Кои предмети ви (беа) се најпроблематични (основно, средно, факултет)?

Најпроблематичен предмет?


  • Вкупно гласачи
    117
Член од
14 септември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
19
Кои ви беа или се најпроблематични предмети од основно, средно, па и сега на факултет? Која е причината за тоа? Лош професор, лош концепт на материјалот (лоши учебници), нереална тежина на тестовите? Кој дел конкретно ви бил проблем од предметот (тема)? Што најмногу сте сакале, а што најмногу сте мразеле? :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Хемија, физика и математика неможев да ги смислам. Бегав од тие часови. :D
 
P

parvati

Гостин
Гласам за првиот предлог,математика
И ја користам оваа прилика да го поздравам јавно Драги Јанеф поради кој го оставиф факултетот
Јеби се у гз педеру стар

Мноо важно коју боју на топче ке извлечеш од три кутие
Ебати веројатност,корења,семке и цфетови

neme mibese naipoblematican pretmet makedoncki jasik
Познаа се од авион:ROFLMAO:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
Математика, историја, географија. Ич не сум сакал да ги учам тогаш, а гледајќи од сегашна перспектива наназад - сум бил во право.
Како човек кој гледа кон иднината, историјата ми е тотално непотребна.
Математиката и географијата пак, ми се чинат тотално непотребни со целата технологија, која е далеку попрецизна и побрза од „сеќавањата од основно и средно“.

Иднина пред историја, а калкулатор + GPS пред математика и географија.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
5.425
Математика ми иде да се самоубијам
Најтешките задачи одма ги решавам а најлесните не :ROFLMAO:
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Ликовно и музичко. Мислам дека не постои суштество што е понекреативно од мене.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.691
Поени од реакции
13.320
Зависи од професорот.
У принцип, тешко копчав и не се замарав со социјална политика, статистика на број на грла во австралија, филозофија, кој, што, како мислел и рекол за тоа. It was a bunch of crap said by dead people. Географската историја ми беше омилениот дел од севкупната историја, земено ако гледам од објективна перспектива. Ликовното образование како пракса ми беше здодевно поради недоволната посветеност на наставниците.
Денес кога ќе помислам освен геометријата и примарната аритметика, математиката и нема некој удел во реалниот живот, така да џабе сум фаќал белешки за мноштво небитни работи.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
5.425
Сега почнавме со Алгебра досега е лесно за мене
И така работам нешто по С++
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
19
Добро би било да напишете и која лекција конкретно ви била проблем (бар што се однесува до математика, физика, хемија, информатика+програмирање), интересно е да се прочита. Мене најголем проблем ми беше убедливо комбинаторика, а и интегралите бар што се однесува до програмирање. А професорката од средно исто ме утупе со програмирање, ништо не научив од неа :/
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Хемија, физика и математика неможев да ги смислам. Бегав од тие часови. :D

Лажеш „курво“, Никола математика ти беше класен и не бегавте од кај него.

Основно - немав некој проблем, бев од тие одличните секогаш.
Средно - е тука почна проблемот. Математика и хемија ми беа најголем проблем и ретко вадев добри оценки по овие предмети, каде што матемаитка ми беше рекорд 3ка како највисока оценка по тој предмет и среќа не бев на полагање ниту еднаш.
Факултет - Секако, подалеку од математика, тука имав проблем со економииите, бидејќи на Правен, баш тие се најзаебаните. Иако учев економија, бизнис, менаџмент во средно, пак економиите ми правеа проблем и ми останаа како последни испити.

Заклучок - мразам бројки. Не сфаќам што ќе ми бидат потребни да откривам равенки со 2 непознати или пак корен од нешто во реалноста.

П.С. Јас сум од тие што обожаваат историја, филозофија, географија, македонски јазик, ликовно, логика - што покажува зашто сум се запишал на Правен.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Немав проблем со никој од горе наведените. Уствари ни со овие сега немам некој проблем, само кој да седне да учи.
Ама ај, ќе биде :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лажеш „курво“, Никола математика ти беше класен и не бегавте од кај него.

Основно - немав некој проблем, бев од тие одличните секогаш.
Средно - е тука почна проблемот. Математика и хемија ми беа најголем проблем и ретко вадев добри оценки по овие предмети, каде што матемаитка ми беше рекорд 3ка како највисока оценка по тој предмет и среќа не бев на полагање ниту еднаш.
Факултет - Секако, подалеку од математика, тука имав проблем со економииите, бидејќи на Правен, баш тие се најзаебаните. Иако учев економија, бизнис, менаџмент во средно, пак економиите ми правеа проблем и ми останаа како последни испити.

Заклучок - мразам бројки. Не сфаќам што ќе ми бидат потребни да откривам равенки со 2 непознати или пак корен од нешто во реалноста.

П.С. Јас сум од тие што обожаваат историја, филозофија, географија, македонски јазик, ликовно, логика - што покажува зашто сум се запишал на Правен.

Прашај ја сестра ти ако мислиш дека лажам. :D Добро де освен Благица, другите сите бегавме од кај Николче. :pos:
 
Ф

Флеш

Гостин
Математика, историја, географија. Ич не сум сакал да ги учам тогаш, а гледајќи од сегашна перспектива наназад - сум бил во право.
Како човек кој гледа кон иднината, историјата ми е тотално непотребна.
Математиката и географијата пак, ми се чинат тотално непотребни со целата технологија, која е далеку попрецизна и побрза од „сеќавањата од основно и средно“.

Иднина пред историја, а калкулатор + GPS пред математика и географија.
Асид,асид,асид,толку грешно ти е постов за непотребноста на географијата и историјата ... лошо дете ...
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Интерна и педијатрија со нега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom