Колку пати јадeте во текот на денот?

Колку пати дневно јадете?


  • Вкупно гласачи
    521
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Еднаш до два пати ми е доволно. Вториот оброк е пообилен во однос на првиот. А тоа ми е таман.
 
I

izotop

Гостин
Eднаш.
Терам Спартански,минималистички лајфстајл без луксузи.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
4-5 пати дневно, со 3-4 големи оброци и 1-2 ужини(најчесто 100грамско ритер спорт или нешто друго благо)
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
2- 3 пати зависи кога како ми се јаде.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
6 пати, еднакво распоредени оброци.
+ 1 оброк само овошје.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Пробувам да се поправам, така да колку што ми држи стомакот, 3-4 пати дневно. Без ужинки помеѓу.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Пред да појдам на работа си јадев стандарно три оброка. Али после ова јадам сега два пати у текот на денот. Се угоив. Ебати тоа салами. Што има у продавница воопшто. Се обидувам да ги одбегнувам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Три оброка...

- Првиот во 13 часот, две кришки црно лепче (+ манџи и салати)
- Вториот во 16 часот, две кришки црно лепче (+ манџи и салати)
- Третиот во 19 часот, повторно две кришки црно лепче (овој пат полесно, маргарин, мармалад, лесно сендвиче итн... )

После 19 часот дозволено ми е само овошје и ништо друго. Може да каснам и чоколадо дека понекогаш ептен ми паѓа шеќерот и често се тресам :'(... Ова не ми е препорачано од лекар, туку самиот решив така да си го поставам дневното јадење. Јебига кога бев дете само јадев, сега ќе трпам :')
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
@Scirea све е океј само тоа маргаринот не ми е јасен па и мармаладот навечер....
пробај салата со лепче навечер или пак нешто корн флекс без додаден шеќер и обезмастено млеко
или пак може тиквички и компир печени :)
што знам, али според мене миљон комбинации има подобри од мармалад или маргарин навечер
јас еве речиси 20 дена секој ден пијам по минимум 2.5 л зелен чај со 4 цедени лимони (цедев и една лимета али ми падна газот мн е скапа 30-40 д е една o_O :D) и додавам свежо нане 10тина ливчиња
метаболизмот го убрзав и се осеќам полесно некако а за симнување некое кило немам приметено треба да се мерам деновиве :)
и многу вода пијам на ден секако мавам 4-5 литра :)[DOUBLEPOST=1435089018][/DOUBLEPOST]http://popara.mk/2015/zhivot/ishrana/magichen-pijalok-za-slabeenje-od-zelen-chaj-sozdaden-od-doktor-oz/
еве ова демек од доктор оз е али јас на друго место поинаку го прочитав и не го применувам со портокал

инаку портокал си цедам пред појадок и додавам во него една голема или две мали лажички семе од чиа http://doktori.mk/element/view/5208fd36817c9/Seme-od-cia-cudo-od-hrana

http://www.gladijatori.com/статии-за-спортот/13-причини,-зошто-да-јадеме-семе-од-чиа-секојдневно_a1815.html
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
@Fantantonio маргарин и мармалад ти е класика јадење, таман ми доаѓа. Го јадам тоа јадење и излагам да вежбам, полесно така се чуствувам.
Сум пробал и корнфлекс со млеко, ама премногу брзо се трошат, башка сакапо ми е а и моиве дома го јадат тоа.

Сеедно, благодарам на советот :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Пробувам да јадам помалце. :D

Додуша мене не ми е проблем јадењето, мене проблем ми е тоа што го јадам измеѓу. Разни смоки, чипсеви, чоколада...а најкалорчни се тие нешта, ама пусти стрв јебига. :D Од сеа натаму само сончоглед од грицки, па ваљда ќе симнеме некое килце летово. xD
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Анкетава. :D
Мислам дека двапати јадам, онака целосни оброци. Првиот кога ќе станам, а другиот кога и да ми се пријаде пак. Во меѓувреме, нешто поткаснувам. Зависи од денот, што наоѓам низ дома. Деновиве обавезно сладоледи, овошје или нешто благо ако ископам. Си јадам од се по малце, едино грицките ми се скроз избришани некако. Смоки само за гости има. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom