Книги што сте ги прочитале и коишто ви оставиле впечаток?

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Достоевски-Злостор и Казна хмммммм закон!
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Странецот од Алберт Ками. Книга за рамнодушноста и колку е таа штетна и погрешна како начин на живот.
 

Wake up

Music lover
Член од
19 јули 2006
Мислења
145
Поени од реакции
0
Vcera docitav edna kratka ama mnogu ubava kniga. Se vika "Draga Matilda" od Suzana Tamaro. Na kategorijata na luge narecena strasni citaci, koja se nadevam seuste postoi, i bas bi mi bilo milo poradi toa, im ja preporacuvam bidejki mnogu ubavo se pretstaveni razmisluvanjata na pisatelkata koi epten se poklopuvat so moite, a toa osobeno me voshituva vo knigite. Da sretnes nekoj tvoja mislicka!BINGO!!:) Inaku, bez diskusija, Dostoevski is the Best!!!!
 

Wake up

Music lover
Член од
19 јули 2006
Мислења
145
Поени од реакции
0
A i edno prasanje?Knigata Grofot os Monte Kristo ja baram nasekade, vo knizari, Biblioteka (od Strumica sum), i ne mozam stvarno da ja najdam. Ja ima nekoj? Ili pak znae kaj da ja najdam?
 
J

JohnnyMass

Гостин
Последно нешто што прочитав беше трилогијата Господарот на Прстените.Феноменални сте.Уште еднаш ми се докажа фактот дека нема ништо подобро од книгата.Филмот е многу кратко уметничко дело за да може убаво да се раскаже така одлична епска приказна.Од филмот ништо не сте виделе.:smir:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.162
Mozebi e detska knigava ama mene mi e edna od najomilenite a taa e Robinson Crusoe... Pred dve godini ja procitav angliskata verzija - nasata e identicna so ovaa (dobar prevod na knigata)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.364
Поени од реакции
25.088
JohnnyMass напиша:
Последно нешто што прочитав беше трилогијата Господарот на Прстените.Феноменални сте.Уште еднаш ми се докажа фактот дека нема ништо подобро од книгата.Филмот е многу кратко уметничко дело за да може убаво да се раскаже така одлична епска приказна.Од филмот ништо не сте виделе.:smir:
Трилогијата е феноменална. Ја прочитав во еден здив. Инаку првиот дел од трилогијата највише ми остави впечаток
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.364
Поени од реакции
25.088
А некој да не ја има читано менаџери на мафијашки начин или како се викаше?
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
сеа ја читав Поп музика од Витула, и ме насмеа, апсолутно...Фантастична приказна.
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Гол Човек- ми остави огромен впечаток, книгата воопшто не е во мој стил, ама ете за чудо многу ми се допадна, напишана на многу едноставен стил, лесна е за читање и едноставно супер е :)
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
Вечниот Маж - Ф.М.Д. ;;;;; Парфем - П.К. ;;;;; Хари Потер сите (особено 3та, 4та, 5та) овие така попресни Ч)
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Parezi i maksimi - Shopenhauer
Prorokot - Kalil Dzibran

mora da gi procitate ovie dve knigi
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
„Девојката со портокали“ на Јустејн Гордер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom