Кои телевизии ги фаќате дигитално?

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ќе ти бидат блокирани само странскиве канали,сите Македонски канали мора да се прикажуваат бесплатно

Нема да бидат бесплатно Сител 3, Канал 5+, наша тв ...
Само националните МТВ 1, 2,3, ХД, Канал 5, Алфа, Сител, Телма, и локалните зависи во кој град
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ќе ти бидат блокирани само странскиве канали,сите Македонски канали мора да се прикажуваат бесплатно
Грешка. Сите ТЕРЕСТРИЈАЛНИ македонски канали ќе бидат слободни, сите останати (сателитски) македонски канали треба да бидат кодирани, така да неможе тие да ги гледате, освен ако не си активирате некои од пакетите на boomTV.
 
Член од
2 јуни 2013
Мислења
20
Поени од реакции
2
Во Штип DVB-T функционира беспрекорно потребен е само ТВ што подржува DVB-T и една
HD антена.
Еве кој дигитални канали се гледат во Штип:
МРТ1ХД е со многу добар ХД квалитет, МРТ1 и 2, Собраниски канал, СИТЕЛ, АЛФА, ТЕЛМА, КАНАЛ 5, АЛСАТ М, сите се џам.
Се гледат повеке регионални канали како што се: ТВ Стар и ТВ Д1(Д3-Туртел), ТВТиквешија и КТВ (Д1-Црн Врв Велес), ТВ Шутел, МТМ, ЕДО, БТР, и ЕРА (Д1-Црн Врв Скопје), сеуште ТВ Ирис не е приклучена на дигиталната платформа БОМ и покрај тоа што има добиено регионална дозвола за дигитална ТВ од Совет за радиодифузија на република македонија.
Ајде пишете во другите градови што се гледа, само да е проверено лично.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Нема да бидат бесплатно Сител 3, Канал 5+, наша тв ...
Само националните МТВ 1, 2,3, ХД, Канал 5, Алфа, Сител, Телма, и локалните зависи во кој град
Да на тие канали помислив само не напишав националните и регионалните канали кои зрачат Терестријално а не и оние канали кои зрачат преку сателит.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
DVB-T рисивер имам на еден телевизор што го немам уклучено на кабловска. Никако не можам да најдам да прави некој search на дигитални фреквенции, да не ми треба некој hardware?
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
DVB-T рисивер имам на еден телевизор што го немам уклучено на кабловска. Никако не можам да најдам да прави некој search на дигитални фреквенции, да не ми треба некој hardware?

Модел на тв ??
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
DVB-T рисивер имам на еден телевизор што го немам уклучено на кабловска. Никако не можам да најдам да прави некој search на дигитални фреквенции, да не ми треба некој hardware?

A како ќе ги бараш, на ветер???
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
42
Поени од реакции
2
Zdravo luge vo sto e rabotata od denes na zulu ne rabotat kanal5 sitel i taka natamu dali e od digitalizacijata ili nesto drugo oko nekoj ima informacii vo vrska so zulu neka mi napise vo sto e tocno rabotata pozdrav.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Божем 60 телевизии пријавија дигитализација денес на бум тв и макс нема ниедна нова ! освен на бум што ги додадоа едо,крт,ера,мтм.... Каде се другите ??? кој телевизии ги фаќате вие што имате посебно сет топ бокс ?
И јас имам бум ама ги немам тие канали.Кои бријки се каналите?
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Нормално дека антената е приклучена, мислев некоја посебна антена са не ми треба

На search ми пребарува само ухф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom