Кое јадење (и пиење) не можете да го поднесете?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
НЕјадам пача,мозоци,мајонез,боза, јува и спанаќ .....и сеа не ми текнува нишо друго ко ке ми текне ке напишам
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Аууу пача ,карфиол, брокули, џигери се грозам кај шо ги спомвам
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Jas ne sum ljubitel na mandzi,inaku mrazam najmnogu boranija,opsto ne sakam vareni raboti.
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
:pov:пача,леќа,зелка варена и боранија,или пак соја,некои јагнешки,телешки,очи од крокодил, цревца бљак...ми иде да....
 

5PY_14

чатал
Член од
22 мај 2006
Мислења
118
Поени од реакции
0
da se napijam sveps nikako!!!!!!!!!!!
boranija vo nikoj slucaj zelka isto taka..............drugoto moze da se podnese
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Lazanje definitivno a pijaLok so znam do skoro ne sakav gazirana voda ama sum ja piela a da i pivo!!Epten e nepodnoslivo!@
 
B

babsy

Гостин
пача...секое друго месо осим сувомеснато и пилешко....мувлосано сирење и боранија...
 
S

Sith_Lord

Гостин
Спанаќ- никогаш не им поверував дека Попај затоа го тепаше Дибекот. Јас повеќе се угледав на нинџа желките дека они нели јадеа пица. :)

Sith
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
ne sum sretnala do sega nesto sto ne bi mozela da probam mislam deka brrr se naeziv zmija ne bi probala i takvi sl.stvari inace sum golem gurman i sakam da eksperimentiram....
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Од јадење све јадам,

а од пиење неможам да поднесам узо
 

Maca_Puca

Дипломиран Џаболебар!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
мразам спанаќ и текила... (текилата од лошо пијанство, иначе порано само тоа пиев)... :pov:
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Не поднесувам газирани сокчиња и газирана минерална вода (таков некој солен вкус има...); толерирам швепс - единствено ако има вотка во него. И ракија (исклучително неподнослива течност), боза и чај од нане и камилица.

Кога станува збор за храна, желудникот ми е почувствителен, па пожелно е да не почнам да набројувам (ионака ќе утнам многу) :).
 
Член од
24 март 2005
Мислења
40
Поени од реакции
1
Неможам да поднесам (премногу) масни јадења. А месо престанав да јадам пред неколку месеци.
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
boranija nemozam da smislam,organski ne go podnasam toa jadenje,a ne pijam kisela voda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom