Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Сакаш принт скринови? После пак ќе те снема од темата на едно месец дена.

Инаку екпериментирав со нов начин на наоѓање на value бетови кој е поврзан со arbitrage бетингот, со тоа што не затвораш од двете страни туку само се кладиш на страната која мислиш дека е погрешно поставена. Од таму толкав број на бетови. Не се мачи, прекомплицирано е за да разбереш, едно затоа што не си многу бистар, а друго затоа што си немоќно исфрустрирано човече кое не може да поднесе некој да е добар во нешто.
Не ми требаат принтскринови, јас не реков дека не ти верувам дека си стигнал од 400 евра до 4000 евра за две недели, ама не ме убедувај дека тоа си го направил со паметно кладење за кое цело време јадеш гомна овде, и самиот рече дека си имал лудачка среќа и си играл спортови на кои не им ги знаеш правилата, сигурно си играл по 50-100 евра на бет може и повеќе, си имал серија на погодени бетови и тоа е тоа, не те прави ова никаков експерт, и јас имам правено 3000 евра од 100 евра влог за 5-6 дена, едноставно имаш среќа, играш со 50-100% од банката, ќе погодиш 7-8 бетови во низа и тоа е тоа, докажи дека си ги направил тие 4000 евра со паметно играње со 5% влог од банката и трајно деактивирам акаунт[DOUBLEPOST=1535627731][/DOUBLEPOST]
Јас знам за што се збора овде.Ако има некој типстер кој игра крикет и е успешен јас радо би го изиграл неговиот тип оти знам дека разбира и е успешен. Гледаме вие со тенисите какви пари прајте, тој е ѓаволски спорт кај што се лажи цел свет.

https://naomiosaka.blogabet.com Еве доказ за тоа ако си паметен ќе сватиш,јас за некое поозбилно кладење од Ставрогин првпат слушнав па после само се надоградував и пробвав да стигнам да знам како стојат работите.Јас во мојата банка ретко имам место за мои синглови да играм, се ми е препишано скоро ама битно е да се вадат резултати, што побрзо сватите дека сте катастрофални типстери и дека на Челзи и Реал нема да земите пари ниту на Новак со Федерер тоа подобро за вас.
Играв многу бетови на ден, сите на коефициенти кои многу се разликуваа од просекот на пазарот. Играв и бетови на спортови за кои не ги знам ниту правилата, како крикет на пример. Во ниту еден случај не ми канцелираа бет. Топ кладилница, само цвикнаа на крајот со лимитирањето. Нема врска, ќе отворам нов акаунт.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сакаш принт скринови? После пак ќе те снема од темата на едно месец дена.

Инаку екпериментирав со нов начин на наоѓање на value бетови кој е поврзан со arbitrage бетингот, со тоа што не затвораш од двете страни туку само се кладиш на страната која мислиш дека е погрешно поставена. Од таму толкав број на бетови. Не се мачи, прекомплицирано е за да разбереш, едно затоа што не си многу бистар, а друго затоа што си немоќно исфрустрирано човече кое не може да поднесе некој да е добар во нешто.
prati nekoj printskrin da zirneme... ili se plasis da ne izbaksuzirame
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Не ми требаат принтскринови, јас не реков дека не ти верувам дека си стигнал од 400 евра до 4000 евра за две недели, ама не ме убедувај дека тоа си го направил со паметно кладење за кое цело време јадеш гомна овде, и самиот рече дека си имал лудачка среќа и си играл спортови на кои не им ги знаеш правилата, сигурно си играл по 50-100 евра на бет може и повеќе, си имал серија на погодени бетови и тоа е тоа, не те прави ова никаков експерт, и јас имам правено 3000 евра од 100 евра влог за 5-6 дена, едноставно имаш среќа, играш со 50-100% од банката, ќе погодиш 7-8 бетови во низа и тоа е тоа, докажи дека си ги направил тие 4000 евра со паметно играње со 5% влог од банката и трајно деактивирам акаунт[DOUBLEPOST=1535627731][/DOUBLEPOST]
Намерно пишав крикет дека тој спорт беше спомнат. Ама тое не си бистар многу.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Оставејте тие расправии....кажејте шо играме денеска некоја пара да се направе
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Намерно пишав крикет дека тој спорт беше спомнат. Ама тое не си бистар многу.
Ако си ти толку Бистар што праиш на форум по цел ден, оди уживај на некоја плажа ако си толку паметен.

П.С
Смешно е како некој ќе помисли дека може да заработува континуирано од Спортс Бетинг каде што предноста е многу мала па дури и за професионалци, некогаш и помалку од 1% што значи ако немаш солиден банкрол кога и да ќе имаш неколку порази по ред кој што ќе ти ги отворат очите дека само си го губиш времето и неможеш да победиш на долг рок, немој да се замислувате дека ќе победите во оваа игра без солидни информации итн.

За сите што плачат дека ги лимитираат и блокираат на интернет слободно нека идат на https://www.pinnacle.com/en/ (докажано дека не лимитираат и баш се платформа за профи кладачи) и ако некој каже дека ги немаат сите утакмици итн. нормално е дека нема да дозволат местени утакмици да се кладите па после да викате ме лимитираат.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Боце е некое дете на кое што врховен водач му е Ставро.Или можеби неговиот втор акаунт?Не е можно онолку да му го пуши.
А и не знам што се докажувате кога знаете дека нема шанс да попушти некој.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Боце е некое дете на кое што врховен водач му е Ставро.Или можеби неговиот втор акаунт?Не е можно онолку да му го пуши.
А и не знам што се докажувате кога знаете дека нема шанс да попушти некој.
:pos::pos::pos::( Јас кажувам како што е,ако знај овај Чарли шозбора јас ќе се отепам наместо тука. Сто пати за истото е разговарано овде ама ај нека биди.[DOUBLEPOST=1535634778][/DOUBLEPOST]Brazil-Canada 2 3.40 2/10
Brazil-Canada Handicap Sets 2 +1.5 2.10 5/10

Volleyball Men PanAm Cup. Brazil is with a young and inexperienced group, consisting of their U23 players, while Canada has several experienced guys who have seen playing time even with the best Canada squad. This should be close to a 50-50 game, so there is huge value on Canada tonight.

Ај недосадвајте и изиграјте ја утакмицата злато вредна.
 
Последно уредено:

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Сите тимови се мешани на тоа игрите и играње само на копуциве шо поке и бркање валуе најдобро на слабиве тимови
Перу да земе сет 4,50
126,5+ 2,00
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
:pos::pos::pos::( Јас кажувам како што е,ако знај овај Чарли шозбора јас ќе се отепам наместо тука. Сто пати за истото е разговарано овде ама ај нека биди.[DOUBLEPOST=1535634778][/DOUBLEPOST]Brazil-Canada 2 3.40 2/10
Brazil-Canada Handicap Sets 2 +1.5 2.10 5/10

Volleyball Men PanAm Cup. Brazil is with a young and inexperienced group, consisting of their U23 players, while Canada has several experienced guys who have seen playing time even with the best Canada squad. This should be close to a 50-50 game, so there is huge value on Canada tonight.

Ај недосадвајте и изиграјте ја утакмицата злато вредна.
Другар јас знам точно што зборувам и се држам до тоа, не ни влегов со тебе во дискусија и не знам што пробуваш да ми докажеш
Мене ми е интересен Ставро затоа што се она за што мудруваше овде и држеше лекции, самиот себе се демантираше
Прво јадеше гомна на секој што паднал на 1.15 коефициент у смисол што кур си играл таков коефициент бла бла, потоа на АО оваа година рече дека игра мали коефициенти без никаква анализа, бидејќи на тие коефициенти не ти треба анализа, ти треба само да помине типот. Второ јадеше гомна на секој што игра народни тикети, многу натпревари, им велеше "па додај уште една и ќе фатиш", за потоа он да објави баш таков народен тикет каде имаше промашено 3-4 натпревари за голема сума. Цело време држи предавања за тоа како он ја знае стратегијата како треба да се игра, како треба да се оформи банка, да се бираат типовите, да имаат вредност, да се игра со максимум 5% од банката, и сега вели како стигнал од 400 до 4000 евра за две недели, и како тоа било паметно кладење, со валуе бетови и глупости, а за да отидеш на х10 од банката за 14 дена е само лудачка среќа и ништо друго, никакви валуе бетови, анализи не се во прашање
Кој кур држиш лекции на некој за тоа што не треба да прави, кога истото тоа го правиш и ти
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Neli sfati do sea deka Stavro ti e covek sto nema srekjen i harmonicen privaten zivot pa seta taa frustracija ja iskazuva ovde na forumot...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Neli sfati do sea deka Stavro ti e covek sto nema srekjen i harmonicen privaten zivot pa seta taa frustracija ja iskazuva ovde na forumot...
Порано сестра ти ме правеше посреќен, сега некако досадно стана. Поздрави ја и кажи малку да биде покреативна.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Сите тимови се мешани на тоа игрите и играње само на копуциве шо поке и бркање валуе најдобро на слабиве тимови
Перу да земе сет 4,50
126,5+ 2,00
Сет не зема ама плус локум :pivo2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom