Киксови

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Снешка од Антена 5: “Вие слушате Антена 5 заедно со СнешкО и Мики“.
Водителка од АБ го прашува Кико-Идол: “Има ли женски во Охрид?“ (е не, само машки се :rolleyes:)
Коктел-мајсторот од Summer Club: “Овој коктел се состои од БЛУ КОРАКАО“ (Blue coracao - кое се чита “блу корасоу“).
Исто во Summer Club го прашуваат некој гостин (заборавив кој беше) да сподели интересни моменти од неговата кариера. И овој: “А од самиот почеток ли на кариерата или?“.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Вчера одам во продавница и му давам на продавачот 50 ден железни, си земам мастики Старс и чекам да ми вратит кусур.Во меѓувреме дојде уште еден човек и си купи цигари.Додека чекам пари продавачов нешто барат кај му се другите пари... и ми дават 485 ден? WTFFFFFFF и си реков ах во каков ќар ке влезам ама само што ја пуштив ракава нешто ко синкир да ми рече не ги земај и му реков чекајте грешка сте 50 ви дадов а не 500 и ми викат ај се збунав некој ми даде 500... Значит најголемиот кикс бре во каков ќар ке влезев ама јас будалаааааааааааааааа :mad::mad::mad::mad::mad:. :P
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
се си бива и проаѓа али никогаш нема да го заборавам моментот кога професорка по математика наместо sec(x) напиша sex.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Место каиш јас киш и сега другарите ме викаат КИШЕ жално а ме скинаа од зафркавање
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Малку киксови од Кочани..

-Кај беше на одмор?
у Бугарија у Тенерифе!

-Шо ќе пиеш?
Сода Вода!
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Прееска одам во Лесковачка да си купиме хамбургери со другарка ми и цела ко изгубена и викам на таа

- Дајте ми хамбургер, уствари 2 со ЛЕСКОВАЧКА :tapp:

цело време се смееше , ко изгубена и нарачував, ко првпат хамбургер да јадам..
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Имаше еден муабет за оптичарот Мартинов (велешани го знаат) кој гласи вака:

Се враќа типот од Неготино со кола така малце запиен, го запира полицаец и го прашува "Имаш ли ти пијано????" И Мартинов му одговара "Какво пијано бееее, ја иам гитара"...
 
K

kalimer0

Гостин
Професорот по историја: Кој ја открил Америка?
Јас: Робинсон Крусо.
Професорот: Ма немој, и Петкан да не бил со него?!
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
70
Поени од реакции
20
полно ги има..не ги знам сите :pos:
знам за хелихоптер киликоптер 1наш рекоф..
и секој пат ко ќе згрешам некој збор се праам ко да употребувам таков збор..(да не испаднам будала) вака еднаш рекоф грешко наместо грешка xD
многуу има вакви..
а другарка ми наместо питбул..рече питибул :icon_lol:
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Едно такси на 11ти Октомври 60 бб:pos:

Другарка:
Почнаа волина на долците :pos:
Нова Година што дата се паѓа? :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom