Колку сакате да експериментирате со вашиот изглед?

Колку сакате да експериментирате со изгледот?

  • Сакам повремено да правам драстични промени.

    Гласови: 14 35,0%
  • Не сакам експерименти со изгледот.

    Гласови: 9 22,5%
  • Зависи за колкави и какви промени станува збор.

    Гласови: 17 42,5%

  • Вкупно гласачи
    40

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Eхее.. Многу често менувам нешто во мојот излгед, најчесто то е косава.. Ќе ја пораснам долга ептем ептем ептем , и ко ќе ја шишнам кратко, не ме познавет луѓево по улица. Досадно ми станвит да сум со една фризура цело време.. Иначе друго, нишо не менвам, а и неможам пошо си иам свој вкус, а вкусот не се менвит преку ноќ и како шо ќе ми текнит..
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не менувам многу се имам направено скроз плавуша али ми расцвета цела коса па после си ја пуштив мојата боја смеѓа редовно ја шатирам сакам уредно да изгледам не менувам некои стилови од класик на емо
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Ако сакам промена одам на фризер и оваа година експериментирав многу. Бев темно кафеава, па светло кафеава, па јагодесто плава.
За неколку недели планирам повторно да одам на фризер :D
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Порано многу имав страв да експериментирам со изгледот, посебно па со должината на косата. Али пред две години ме лупна нешто во главава и се исфарбав плава, многу убава промена ми дојде. После година дена црвена се направив, и си ја обожавам вака. Сеа само си експериментирам со нијанси на црвено.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
Zavisi so kosata sakam da eksperimentiram premnogu ili pak da ja kratam i poslem to zal mi e ...

so obleka isto taka ama ne bas tolku poke si sum na helanki so interesni bluzicki ili paltenca .. :D

a so sminka veke sekoj den eksperimentiram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom