Колку ви значи насмевката?

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Да ми значи многу, посебно од некој шо нема заби или му се црни, ептена ми значи:back:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Па многу ми значи насмевката на лицата на тие што ги сакам.
Едноставно кога се среќни/весели/исполнети и јас се чуствувам прекрасно.
А пак кога се чуствувам депресивно и спремна сум за карање со цел свет многу ми помага искрената насмевка на тие околу мене. Иначе секојдневно сум насмеана освен кога ми е нешо ептеен тапа али брзо ми проаѓа :)
 

Violet girl

пепелашка од наше маало
Член од
9 февруари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Многу многу ми значи насмевката.....опкружена сум со позитивни луѓе,насмеани.....и кога имам некој лош ден,нешто не е во ред,доволна ми е една насмевка од некоја личност што ми значи,да ме расположи......мн ретко се случува да не сум нешто расположена.....секогаш сум насмеана.....:wink:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Во турбулетниов период во кој се наоѓам ми значи многу. Ама убава и искрена насмевка.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Мене многу ми значи,и на другите околу мене,пошто увек сум им рамо за плачење или нешто слично и секогаш успевам да им створам насмевка на нивните лица,што воедно ме прави и мене радосен :)
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
живееме во време во кое искрените насмевки се поретки, но и да имаше повеќе насмевки не ми значат.тоа што навистина ми е важно е јас да имам насмевка на лицето, да бидам среќна и тоа да го покажам.од друга страна, многу луѓе ми кажале дека шират позитивна енергија кога сум среќна...
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Насмевката и насмеани лица околу мене многу ми значат, такви ги има многу во мојот живот и благодарна сум што можат да ме насмеат посебно кога имам лош ден. Убаво е да си насмеан, само опуштено! :icon_lol:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Насмевката е крива линија која може да исправи многу нешта !
Ова жива вистина! Насмевката е повеќе од збор, таа е ведрина, топол ветар на нашето и туѓото лице кој не гали повеќе од било што друго во моментите кога ни е потребна.
Многу ми значи насмевката, во моменти на психочка слабост ме смирува кога некој со насмевка ми вели -Се` ќе се среди.
Насмевката е утеха но и многу други нешта... Сакам насмеани лица и сакам да се смеам...:)
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Насмевката - најубаво што го има човекот, уште кога е невина ,детска....За тоа се живее....
Секоја жена е убава кога од срце ќе се насмее...:smir:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ретко се смеам сите шеги се на моја сметка... Инаку да насмевката апсолутно може да ти го разубави денот а посебно ако е од некое убаво чупе :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Па со фактот дека ако видам некој ненасмејан го тегнам за образ да се насмејт или одма најдвам начин да го расположам некако ... многу ми значит насмевка и позитивна енергија.:smir:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Кога ќе видеш толку насмевки на едно место од луѓе што ти се најмили, јас мислам дека нема шанси ти да бидеш тажен :( тогаш или си заљубен преку глава или ти треба помош од стручно лице ( психијатар де ) :)

Како и да е постојано сум опкружен со некој шегаѓии па нема шанси да не се насмеам на некој од нивните "Бисери на мудроста" :pos2:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Многу!

Најкратката, дистанца помеѓу две особи е насмевката! :angel1:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Јас паѓам како круша на убава насмевка, едноставно ме топи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom