Колку се парите пресудни за добар изглед?

Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
I'm sorry to say it, but it's a rich man's world. Парите купуваат (скоро) се. Beauty included.
Ама и до генот е. Што наследил човек, тоа може да го подобри (фичо е фичо, ауди е ...без или со спојлери и системи-се знае кое како изгледа... во тој контекст) :)

А парите се инаку ептен важни за подобрување на изгледот и негово одржување (на нивоу). И не е само облека, шминка...
Исхрана, напитоци-многу битна работа за надворешен изглед...што внесуваш тоа исто ти го гради изгледот. А здрава исхрана, здрав живот, добра облека, па и шминка, депил...сето тоа мнооогу чини-колку дете да раниш и фазла.
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Сепак мислам дека парите се пресудни за изгледот, иако не треба да бидат, барем според мене.....бидејки ако имаш пари ке си купиш облека по најнова мода, ке си ставиш квалитета шминка што ке ти ги покрие недостатоците, ке си напраиш фризура, маникир и ред др ствари и сигурно ке изгледаш мн подобро од некоја девојка што не може да си го пружи тоа и носи old fasion облека без разлика на тоа колку е убава.Но сепак не е само да го имаш нештото треба да знаеш како и да го искобинираш со др детали за да изгледа убаво и привлечно......бидејки има мн луге што имаат, а не знаат како да се носат, а некои и со тоа малце што ги имаат прават сопствен стил и изгледаат мн cool.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ама и до генот е. Што наследил човек, тоа може да го подобри (фичо е фичо, ауди е ...без или со спојлери и системи-се знае кое како изгледа... во тој контекст) :)

А парите се инаку ептен важни за подобрување на изгледот и негово одржување (на нивоу). И не е само облека, шминка...
Исхрана, напитоци-многу битна работа за надворешен изглед...што внесуваш тоа исто ти го гради изгледот. А здрава исхрана, здрав живот, добра облека, па и шминка, депил...сето тоа мнооогу чини-колку дете да раниш и фазла.
Имаш гледано "Под нож" на Нова шо ја даваја емисијана да видиш како можи да се промени чоек, само пари да имаш..
И јас мислам дека е до генот,ама не секогаш....
Посебно во денешно врме.. ти само имај пари да ојш редовно на козметичар,масажа, теретана и било шо и ќе видиш колку е подруго... (ај то туку и побрзи се резултатите :))
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
Имаш гледано "Под нож" на Нова шо ја даваја емисијана да видиш како можи да се промени чоек, само пари да имаш..
Во ред, човек може да се измени и повеќе ни мајка му да не го познае. Но тоа се ептен посебни ситуации каде за такви интервенции се даваат огромони суми-и по неколку илјади долари за една интервенција.
Гледам некои цени
http://www.pricesplasticsurgery.com/
сигурно и кај нас ова е изгор.

Зборам за она болдираното подолу -козметичар, масажа, витамински инекции и други извори на дополнувачи во исхраната, секојдневна здрава исхрана, фитнес, пливање или друг сличен спорт...

И јас мислам дека е до генот,ама не секогаш....
Посебно во денешно врме.. ти само имај пари да ојш редовно на козметичар,масажа, теретана и било шо и ќе видиш колку е подруго... (ај то туку и побрзи се резултатите :))
Тоа е тоа, но прво треба некоја основа. Со наследени убави црти и кожа, не е потребна поголема интервенција од козметичар или облека која покрива недостатоци...едноставно многу помал напор е потребен онаму каде природата дала. Само е потребно истото да се одржува, да не пропадне :)
Но ова е само едно мое мислење, што не мора да значи и дека е точно или можда и не се однесува на сите :smir:

А еве што може да се добие и од претерано сецкање и вбризгување на разни препарати



Дури луѓето идат дотаму не само однадвор што се моделираат туку и половиот орган го менуваат, разубавуваат, стеснуваат...хм, ова се уште поголеми екстреми :toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Во ред, човек може да се измени и повеќе ни мајка му да не го познае. Но тоа се ептен посебни ситуации каде за такви интервенции се даваат огромони суми-и по неколку илјади долари за една интервенција.
Гледам некои цени
http://www.pricesplasticsurgery.com/
сигурно и кај нас ова е изгор.
:toe:
Нормално, но општо земено парите можат многу работи да изменат,па дури и физичкиот изглед,независно колкава сума пари треба да се потрошат...
За тоа дали во Македонија некој може да си го дозволи е друго, а темава е за тоа дали парите се пресудни за убав изглед, јас викам Да. Имаш пари мојш од корен да се смениш шо е зборот.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
За тоа дали во Македонија некој може да си го дозволи е друго, а темава е за тоа дали парите се пресудни за убав изглед, јас викам Да. Имаш пари мојш од корен да се смениш шо е зборот.
Хепаа, во тој контекст да...ако сметаме на комплетна промена на личен опис и телесни недостатоци преку операции.
А и доколку е наследно убав човекот, ако се запушти тогаш џабе е генот, мора одржување...инаку убавината ќе ја снема после 35 или 40-та година :toe:

Конечен одговор под број 1-да :wink:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Hmmm.Pa mozebi parite dobrata obleka, sminka i sl. se vazni za izgledot na edna devojka, no ne se presudni.Ne sekoja koza reagira isto.Primer sestra mi kupi pudra od MAxFactor sto ja plati 700 den i rezultatot bese katastrofalen.Liceto celo i se isfrla.Padnav od smeenje koga mi kaza deka kupila pudra od pazar 60 den YoungDerm i liceto i go pravi poubavo od bilo koja pudra sto do sega ja koristela.Taka da ne mozes da kazes deka skapite marka proizvodi se sekogas najdobri samo zatoa sto se skapi.
И шо тресна сеа ?????:toe::toe::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom