Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Колку ќе имам пари и нерви да ги издржувам, ама макс. 4. Појќе е претеризам. Дома ќе ми биде како детска градинка. Па тек кога ќе попораснат... вецето увек зафатено, телефонот увек зафатен. Мир дома - апстактна именка.
Убава работа се децата, ама стварно треба мнооогу нерви да се излезе на крај со сите нив.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
абе лесно е да се каже сакам сакам

дојди направи го/ја
после 15 години храни го/ја ,нервирај се со него/неа ,тепај го/ја ако е не слуша
и уште милион други проблеми


сите сакаме деца ама само сакаме ама кој ке ги чува и пази :wink:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
абе лесно е да се каже сакам сакам

дојди направи го/ја
после 15 години храни го/ја ,нервирај се со него/неа ,тепај го/ја ако е не слуша
и уште милион други проблеми


сите сакаме деца ама само сакаме ама кој ке ги чува и пази :wink:
Ти со госпожата. :wink: Исто како што некој тебе те пазел, мазел, бришел, хранел, тепал и воспитувал. :)
Тешки се за чување, ама затоа кога ќе ти насмее нема достојна цена чувството.
Врв на животна кариера ти е тоа, второстепено е се` што имаш постигнато и колку си успешен/на. Така што се` што следи како "жртва" додека се осамостои треба да се даде максимално од страна на родителите во рамките на нивните можности. :)
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас ке имам три деца
ако тие три се девојчиња ке продолжам да правам додека не го најдам теркот за машко
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
три--две женски и едно машко или пак две--едно машко и едно женско:pipi:.....али има време...ќе видиме:smir:
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Па 2 деца се доволно за скромна фамилија. Инале за имиња... за женско Наталија ми е фаворит, а за машко ...... има време.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
јас имам 2 деца,ама би сакал да имам најмалку 3.само со жена ми и двајцата се согласуваме дека е тешко да се издржи финансиски за да на тие деца им овозможиш еден среден живот.на среден живот мислам да можеш да им овозможиш школување,годишен одмор ...пристојно место за живеење
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.805
Поени од реакции
20.153
Јас исто така имам две дечиња , и сега за сега се таман, за понатака(или трето дете за пензија/паричен надомест) ќе размислиме со другава половина:smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
едно машко и едно женско сакам да имам со сигурност.
а за трето/четврто ќе видиме, не можам сам да решавам ебаго:pipi:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Ако е со тој што го сакам ќе имам 3,ако е со друг едно или 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom