Колку женските глумат, за да бидат попривлечни на спротивниот пол?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
EarthSea напиша:
Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Што е turn off, а што turn on за машко?
Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе. Непишано правило.
Бујрум:turpijamnokti:
Секогаш машките мислат дека сета ја знаат и ја разбираат(од оние што сум ги запознала),најпрост пример за ова е кога зборуваш за минатото што си правел како си правел,и тука доаѓа до израз она "лелел што е тоа ништо не е,да видиш ние што правевме(ни оддалеку она што јас го имам поминато,не е неговото)"но само ќе искоментираш браво за она што го поминал:smir:
Потребата да се направи попаметен,поизживеан неможам да ја разберам уште...
Некој да биде со некоја што ја смета за мутава,де факто и он е мутле:smir:
Не му преќутувам ништо,знае се за мене и не се сметам за добра девојка од соседството,не ни верувам дека постои некоја таква:smir: а има многу што глумат лудило.
Не се плашам да кажам за мојот сексуален живот,ако сака да знае,ќе му кажам се искрено и прва,втора,трета вечер...ама ако сака да ја слушне вистината.

До некоја возраст машките се ретки што разбираат(читајќи по форумов го менувам мислењево,браво за младинава),потоа можат да глумат само,знаат дека девојката не му е светица:smir:

:eek:ftopic:
Темава е интересена и може да се отвори квалитетна дискусија,затоа не забегувајте со оф или тра ла ла муабети,има чек дис аут и играчница,па повелете таму...И аман не ги растурајте сите убави теми,имајте малку осет...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
EarthSea напиша:
Па добро тоа глумење не мора така трагично да се сфати, како лага на векот, туку дел од женственоста, колку само си го признаваат тоа и колку биле сакани иприфатени во целост па да направат разлика?! А инаку никој не вика дека ние не сакаме да бидеме излажани понекогаш:icon_lol:
Видиш, јас па тоа глумење го сфаќам итекако трагично, т.е не можам да го поднесам.
Не сум, ниту сум била у феминистички фазон но, сметам дека фактот што сум женско на никаков начин не прави да бидам приморана да се преправам или да глумам за нечие внимание. Налет љубов ако треба да се правам нешто што не сум.
Истотака, апсолутно не поистоветувам женственост со двојни игри, глумење глупавост, наивност и невиност и сл. Такво резонирање не држи назад у среден век. Ако некој сака нека повели...Само нека не убедува дека тоа оди по автоматизам со женскиот пол.
Ако некој не ми ја почитува интелегенцијата, онда во момент ми станува неинтересен и го заборавам. А истото важи и за сите други нешта кои ги наброја на почетокот од темата.
Сметам дека секое женско апсолутно заслужува да биде прифатено токму онакво какво што е. Мислам зошто мајку му машките можат да бидат природни и задоволни онакви какви што се, а ние не???
Љубовта ја разбирам ко целосно прифаќање. И не ми требаат никакви варијации на таа тема.
А секое прикривање и глуматање ме потсеќа на лажен морал и ми е крајно одбивно.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Tie ne glumat tie igraat edna igra sto ne se promenila so tekot na coveckata evolucija ista e samo malce e promeneta so cel sekoj da si najde sovrsen genetski match,sepak nekoi devojki go zemaat toa zdravo za gotovo i poveke go koristat,nekoi se realni pa znaat sto baraat se zavisi od devojkata i kako ona ke go sfati toa.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
EarthSea напиша:
Ако знаеш, сепак прашај си?
“На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
-Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
-Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?



Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Што е turn off, а што turn on за машко?
Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе. Непишано правило.
Бујрум:turpijamnokti:
Nikogash ne sum glumarala neshto shto ne sum za da dobijam mashko i sasvim ok si pominuvam i vaka.
Nekogash sum posmotana, kinam zeleni, pravam gluposti, a drugpat ne...:toe:
Kako dobra devojka probuvam da prekutam najmnogu gluposti shto mozam, posebno ako sum nervozna zaradi raboti vo koj ne e vmeshan toj. Ne sekogash mi uspeva.
Nikogash ne sum ja kriela svojata seksualnost (yes, I am bisexual), nitu sum imala problem so moeto kakvo-takvo seksualno minato.Ako me zasaka, ke mora da me zasaka so moeto minato kako del od mene.
Sum bila prifatena i sakana so celoto ova prilozeno na masa i dadeno na znaenje.
Mislam deka turn on za edna vrska e iskraenosta, i "mudata" da kazes za svoeto minato koe te napravilo toa shto si (tuka ke opravduvam bezvezni falenja, kolku da se pofalish).
Mudra devojka ne e taa koja krie, tuku taa koja go izbira tochniot moment za da kaze.:smir:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ако знаеш, сепак прашај си?
Што тоа да си прашам? Демек, ако е машко тоа значи дека треба да има објаснување за се? Ако знам ќе си кажам. И ако треба и на него ќе му објаснам, надолго и нашироко.:)
“На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
Се гордеам со својот интелект, и последна работа што сакам да ја правам е да го кријам, за случајно некој „фраер“ да не се исплаши од мене. Така јас испаѓам ем глупача ем очајна да ќарам.
-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
Колку „паметен“ треба да биде типот да сака да влечка празноглава кукличка до себе? Веднаш се распознаваат таквите и кај мене на список добиваат шкртка и шутка.
-Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
Искрено, не преќутувам ништо. Се што треба да знае-знае, се што сака да знае-знае.
-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
Некои едноставно се држат кон принципи. Тоа што мое лично убедување е дека не сакам секс на прва вечер не значи дека се плашам што ќе помисли околината и како тоа ќе влијае на мојот „рејтинг“.
-Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?
Да де, ние какаме цветчиња, не прдиме, не ждригаме и не пцуеме. Не е наша работа да ги „натераме“ машките да сфатат дека не доаѓаме од земјата на принцезите. А фактот што дечко ми знае дека и јас одам во wc и дуууури понекогаш прдам, не ме прави помалку женско во неговите очи, едноставно ме прави-човек.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
PoisonGrl напиша:
Ako me zasaka, ke mora da me zasaka so moeto minato kako del od mene.
Sum bila prifatena i sakana so celoto ova prilozeno na masa i dadeno na znaenje.
Mislam deka turn on za edna vrska e iskraenosta, i "mudata" da kazes za svoeto minato koe te napravilo toa shto si (tuka ke opravduvam bezvezni falenja, kolku da se pofalish).
Mudra devojka ne e taa koja krie, tuku taa koja go izbira tochniot moment za da kaze.:smir:
Токму така.Со се на маса ако продолжи да ме сака,онаква каква што сум,врската ќе успее,во спротивно,ќе сака некоја бледа копија на мене.
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Почит кон сите одговори и мене ми се допаѓаат таквите гледишта, нормално реков има разлика ако сте биле вистински прифатени.. Ама зошто тогаш нема одговори на темата "Каков пенис за вас е идeален"
Збориме за работи кои машко и не сака да ги знае, од овој тип, нели се работи за женска елегантна резервираност или глумење по нашки :)(цитирам една ценета другарка). Mожеби тоа е една од причините за инспирација на темава..
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
EarthSea напиша:
Почит кон сите одговори и мене ми се допаѓаат таквите гледишта, нормално реков има разлика ако сте биле вистински прифатени.. Ама зошто тогаш нема одговори на темата "Каков пенис за вас е идeален"
Збориме за работи кои машко и не сака да ги знае, од овој тип, нели се работи за женска елегантна резервираност или глумење по нашки :)(цитирам една ценета другарка). Mожеби тоа е една од причините за инспирација на темава..
За болдираното...можеби затоа што некои сметаат дека е невкусно да се споделуваат толку интимни детали и интереси пред толку масовен медиум?
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
leandra напиша:
Секогаш машките мислат дека сета ја знаат и ја разбираат(од оние што сум ги запознала),најпрост пример за ова е кога зборуваш за минатото што си правел како си правел,и тука доаѓа до израз она "лелел што е тоа ништо не е,да видиш ние што правевме(ни оддалеку она што јас го имам поминато,не е неговото)"но само ќе искоментираш браво за она што го поминал:smir:
Потребата да се направи попаметен,поизживеан неможам да ја разберам уште...
Некој да биде со некоја што ја смета за мутава,де факто и он е мутле:smir:
Не му преќутувам ништо,знае се за мене и не се сметам за добра девојка од соседството,не ни верувам дека постои некоја таква:smir: а има многу што глумат лудило.
Не се плашам да кажам за мојот сексуален живот,ако сака да знае,ќе му кажам се искрено и прва,втора,трета вечер...ама ако сака да ја слушне вистината.

До некоја возраст машките се ретки што разбираат(читајќи по форумов го менувам мислењево,браво за младинава),потоа можат да глумат само,знаат дека девојката не му е светица:smir:

:eek:ftopic:
Темава е интересена и може да се отвори квалитетна дискусија,затоа не забегувајте со оф или тра ла ла муабети,има чек дис аут и играчница,па повелете таму...И аман не ги растурајте сите убави теми,имајте малку осет...
Bi sakal da kazam deka edna rabota tuka ne mi shtima so toa dali e podgotven da ja slushne vistinata ... kako toa nekojsi tipac saka da legnuva devojki na site strani koja stigne i kade stigne a ne saka istoto da go slushne za taa sto mu e devojka, ne mu preci da go pravi toa no mu preci nekoj da i go pravel na devojkamu ? Saka da se pofali kolku poveke legnal a ne saka da slusha kolku ja legnale negovata devojka :toe: Toa e idiotizam za mene.
Ps. ne go pravi ona shto ne sakas da ti go pravat ...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Зошто мислиш дека нема одговори:wink: ако на една тема нема одговор,на сличната ќе го добиеш одговорот:) само внимателно треба да се прочита се.На една ќе го смени одговорот,на друга ќе излаже,на третата ќе ја каже вистината...тоа иде од прилика вака...сте имале ли секс на прва вечер=не,никогаш...би пробале ли во тројка= да,некогаш...сте изневериле ли некогаш=често...дали сте верни = да...и на крај корисен совет во орал почетници:icon_bigg


HaRdToGeT напиша:
Bi sakal da kazam deka edna rabota tuka ne mi shtima so toa dali e podgotven da ja slushne vistinata ... kako toa nekojsi tipac saka da legnuva devojki na site strani koja stigne i kade stigne a ne saka istoto da go slushne za taa sto mu e devojka, ne mu preci da go pravi toa no mu preci nekoj da i go pravel na devojkamu ? Saka da se pofali kolku poveke legnal a ne saka da slusha kolku ja legnale negovata devojka :toe: Toa e idiotizam za mene.
Ps. ne go pravi ona shto ne sakas da ti go pravat ...
Има многу такви,ајде може некој ќе се препознае:helou:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
EarthSea напиша:
Почит кон сите одговори и мене ми се допаѓаат таквите гледишта, нормално реков има разлика ако сте биле вистински прифатени.. Ама зошто тогаш нема одговори на темата "Каков пенис за вас е идeален"
Збориме за работи кои машко и не сака да ги знае, од овој тип, нели се работи за женска елегантна резервираност или глумење по нашки :)(цитирам една ценета другарка). Mожеби тоа е една од причините за инспирација на темава..
Лично не одговарам на таква тема, затоа што сметам дека тоа е нешто кое нема потреба да го изјавувам на форум. Пред партнерот, блиски пријатели, би кажала, но не и вака. А тоа повторно не е ради некоја моја женска резервираност, затоа што знам и многу машки кои не зборуваат за интимни нешта јавно. И тоа не од причина да продаваат невиност и чесност.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...aj sea objasnete go fenomenot narechen "skopska shizla",,,za sto se raboti ustvari...u globala se raboti za glumenjeto ili za zenskata itrina(da ne kazam pokvarenost-neiskrenost vo start na edna vrska)...eve vi primer za toa...


...dechko se faka so cura i ja "sheta"pa edno dobri 3 meseci...pred da mu dade...a u meguvremenu normalno poshto e fizioloshka potreba sechiva kako koj moz da izdrzi pak e indiv.toa ...se plesnue na strana so 2-3-ca...i cheka da vidi kakov i e toj sto ide so nejze za da bide sigurna dal i na nego da mu dae-dal vredi...nekako nema logika u seto ova ...t. e. dali e toa taa zenska gluma sto ja glumite za da privlechete nekogo???...ako e takva i taa svaka chast skopski curi pred se...produzite da glumite stalno ke ima "vuci" sto chekaat na gotovs...:tv:
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Скулгрл напиша:
Искрено, не преќутувам ништо. Се што треба да знае-знае, се што сака да знае-знае.
Кој е тој што одлучува колку треба тој да знае, а колку не треба?
Колку проценти ти се преќутувања, колку проценти ти е вистина, колку проценти лага во тоа што му кажуваш на дечко|маж ти?

Батали го одговорот колку тој сака да знае толку [така никогаш нема да ја кажуваш целата вистина], одговори според твојата лична проценка, каде е границата на искреноста.

Инаку за мене идеален пенис е 15 cm, средно дебел, малку на лево накривен и да се вика Микишмики.



Miki's Lounge Bar.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa, prvo da si kazam za sebe deka ne znam i ne sakam da glumam i ne sakam da se pravam nesto sto ne sum...pa prirodnoto neli e najubavo?!? Ona sto si, kolku i da glumis-koga-togas ke izleze na videlina... No ima devojki koi glumat, iako, moe mislenje e deka maskite poveke glumat i kazuvaat sve i svasta za da izlezat pointeresni, popametni, poprivlecni za nekoja devojka... A mene, iskreno, toa me odbiva i voopsto ne moze da me privlece tip koj se pravi "kurac i pol"...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
LaTiTeA напиша:
Кој е тој што одлучува колку треба тој да знае, а колку не треба?
Колку проценти ти се преќутувања, колку проценти ти е вистина, колку проценти лага во тоа што му кажуваш на дечко|маж ти?

Батали го одговорот колку тој сака да знае толку [така никогаш нема да ја кажуваш целата вистина], одговори според твојата лична проценка, каде е границата на искреноста.

Јас одлучувам, нормално. Кој друг би?

Знаеш што подразбирам јас под преќутување? Тој да ме праша нешто, а јас да не му кажам. Ако го интересира некоја стриктно женска работа (мењање улошки или ставање тампон на пример :pos:) ќе му кажам, и ако сакам нема да штедам на детали. А да лажам немам потреба. In fact, лажење ме вади од кожа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom