Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
ако дотичната особа физички не те привлекува, можи и да има најдобар карактер само карактерот се осознава не се гледа на прв поглед (или втор).
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Iako mislam deka karakterot e najvazen za bilo koja licnost, sepak tuka negde e i nadvoresniot izgled. Zatoa sto (od zenska gledna tocka) za da nekoj mi prijde da se zapoznaeme i da mi se pusti, sekako deka treba da mu se dopadnam so fizickiot izgled, a i toj na mene. Pa prvo go gledas nego kako silueta,a posle go zapoznavas karakterot
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
naravno deka mi e (naj)biten..prvo toa se zabelezuva,kako bi me zainteresiral karakterot ako ne mi e barem simpaticen...ali ako e "kopac" inside ..dzabe i lepota i se...retko mi se desavalo da mi e grd fizicki ali da me impresionira so karakter (ponasanje..whatever) pa da go batalam izgledot:toe:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
prvo nadvoresniot izgled a posle ako mi se svidi i karakterno togas moze da bide nesto ali ako e nekoja sto ne mi se sviga ne i priogam
 
Член од
14 август 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Normalno deka i nadvoresniot izgled e vazen, zosto vo sprotivno kako ke te privlece. Znaci mora da ima i barem malku nadvoresna ubavina za da te privlece i da pojdes da pravis muabet so nego:toe: . No sepak vnatresnosta mislam deka e povazna:pipi:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Прво што може да ме привлече кој некоја особа е надворешниот изглед...па потоа доаѓа запознавање на карактерот итн итн...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
слатка е и има шишки :vozbud: - :) тоа е доволно за да ме привлече
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Да,да дефинитивно ми е важен надворешниот изглед....Но следното е карактерот,ако е катастрофа за џабе му е убавината.....
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
hm ne mi e biten nadvoreshniot izgled, bitno mie sho ima u nego i da ne e bolesnik
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Претпочитам да е шармантен и насмеан. Секој таков е привлечен колку и да не е убав. А со тек на време, колку повеќе го сакам, толку е поубав.:srce:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
премногу!мора да ми се допадне нејзиниот надворешен изглед!не правам муабет тука за некоја перфекција во убавината или стилот!туку само да ги исполнува моите критериуми!
 

~*ZeLeNoOkA*~

~*PrInCeSs ZeLeNoOkA*~
Член од
13 септември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Најважен е внатрешниот изглед...но тоа не значи дека треба да тој да биде некој без ронка убавина...да биде и убав но и добар...да знае како со женско...:smir:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa dobro, nadvoresniot izgled i toa kako vlijae..barem za prviot vpecatok sto go dobivas za licnosta... no spored mene ne e presuden za pocetok na edna vrska... Ako posle nekolku izleguvanja, sfatam deka iako e lepotan, e "dupka" togas avtomatski odi na IGNORE! Ako sakam da pocnam vrska so tip, mora da mi se dopadne karakterno, no toa ne znaci da lici na Kvazimodo :) Znaci, nadvoresniot izgled e vazen, no ne presuden!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
па да надворешниот изглед сепак има некакво значење,кога ја забележуваш личноста нормално прин ја гледаш како изгледа надворешно а потоа внатрешно...
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
MENE MNOGU MI ZNACI NADVORESNIOT IZGLED.TREBA DA BIDE UBAVA KAKO TAA SO E POTPISANA SMIZLICKA ,NA FORUMOV.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom