Кили vs. изгубена водителка од АБ Канал

Член од
2 јули 2007
Мислења
234
Поени од реакции
171
Добро еве, може и не требало да му го постави тоа прашање, но во секој случај, тој не требаше вака да одговори, сепак се работело за коментар од гледач.
 
П

Пепси_

Гостин
Колку само сочно и го кажа тоа..."сакам да ти го зачукам у уста " :facepalm: :pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Го почитувам Кили, интересен, оригинален лик е, ама не оправдувам вулгаризми во емисии. Не дека не ги оправдувам, ама не гледам ништо смешно, ни интересно во пцуење и говорење такви работи во емисии, без разлика какви и да се.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
За поддржувачите на *водителката*...Таа проба со прашањето да е интересна и да истакнит некоја си особина на Кили, па тој и врати со нејзина особина претпоставувам.Со зачукувањето в уста.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Го почитувам Кили, интересен, оригинален лик е, ама не оправдувам вулгаризми во емисии. Не дека не ги оправдувам, ама не гледам ништо смешно, ни интересно во пцуење и говорење такви работи во емисии, без разлика какви и да се.
takov e kili po priroda ili ti se dopagja ili ne orginalen covek.
vo vreme koga sekoj 2 covek e d*dlac :гомце:
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Девојката тука нема никаква вина... тоа е шоубизнис.. ако е јавна личност тој треба да биде подготвен на секакво прашање и воопшто не смее да го нервира вакво нешто.
Сега тоа што него му смета прашањето од некоја причина.. не мора да плука по водителката и нејзе да и кажува ти треба да ги бираш прашањата... не треба да ги бира туку баш како што кажа и самата таа треба да ги почитуваш своите гледачи и да ги поставиш сите прашања макар и да се дел од интима... ако личноста не сака да одговори.. се оди понатаму.
А овака он само се избрука според мене.. и не само што се избрука.. беше вулгарен и покажа колку само не може да се справи сето тоа.
Ако погледнете други емисии низ светот кај што гостуваат познати личности ќе ви стане јасно дека се поставуваат многу поинтимни и понезгодни прашања па не се дига толку прашина и не се прават вакви сцени.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За поддржувачите на *водителката*...Таа проба со прашањето да е интересна и да истакнит некоја си особина на Кили, па тој и врати со нејзина особина претпоставувам.Со зачукувањето в уста.
Јас лично не ја бранам, ниту велам дека е во право, ама само затоа што Кили е интересна појава, не му дава за право на телевизија да зачукува никому во уста. Реално да беше ова Слаткар и истово ова да го кажеше, сега сосема друг тек ќе имаше муабетов.
Треба да се има бон-тон, не е се у муабетот, јас сум ексцентрик што сакам ќе правам. Не му личи.

takov e kili po priroda ili ti se dopagja ili ne orginalen covek.
vo vreme koga sekoj 2 covek e d*dlac :гомце:
Супер ми е он. Навистина. Одличен.
Но, не значи дека ако некој ми е симпатичен како човек, дека ќе ја оправдувам секоја негова постапка.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Кили е само испровоциран од она На што си? И не е незнам толку страшно она што го прочита, кога сите знаеме на што е!:D Али го пецна водителката и љут и враќа ..По мене ниско одреагира и се возбуди пошто некој конечно јавно му кажа ДЕКА Е ЏАНАК ТЕЖОК! Тоа го здоболе...вистината боли јбг

А водителката е крш...се слагам...И многу глупости има у таа емисија да е само тоа......А ладно одреагира пошто неа уво не ја боли.Колку коментари сељачки добила до сеа..Секоја убава девојка што привлекува внимание добива милијарда глупи коментари..навикната е;) Ја боли неа уво...него Кили се возбуди само:icon_mrgr:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
6.026
Кили мајсторе!

p.s. некој од целата емисија да не има линк?
јас ја гледав целата емисија и ова делче го имаа тргнато ,а на дотичното прашање имаше одговор подпомогнат од Пистолеро - "на фотелја " .

Иначе во моментот кога одеше репризата на емисијава Кили напиша статус -
Kiril Pop-Hristov
‎..Upravo ide FB - na AB canal, so polu-pismeni voditelki - izvolte da gledate malogragjanstina.



Па бев зачуден на неговата лицемерност,зошто тоа не и го спомна во емисијата , но сум се излажал :D .
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Лично од Кили одговор ( фејсбук коментар) на сите ваши дилеми и трилеми за неговото понашање:

" .drag Trajko, sakav da i pomognam na kutrata mlada devojka.Neli e red da se pomaga na pomladite kolegi, koi stotuku vleguvaat vo ovie "opasni vodi" - kade mora da naucat eticko odnesuvanje i kodex!!!...za zal zastvnik Bojo prima sekakvi,bez da porazgovara so niv i da svati so kakvi mediokriteti ke sozdava televizija.Tragicno e toa koga podmetnuvas nevkusni i t.n. provokativni prasanja-zadskrivajki se preku "nepoznatiot" identitet na nejzinata publika,koja ona mnogu si ja ceni!...jada i tuga e toa,drag prijatele.Sekogas ke gostuvam vo emisii na mladi voditeli koi se borat za uspeh pod nasevo "kurvinsko" nebo, no ako resat da se 'rckaat so mene - ke go papaat debeeeeelo. "
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа не е оправдување да го начукува он некому во уста!
Аман!
Постои културно спуштање на земја!
Субјективни сте, затоа што го поштувате Кили. И јас сум една од тие што го поштуваат, ама вакво однoс не е за браво ѕвер си! Он има дупло години најверојатно од девојчето и треба да знае да се однесува како возрасен, а не како да има 16 години. Пак ќе речам, Слаткар ова да го направеше, одма ќе имаше други реакции.

Супер е Кили, ама ова... никако. Не е смешно. Трагично е.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Јас лично не ја бранам, ниту велам дека е во право, ама само затоа што Кили е интересна појава, не му дава за право на телевизија да зачукува никому во уста. Реално да беше ова Слаткар и истово ова да го кажеше, сега сосема друг тек ќе имаше муабетов.
Треба да се има бон-тон, не е се у муабетот, јас сум ексцентрик што сакам ќе правам. Не му личи.



Супер ми е он. Навистина. Одличен.
Но, не значи дека ако некој ми е симпатичен како човек, дека ќе ја оправдувам секоја негова постапка.
Не беше директно насочено спрема тебе ;) Разбирам бонтон и се то, ама во нашево општество тешко со бонтон, па мораш вака дрско​
.Кили не е светец, ама овие шо се играат телевизија не се па ич.Милион пати изјавил експлицитно во врска со прашањето и едноставно му дошло преку половиот орган.Исто како и Слаткар.Само тој да беше гостин освен различен тек, малку подолго ќе беше видеото:D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.716
Поени од реакции
12.145
Слаткар, семкар...можда не ми се допаѓаат некои особини кај Килијан, можда ми се допаѓаат ...не е битно. Али конкретно за ова темава,...не може туку така да го прашуе све и свашта. Има некои ствари што се невкусни као прашање у јавност осим со претходен договор до каде...така да...арно и рекол на крају краева.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom