Колку и како се провоцирате?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
И што може да ве извади од такт најлесно?

Јас на пример не трпам бирократија и шалтерџии кои се развикуваат по луѓето што чекаат. Тоа ми прави краток спој и одма ги праќам во 3 ЛПМ.

А вие?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Не се вадам лесно од такт. Ако некој ме изнервира не покажувам никаква нервоза, но мора да му се реванширам (и јас да го изнервирам).

Највеќе ме нервираат дебилни луѓе. :D

На второ место се докторите.

Тетките од шалтерите исто така ме нервираат, ама не до тој степен да ме извадат од такт. Најверојатно си знаат колку ги пцујам во себе.

PS: Во повеќето случаи јас сум тој што провоцира! :twisted:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
епа зависи, некогаш ич неможе ништо да ме исровоцира, а некогаш ке се испокарам безвезе, ама треба глуп да си да паднес на провокација, ако веќе успее некој да те испровоцира бар да му вратиш убаво, со еден збор да го закопаш :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Зависно од расположувањето. Некогаш веднаш, некојпат нема шанса да ме испровоцират. Ама ако успеат, тешко на тој/таа!!
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Кога фино лепо се трудиш да му објасниш на некој нешто, а он глуп па не те сфаќа и праави нешто друго.

Тоа ме вади од такт, глупи луѓе (не некои што направиле грешка, него хронично глупи).

Но на скала од еден до десет на ова би му дал 3. Иначе ретко се "испцуј све живо" возбудувам.

А десетка би дал на компјутерска грешка (порано познато како блу скрин во 98-мицата и слични грешки - паѓање на програми...).

Компјутерот не смее да прави грешки, обратното ме нервира и спиздувам за секунда, тепам монитори и ударам тастатури. Сте гледале такви клипови, гарант.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Имам доста добра самоконтрола и многу тешко може некој да ме изнервира.Од време на време кога ке ми се спојат жици,се тргам на страна и дишам некое време,за да не ги спроведам во дело мислите кои ми доаѓаат у тој момент.Во 99% јас сум тој што ги вади другите од кожа.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
mozam mnoooooogu da istrpam ali koga ke mi dojde preku glava togas poarno e nikoj da ne mi se javuva pred oci 8)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас сум бобма со краток фитиљ. Многу брзо може да се испровоцирам и тогаш збеснувам и не се контролирам многу и ми излегува една вена на чело :pos:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
U princip moze coek da mi seta po nervi, ali ednash koga ke mi naprai klik u glava e togash e ti nu ni nu,losho mu se pishue na toj sto me izvadil od takt :pos:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
До пред три години, од такт можеа да ме извадат само две личности: мајка ми и другар ми. Мајка ми се разболе, другар ми доби дете. Веќе никој не може да ме извади од такт.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Aceva напиша:
До пред три години, од такт можеа да ме извадат само две личности: мајка ми и другар ми. Мајка ми се разболе, другар ми доби дете. Веќе никој не може да ме извади од такт.
Сигурно? :twisted:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Acid напиша:
Aceva напиша:
До пред три години, од такт можеа да ме извадат само две личности: мајка ми и другар ми. Мајка ми се разболе, другар ми доби дете. Веќе никој не може да ме извади од такт.
Сигурно? :twisted:
Зошто се сомневаш и зошто си љут згора?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Јас лут? :wink: Погрешно си ме сфатила, само се шегував. Знаеш, колку да промрчам нешто. :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Acid напиша:
Јас лут? :wink: Погрешно си ме сфатила, само се шегував. Знаеш, колку да промрчам нешто. :wink:
Ако, мрчи си ти. Јас такви ѓавлиња само на Никола му праќам, а и тоа ретко.
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Mnogu retko pagam na provokacija,no... koga mi se slucuva togas ni samata ne se prepoznavam!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom