Конкурс за полицаец

Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Ве читам нешто респект за џандари, специјалци, тигри, волци, лисици итн... Не ме држете за збор кои се МВР а кој АРМ, слабо играм кол оф дјути.
Нешто не ми штима тука. Целта на МВР/Судство е да ги среди поситните криминалци, за да крупните риби како власта и големиот бизнис си работат без проблем. Мада и тие поситните не ги задеваат баш како шо треба. И за ова треба да имам респект?

Сообрајќајците пак се посебна прича. Тријат раце за казна кога ќе видат некое старо чиче без кацига како се влечка на моторчето смрзнат од нива, а некоја грдосија од сељак се јача со огромно моториште долж и попреку во 3 сабајле.

Премногу им се и тие пари што ги земаат. Луѓе проплукале крв за да дојдат до пола од нивната плата. Јас би ги ставил сите да чистат шофершајбни на семафори, маме му ебем неписмено.
 
Последно уредено:

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Ве читам нешто респект за џандари, специјалци, тигри, волци, лисици итн... Не ме држете за збор кои се МВР а кој АРМ, слабо играм кол оф дјути.
Нешто не ми штима тука. Целта на МВР/Судство е да ги среди поситните криминалци, за да крупните риби како власта и големиот бизнис си работат без проблем. Мада и тие поситните не ги задеваат баш како шо треба. И за ова треба да имам респект?

Сообрајќајците пак се посебна прича. Тријат раце за казна кога ќе видат некое старо чиче без кацига како се влечка на моторчето смрзнат од нива, а некоја грдосија од сељак се јача со огромно моториште долж и попреку во 3 сабајле.

Премногу им се и тие пари што ги земаат. Луѓе проплукале крв за да дојдат до пола од нивната плата. Јас би ги ставил сите да чистат шофершајбни на семафори, маме му ебем неписмено.
da ne izleze deka sum si kontradiktorna sama na zsebe ...mi se dopaga pishanoto vo tvojot post ,i toa e za zal nashata makedonska realnost .......no jas vo mojot post pishuvav deka treba da se dobro plateni ,so obezbeden stan i se ona shto e potrebno za edna normalna ziveacka ,nishto da ne im nedostasuva ,za da moze da se posvetat na svojata rabotna dolznost .....
no jas ova go pishuvav i OVA vazi za onaa policija koja e shkoluvana ,obucena po svetski standardi ,primerna i vo odnesuvanje i vo stas i vo stav ...da e nadpartiska bez moznost da vlijaat partiski moroni na izvrshuvanje na nejzinite zadaci ....
za ovaa sega shto ja imame policija ,partizirana ,korumpirana i debilna ,bez STAV i STAS ,mislam vo celost se soglasuvam vo ona shto si go pishal ...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Си најде искомплексираново човече тема кај што ќе хејта пак.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
мене ми кажаа многу испопаѓале на проверкиве...
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Мене ми кажаа дека било поопуштено а и на проверките не биле ебр и тигри имало само дел поединци од нив, повеќето биле инспектори и вежбите се одржувале на Полициска Академија
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
На вратило не попуштале на никој,склекови и стомачни попуштале,ама ако направиш 53 да речеме,ќе ти пише 55,или 57 стомачни,ќе ти пишел 60.За трчањето исто попуштале.Ама доста голем број испопаѓале до трчањето,и да на полициска се одржувало тестирањето,но мене ми кажаа дека имало и од ЕБР припадници,и на претходните беше така,мешани беа и ебр и есз и обични плавци,ми се чини и ПЕП имаше,а за инспектори не знам.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Мене ми кажаа дека било поопуштено а и на проверките не биле ебр и тигри имало само дел поединци од нив, повеќето биле инспектори и вежбите се одржувале на Полициска Академија
Од сигурен извор еве,имало и ебр и есз,а тие што си ги видел не биле инспектори туку припадници на АЛФА,а имало и од ПЕП или ЈРМИ.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Има некој што бил ?
Има.

Ги поминав физичките втора година по ред.
Резултатите вака нешто:

>16 згибови
>76 стомачни
>67 склекови
истрчав под 12:30

За точните бројки несакам да прецизирам, важно е дека извадив максимум поени(40).
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Има.

Ги поминав физичките втора година по ред.
Резултатите вака нешто:

>16 згибови
>76 стомачни
>67 склекови
истрчав под 12:30

За точните бројки несакам да прецизирам, важно е дека извадив максимум поени(40).
Како бе не сакаш да прецизираш,нели си броеше???
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Има.

Ги поминав физичките втора година по ред.
Резултатите вака нешто:

>16 згибови
>76 стомачни
>67 склекови
истрчав под 12:30

За точните бројки несакам да прецизирам, важно е дека извадив максимум поени(40).
треба над овие бројки да направиш за 40 поени
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
кои се максималните бројки за највеќе поени ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom