Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
kolku mnogu vi e vazen nadvoresniot izgled kaj vasiot partner,mnogu velat deka vnatresniot mnogu poveke znaci i od nadvoresniot,no toa ne znaci deka nadvoresniot ne e vazen neli? sto mislite?
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Едно време бев убедена дека нема врска надворешниот изглед ако типот е ок внатрешно т.е е ок за муабет/такви ствари...ама ако нема нешто да те привлече у типот коа го глеаш..тешко да успее..такада глеам физички па даље внатершно:)
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
e da taka e,najprvin koga ke zapoznaes nekoj najprvin go gledas nadvoresniot izgled,pa potoa so tek na vremeto ke go zapoznaes i vnatresno,pa ke ja zasakas i negovata vnatresnost,kolku i da velat nekoi deka ne go gledat nadvoresniot izgled gresat.najprvin koga sakas da zapoznaes nekoj sigurno te privlecila nadvoresnosta a ne vnatresnosta neli?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Еве примерна ситуација. Стоиш во некоја дискотека, а зад тебе стои некој кој не знаеш кој е. Дали некогаш сте почувствувале дека пред да ја видиш личноста дека ќе ти се допадне? Зборувам за таа позитивна/негативна енергија која ја шири секој.
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Позитивноста флуидот хемијата итн се главен дел на хармонијата и привлечноста за една особа.. На многупати ќе погледнете тип или типка и ќе ве привлече нешто, но има лоша душа и пис е на уста, ве побива и не се слагате со него/а во сите погледи.. Убавината е пролазна сега ја има после ја нема.. Доколку душата е прекрасна и полна и богата тогаш нема да има пречка за ништо. Најбитна е слогата и разбирањето, после се гледа надвор..
Се сега ако барате лепотан/ца за плескање, а не за складно движење тогаш да надворешно...
Душата на мене ми е многу по битна него надворешниот изглед.
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
FortunE напиша:
Еве примерна ситуација. Стоиш во некоја дискотека, а зад тебе стои некој кој не знаеш кој е. Дали некогаш сте почувствувале дека пред да ја видиш личноста дека ќе ти се допадне? Зборувам за таа позитивна/негативна енергија која ја шири секој.

mene mi se nema sluceno nesto takvo slicno hmmm..:raz: koznae kakvo e cuvstvoto,a na tebe fortune ti se ima sluceno nesto slicno?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Сите го гледаат надворешниот изглед, да не се лажеме...
А парите ги гледате ли? :)
(Знам дека ќе одговорите НЕ, ама барем еднаш (вие жените) имајте доблест и бидете искрени :wink:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Acid напиша:
Сите го гледаат надворешниот изглед, да не се лажеме...
А парите ги гледате ли? :)
(Знам дека ќе одговорите НЕ, ама барем еднаш (вие жените) имајте доблест и бидете искрени :wink:)
Sarm i samodoverba !
Pari nikogas ne mi bile bitni i ke ti kazam zosto , najcesto tie maski so kesh se navaluvaat na parite i mislat deka se dovolni a se antipaticni i nikogas ne bi mozela da sum so nekoj so ne privlekuva.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Да не ја мешаме темава со парите, поставена е само во врска со надворешниот изглед.
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Ти држи вода ова што го збориш...но, со текот на годините ке сватиш дека парите и ликот не играат улога за мирен живот....
Ако душата е прекрасна и ликот ќе биде прекрасен.. по поговорката... да ти ги дадам моите очи да го/ја погледнеш....?
Парите не ми се фактор воопшто сум ги имала и премногу и средно и ич,,,
Многу се летаат по парите мислејки дека се ќе е супер.. Парите носата материјални работи но не и среќа...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
natalija напиша:
Ти држи вода ова што го збориш...но, со текот на годините ке сватиш дека парите и ликот не играат улога за мирен живот....
Јас уште одамна го имам сфатено тоа, поентата е вие да го сфатите. :wink:

Непобитен факт е дека во глобала жените се тие што се летаат по пари (коли, накит...), а мажите - по добар изглед.

Не сум во право?
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Извини што лично ти се обратив..јас тоа од дамна го знам ... Да потполно си во право и тоа многу.. Жените само да има нешто спаркли на нив и многу добри коли и пари... Но не се сите исти.... Нема ништо битрно ако е билдер или прекрасен или очи не знам ти што ако нема добра природа..Каде взаемно ке се надополнуваат....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Знам дека не се сите исти. Јас зборев во глобала...
Нормално дека има фини поединки, или, барем се надевам. :wink:

Него темава беше за физичкиот изглед (кој нормално дека е битен, според мене). Сега, назад на темата.
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Зашто ти е толку битен физичкиот изглед?? Фала богу сега не зборам за пу пу недај боже но сепак скромно нешто... мора да е авион??
Запознаваш девојка прекрасна како од излог симната така? И после 3 дејта со неа дознаваш дека е како празна шупелка... Што ќе правиш после кога нема да имаш што моабет да правиш освен она да ти се цери, а ти да се расплинуваш???
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
natalija напиша:
Зашто ти е толку битен физичкиот изглед?? Фала богу сега не зборам за пу пу недај боже но сепак скромно нешто... мора да е авион??
Запознаваш девојка прекрасна како од излог симната така? И после 3 дејта со неа дознаваш дека е како празна шупелка... Што ќе правиш после кога нема да имаш што моабет да правиш освен она да ти се цери, а ти да се расплинуваш???
Нормално дека не барам авион... Авионка не ни можам да најдам, со мојот скромен изглед :(

Ама, нели би било подобро да имаш (како што викаш ти) „девојка од излог“ - ама да не е шупелка? :wink:

Значи прво се гледа физичкиот изглед, па потоа внатрешната убавина... Ако се погодат и двете - топ! Ако не, продолжуваш да бараш... :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom