогледуваат низ прсти за висината.

Пиши како стоиш со резултатите,чим си премногу спремна баш ме занима ?
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Да да чекам нареден викаат за две години дека ке има денеска покрај мене помина еден џандар висок колку мене а за машки треба повисоки а иначе женско сум...[DOUBLEPOST=1418166454][/DOUBLEPOST]Со кои резултати ? Кажи ќе ти кажам
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Да да чекам нареден викаат за две години дека ке има денеска покрај мене помина еден џандар висок колку мене а за машки треба повисоки а иначе женско сум...[DOUBLEPOST=1418166454][/DOUBLEPOST]Со кои резултати ? Кажи ќе ти кажам
минимум 60 стомачни , 27 склекови и 3.200 метри за 16,30 минути

и можеби е стар припадник,тогаш не се барало висина.

Ако има,ќе има за 13 до 15 месеци откако ќе започне официјално оваа класа на обука.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Добро не секој секој втор еден одмарам али ипак вежбиве се за греота ама висината тешко малку...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Добро не секој секој втор еден одмарам али ипак вежбиве се за греота ама висината тешко малку...
Повеќе од 20 правилни склекови не правиш сигурно,ама ајде нема везе.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Што ти значи ова познавајќи ја државата ? има потреба од млад и спремен кадар,не знам што тука е лошо во државата,загледај малку по комшии,сите примаат свежа сила,дали директ во специјални единици или не,важно сите се подмалдуваат,поради ситуацијата со талибанциве.
каде прочита дека мислам дека е на лошо, тоа мислев нека има не е на одмет
Полесно од ова амин.. ја ова секој ден го праам
пиши де до кај си да видиме
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Некои прашања за општо образовниот и психичкиот тест тема за есеј несто А у ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom