Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
На Cloud Bet пред две недели депонирирав 400 евра, во Биткоин. Сега на акаунтот има околу 4000 евра. Онаква лудачка серија на добитни бетови во животот не сум имал никогаш. Денес ми го лимитираа акаунтот. :(
 
Последно уредено:
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
На Cloud Bet пред две недели депонирирав 400 евра, во Биткоин. Сега на акаунтот има околу 4000 евра. Онаква лудачка серија на добитни бетови во животот не сум имал никогаш. Денес ми го лимитираа акаунтот. :(
Чекај сега, нели од покер живееш? :pos:
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
На Cloud Bet пред две недели депонирирав 400 евра, во Биткоин. Сега на акаунтот има околу 4000 евра. Онаква лудачка серија на добитни бетови во животот не сум имал никогаш. Денес ми го лимитираа акаунтот. :(
И после соли памет овде како треба да се игра, банка, процент од банката, флат стејкс, валуе бетови, курци палци. Кај најде толку валуе бетови во две недели?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
И после соли памет овде како треба да се игра, банка, процент од банката, флат стејкс, валуе бетови, курци палци. Кај најде толку валуе бетови во две недели?
Играв многу бетови на ден, сите на коефициенти кои многу се разликуваа од просекот на пазарот. Играв и бетови на спортови за кои не ги знам ниту правилата, како крикет на пример. Во ниту еден случај не ми канцелираа бет. Топ кладилница, само цвикнаа на крајот со лимитирањето. Нема врска, ќе отворам нов акаунт.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
И после соли памет овде како треба да се игра, банка, процент од банката, флат стејкс, валуе бетови, курци палци. Кај најде толку валуе бетови во две недели?
Шо тропаш зелени бе брат? Демек тие еднаш неделно излегват? Зависи од денот, можи да има 10 а можи да има и 1 вреден бет.
 
F

Fl. Perez

Гостин
Kako ubavo me pozdravija Porto so Guimaraes (vikedov) od 2-0 2-3 (i toa od 3 suta site 3 vlegoa vo gol) za 655e i Salzburg so Crvena Zvezda (imaa samo 2 suta vo vtoroto i kakov glup vtor gol padna, koj gledal znae...baska kurvite da ne se povlekoa na 2-0 koj znae koj kje bese krajniot rezultat vo nivna polza) od 2-0 2-2 za 655e (nosese 700e ama CopilE predade) !!![DOUBLEPOST=1535597013][/DOUBLEPOST] IMG_20180830_044057.jpg

IMG_20180830_044015.jpg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
@Tomasino Пелистер Олимпијакос ракометот како мислиш дека ќе излези? Ја има на бет365 утакмицата
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Шо тропаш зелени бе брат? Демек тие еднаш неделно излегват? Зависи од денот, можи да има 10 а можи да има и 1 вреден бет.
Што кур се мешаш кога не знаеш за што се збори. Ставро солеше памет и јадеше гомна на сите овде дека немаат поим како се игра, како единствен начин да се биде во профит е да се формира банка, да се игра со 3-5% од банката, да се играат валуе бетови, а сега кажува дека игра на спортови на кои не ги ни знае правилата. Ликот буквално погази се што кажа на темата, ако му ги погледнеш мислењата ќе видиш како во едно јаде гомна на некој зошто играл 1.05 коефициент, а во друго тој самиот игра такви коефициенти со објаснување дека кај тие коефициенти не ти треба мислење или прогноза за натпреварот, битно е да излезат. Кажува како од 400 евра стигнал до 4000 евра за 2 недели што е тотална контрадикција на она што го збореше. Со 400 евра банка ако играш со 5% бет ти е 20 евра, ако просечен коефициент ти е 2.00 треба да имаш 180 добитни бетови повеќе од бројот на промашени, значи ако во 14 дена играш по 20 бета на ден ти е вкупно 280 бета, од кои соодносот на погодени-промашени треба да ти е 230 погодени-50 промашени што е невозможно
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Што кур се мешаш кога не знаеш за што се збори. Ставро солеше памет и јадеше гомна на сите овде дека немаат поим како се игра, како единствен начин да се биде во профит е да се формира банка, да се игра со 3-5% од банката, да се играат валуе бетови, а сега кажува дека игра на спортови на кои не ги ни знае правилата. Ликот буквално погази се што кажа на темата, ако му ги погледнеш мислењата ќе видиш како во едно јаде гомна на некој зошто играл 1.05 коефициент, а во друго тој самиот игра такви коефициенти со објаснување дека кај тие коефициенти не ти треба мислење или прогноза за натпреварот, битно е да излезат. Кажува како од 400 евра стигнал до 4000 евра за 2 недели што е тотална контрадикција на она што го збореше. Со 400 евра банка ако играш со 5% бет ти е 20 евра, ако просечен коефициент ти е 2.00 треба да имаш 180 добитни бетови повеќе од бројот на промашени, значи ако во 14 дена играш по 20 бета на ден ти е вкупно 280 бета, од кои соодносот на погодени-промашени треба да ти е 230 погодени-50 промашени што е невозможно
Јас знам за што се збора овде.Ако има некој типстер кој игра крикет и е успешен јас радо би го изиграл неговиот тип оти знам дека разбира и е успешен. Гледаме вие со тенисите какви пари прајте, тој е ѓаволски спорт кај што се лажи цел свет.

https://naomiosaka.blogabet.com Еве доказ за тоа ако си паметен ќе сватиш,јас за некое поозбилно кладење од Ставрогин првпат слушнав па после само се надоградував и пробвав да стигнам да знам како стојат работите.Јас во мојата банка ретко имам место за мои синглови да играм, се ми е препишано скоро ама битно е да се вадат резултати, што побрзо сватите дека сте катастрофални типстери и дека на Челзи и Реал нема да земите пари ниту на Новак со Федерер тоа подобро за вас.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Што кур се мешаш кога не знаеш за што се збори. Ставро солеше памет и јадеше гомна на сите овде дека немаат поим како се игра, како единствен начин да се биде во профит е да се формира банка, да се игра со 3-5% од банката, да се играат валуе бетови, а сега кажува дека игра на спортови на кои не ги ни знае правилата. Ликот буквално погази се што кажа на темата, ако му ги погледнеш мислењата ќе видиш како во едно јаде гомна на некој зошто играл 1.05 коефициент, а во друго тој самиот игра такви коефициенти со објаснување дека кај тие коефициенти не ти треба мислење или прогноза за натпреварот, битно е да излезат. Кажува како од 400 евра стигнал до 4000 евра за 2 недели што е тотална контрадикција на она што го збореше. Со 400 евра банка ако играш со 5% бет ти е 20 евра, ако просечен коефициент ти е 2.00 треба да имаш 180 добитни бетови повеќе од бројот на промашени, значи ако во 14 дена играш по 20 бета на ден ти е вкупно 280 бета, од кои соодносот на погодени-промашени треба да ти е 230 погодени-50 промашени што е невозможно
Сакаш принт скринови? После пак ќе те снема од темата на едно месец дена.

Инаку екпериментирав со нов начин на наоѓање на value бетови кој е поврзан со arbitrage бетингот, со тоа што не затвораш од двете страни туку само се кладиш на страната која мислиш дека е погрешно поставена. Од таму толкав број на бетови. Не се мачи, прекомплицирано е за да разбереш, едно затоа што не си многу бистар, а друго затоа што си немоќно исфрустрирано човече кое не може да поднесе некој да е добар во нешто.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom