Колку пари се потребни за да се одржи еден мал бизнис?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Тоа го поминав одамна.Сега не ми стигнуваат ни по 500-600 евра дневно,па размисливам да избркам неработниците и забушантите а да ги оставам најдобрите 3-4 работници се разбира за иста плата
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Тоа го поминав одамна.Сега не ми стигнуваат ни по 500-600 евра дневно,па размисливам да избркам неработниците и забушантите а да ги оставам најдобрите 3-4 работници се разбира за иста плата
:eek:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тоа го поминав одамна.Сега не ми стигнуваат ни по 500-600 евра дневно,па размисливам да избркам неработниците и забушантите а да ги оставам најдобрите 3-4 работници се разбира за иста плата
Па кажи што работа е тоа вака на селпо да не читаме и се чудиме :D ( освен ако не не тролаш нешто )
бтЊ, да избркаш работници, да им отвориш поголема работа на останатите и да им даваш иста плата е типично балкански НЕмуабет :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За почеток, едно 200 евра да им опремиш една соба во локалот за УЈП и другите 500 вида на инспекции кои ќе ти доаѓаат секој втор ден. Да си имаат свој простор де и така ќе ти се одомаќинат.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Па кажи што работа е тоа вака на селпо да не читаме и се чудиме :D ( освен ако не не тролаш нешто )
бтЊ, да избркаш работници, да им отвориш поголема работа на останатите и да им даваш иста плата е типично балкански НЕмуабет :)
Работам секаде каде што има пари.Основни дејности ми се производство и трговија,а од март или април се вратив во градежништво ама на помали објекти .
Се намалува работата во градежништвото и да не седи џабе ќе малтерисува, глетува, молерисува, лепи плочки,монтира ламинат,паркет.....или ќе го пратам во производство,а кога нема производство ќе го пуштам да разнесува роба.
На работниците што им истекува договорот а се забушанти,нема нов,а другите ако сакаат да работат ќе потпишаат нов договор.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
За почеток, едно 200 евра да им опремиш една соба во локалот за УЈП и другите 500 вида на инспекции кои ќе ти доаѓаат секој втор ден. Да си имаат свој простор де и така ќе ти се одомаќинат.
Не го праат тоа од стартот , одпосле следува тоа после две три години и кога е видат дека ти тргнала работата, не се будали да те исечат у старт и да нема од каде да цицаат.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
;)
Работам секаде каде што има пари.Основни дејности ми се производство и трговија,а од март или април се вратив во градежништво ама на помали објекти .
Се намалува работата во градежништвото и да не седи џабе ќе малтерисува, глетува, молерисува, лепи плочки,монтира ламинат,паркет.....или ќе го пратам во производство,а кога нема производство ќе го пуштам да разнесува роба.
На работниците што им истекува договорот а се забушанти,нема нов,а другите ако сакаат да работат ќе потпишаат нов договор.
..производство, па трговија , па малтерисување, глетување, молерисување, лепење плочки,монтирање ламинат,паркет...па производство, а ако нема работа, разнесување роба....??????..што запослуеш бе ти...... Мандраци и Мерлини????;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom