Кога не би постоеле разделби

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не се согласувам дека разделбата е потребна за да сфатам дека некој ми значи. Да, некогаш не знаеме што имаме додека не го загубиме, но во поглемиот дел од случаите, разделбата е неминовна, затоа што самата врска шкрипи или љубовта едноставно не е доволна.

Прва не сум ставила крај на врска. Иако сум осеќала можеби дека крајот се ближи. Кога ќе се одлучам и ќе речам крај е, готово, ставам линија, така и ќе биде.
Ако некого навистина сакам, никогаш не би можела да ставам крај на таа врска. Што значи, според мене, ако ставиш крај, па после се покаеш, тоа е повеќе егото кое се појавува кај човекот и мислата чекај можда ќе ми беше подобро ако си останев со него/неа.

Некогаш да, не по наша волја, животот знае да си игра игри, па партнерите и покрај големата љубов која ја имаат - да се разделат.

Кога сум со некој и кога ми е убаво, сигурно нема да ставам крај. Кога врската е на стаклени нозе, пробувам да ја оправам. Кога гледам дека нема волја од другата страна за оправување, тогаш оставам едноставно на времето да покаже што и како ќе биде.

Разделбата не ја гледам како начин да почне некој да ми недостасува во никој случај. Само показател дека убаво било додека траело и дека нешто ново, можеби и подобро ме чека во животот.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Разделбата доколку ја нема не би било интересно,секој треба да е подложен на промени во животот :toe: треба да се соочиме со тој страв од непознатото понатаму во животот,дека нема веќе смс-и,нема титки,нема чекања за у град...но времето ќе помине ќе сфатиме дека сме направиле чекор од кој што излагаме подобри,повозрасни,позрели...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom