Колку женските глумат, за да бидат попривлечни на спротивниот пол?

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Deneska mashkite glumat a ne zenskite! Trgnuvam od mene... :)
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
Никола напиша:
Воопшто не е важно што збори и така никогаш не ги слушам.
Сексипилот е во движењето, во изразите, во гестикулациите.
Зборењето е вишок, секогаш е вишок.
Воопшто не си ми јасен ама нема везе.
Моабетов твој е нешо као „ јас сакам да сум јебо на форумов и да ме знаат ко најголем плејер пошо ја зените ги глеам ко објекти и за мене претставуваат нешто за што се држам додека ебам....”
До каде со шовинизмов.......
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
mmmm... spored mene maskite se poveke nastroeni kon zavzemanje nekoi oblici sto ne gi karakteriziraat za da privlecat nekoja cura.. po moznost use odma da ja.. khm i slicno
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Не мораат да глумат ипак женски сте а ние сме тука да ве задоволиме,спрема тоа не треба глумење :)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Како што италијанците викаат: Жената треба да ја знае вистината. Да се согласувам со тоа, но сепак мажот колку-толку се труди, па мислам дека треба да знае и тој некој дел од вистината. Кога женската лаже, всушност не не лаже нас мажите туку сама се лаже, оти на крај сепак се дознаваме.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Претходно не спомнав, не разбирам која е идејата да му се правиш дека не знаеш?
Мислам која е целта, кој е крајниот резултат кој го очекуваш, правејќи му се мутава?
--Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)? --
Дали ти би била со машко кое не ги знае тие вистини.
Трн он, убава девојка, трн оф, грда девојка.
Пак муабет избегнувајте, не се работи за мутавост, али првиот секс треба да биде чист без да го расипе нешто непромислено кажано. Само боди ленгвиџ. Така разбирањето е најубаво.
После можеш на глава да му се качиш и да му збориш колку сакаш.:)
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Значи за да не се расипе работава, ќути си трај си, ко ќе ти бара дај си ко што имаше некој тема, а ако не па , најдобро и уста да не отвараме, што ќе ни е, може и се на секс да се сведе, освен да така, појако, тука, ваму таму lol и средена работа, место да се замарм што сум кажала, да не се уплаши, да не мисли ова она.. вака нема замарење, се сме се разбрале, со излачен ендорфин се изгледа подобро lol
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Sakam na sekoja devojka da i go kazam toa sto mislam za nejze za toa kakva licnost sum sto sum i koi se moite principi za da i privlecam vnimanie,ako saka da si glumi nekoja igra ti treba taa da ja prifatis bilo kakva e da se kaj zenskite e nelogicno na kraj koga ke bide vo tvoite pregratki se stanuva logicno,malce komentari malce sarmiranje,malce arogancija so komedija se da bide eden dobar mix da i pokazes deka toa sto ti go pravis e unikatno i deka ti se razlikuvas od site drugi a ona ako ja prifati igrata taa e tvoja devojka.Devojkite kolku sto znam tie sto se pravat deka se nekoj i nesto sto se razmazeni tipki sto ne sakaat da prifatat komentari i red drugi gluposti ne se devojki sto mi se privlecni i so niv ne se zamaram tie se devojki sto ne ziveat vo ovoj svet si imaat svoj zamislen svet i koga ke im tekne da se simnat vo realniot ili oni ke patat sto im e skrseno srceto ili ke ostanat osameni i ke fatat nekoj bogatas so pari i ke si ziveat mizerno do krajot na zivotot.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
EarthSea напиша:
Значи за да не се расипе работава, ќути си трај си, ко ќе ти бара дај си ко што имаше некој тема, а ако не па , најдобро и уста да не отвараме, што ќе ни е, може и се на секс да се сведе, освен да така, појако, тука, ваму таму lol и средена работа, место да се замарм што сум кажала, да не се уплаши, да не мисли ова она.. вака нема замарење, се сме се разбрале, со излачен ендорфин се изгледа подобро lol
Сексот е животинска работа, така да анимални принципи за настап се најефикасни. Некогаш се затскриени под некои муабети, најчесто карања меѓусебни, така се дига тензија или омраза, а омразата лесно води до секс.
Како викаа кога бевме мали ко се бије тај се воли:)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
StevoMC напиша:
Sakam na sekoja devojka da i go kazam toa sto mislam za nejze za toa kakva licnost sum sto sum i koi se moite principi za da i privlecam vnimanie,ako saka da si glumi nekoja igra ti treba taa da ja prifatis bilo kakva e da se kaj zenskite e nelogicno na kraj koga ke bide vo tvoite pregratki se stanuva logicno,malce komentari malce sarmiranje,malce arogancija so komedija se da bide eden dobar mix da i pokazes deka toa sto ti go pravis e unikatno i deka ti se razlikuvas od site drugi a ona ako ja prifati igrata taa e tvoja devojka.Devojkite kolku sto znam tie sto se pravat deka se nekoj i nesto sto se razmazeni tipki sto ne sakaat da prifatat komentari i red drugi gluposti ne se devojki sto mi se privlecni i so niv ne se zamaram tie se devojki sto ne ziveat vo ovoj svet si imaat svoj zamislen svet i koga ke im tekne da se simnat vo realniot ili oni ke patat sto im e skrseno srceto ili ke ostanat osameni i ke fatat nekoj bogatas so pari i ke si ziveat mizerno do krajot na zivotot.


...bravo be "Don Huan de Marco"..kazi im ziti sve na "nepismenive" kako se prai toa...kratko i jasno...glumenje u teatar..."seks od prve" u bordel...a zaveduvanje na nerazmazeni tipki u zivo...:zlo:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Epa za ovie 19 godini sum naucil sto e devojka sto e ljubovta sto e devojka sto treba da im ponudis,kako treba da se odnesuvas,ako im kaze nekoj na devojka te sakam ili poluduvam po tebe toa sigurno 100 pati go slusnala od poveketo maski koi bile so nejze i go rekle bidi svoj bidi unikat i devojkata ke go sfati toa ako ne go sfati ima 10000 devojki sto moze da go sfatat toa e uspeh kaj sekoj i na toa treba da se drzi.A kaj mene ne e taka veruvam vo vistinskata ljubov i za nejze se davam duri i nekad se zanesuvam.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
se pravat samo da se doblizat do sakaniot.i vo pravo se!!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
StevoMC напиша:
Epa za ovie 19 godini sum naucil sto e devojka sto e ljubovta sto e devojka sto treba da im ponudis,kako treba da se odnesuvas,ako im kaze nekoj na devojka te sakam ili poluduvam po tebe toa sigurno 100 pati go slusnala od poveketo maski koi bile so nejze i go rekle bidi svoj bidi unikat i devojkata ke go sfati toa ako ne go sfati ima 10000 devojki sto moze da go sfatat toa e uspeh kaj sekoj i na toa treba da se drzi.A kaj mene ne e taka veruvam vo vistinskata ljubov i za nejze se davam duri i nekad se zanesuvam.

...toooooo Stevoooo...aj otvaraj sea tema za vistinska ljubav i vistinskata veshtina na zaveduvanje...ke se nauchi po neshto sigurno po forumov od tebe...pa posle curive neka glumat kolku im dusha saka...na kraj ke bidat sekako vo sladok kolaps...:vozbud:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Па добро тоа глумење не мора така трагично да се сфати, како лага на векот, туку дел од женственоста, колку само си го признаваат тоа и колку биле сакани иприфатени во целост па да направат разлика?! А инаку никој не вика дека ние не сакаме да бидеме излажани понекогаш:icon_lol:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
EarthSea напиша:
Па добро тоа глумење не мора така трагично да се сфати, како лага на векот, туку дел од женственоста, колку само си го признаваат тоа и колку биле сакани иприфатени во целост па да направат разлика?! А инаку никој не вика дека ние не сакаме да бидеме излажани понекогаш:icon_lol:
...abe svakame nie ne sme od mars...normalno slatki lagi...tell me lies tell me sweet little lies...oooh i can not ...tra-la-la...i taka toa...:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom