Квaлификaции зa Светско Првенство во рaкомет 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
38-32 алеее алее...

Браво...само напред...први у група со 6 бода сме муаахаххаleta
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Била остај тоа први сме. :) Во Гимараеш ако не скинат, тешко нас! Не се радувам толку на оваа победа, уште половина треба да се одработи на нивен терен! А ние како играме на гости.. :(
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Да само што има една разлика, а тоа е Кире Лазаров!

Минатите години скоро сите репрезентативци беа од домашното првенство, сега скоро сите играат во Европските клубови, кој играат во ЛШ. Значи имаат искуство да го поднесат тој притисок од бројната публика, за разлика кај нас каде што во домашното првенство има максимум 100гледачи.

Тоа со Бугарите, ги потценувме и не излеговме со сите сили, и демотивирани од управата која незнае да се гружи за своите играчи. Но последниве случувања ни даваат за право да се надеваме на пласман на едно Светско првенство.

*пред почетокот на натпреваров ракометарите изјавиа дека ке бидат задоволни и со 1поен предност пред дуелот во гимараеш. Вака, топови.
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Значи у нашава земја треба прво до граница на пропаѓање да се донесе нешто за да почне да функционира.Дојдоа момците дотакво стање да треба да играат без најдобриот, со подготовки од недела дена(па ни толку) и се чинеше дека пропаѓаме сто посто.
Ама стварно пофалби за сите што денес изиграа како што треба.Ракомет долго време гледам и сум во тек со последниве квалификации од минативе 3-4 години.И мислам дека не само јас, туку сите што глеаат ракомет, денес очекуваа околу 40 минута, нашиве да почнат да додаваат во публика, да шутираат во коментаторот горе, и после верижна реакција следува празнење на сала до 50-55 минута.Ама денес многу пријатно изненадија.
Кире свака му част се врати, покажа дека ја сака државава и покрај тупото водство на федерација која не знае еден тел да му сврти на најдобриот ракометар дека подготовките се одложени.
forza Македонија и во Португалија да изиграат како денес.....:D:D:D:D:D:vozbud::salut:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вчера бев пријатно изненаден од толку големо присуство на публиката за рзлика од мечот со бугарија кога салата беше полупразна, вчера многу луѓе останаа надвор неможејќи да влезат зашто немаше доволно место. Се надевам дека новата сала ќе биде готова за некој следен ваков важен натпревар каде што сите што сакаат да дојдат ќе можат да уживаат и во живо да го следат настапот на нашата репрезентација.

П.С. за реваншот во недала во португал 6 голови според мене не се некоја голема предност за да играме мирно и да не се секираме, затоа нашите треба да играат борбено и да не се опуштаат за да може да гледаме во јуни кога се играат баражите повторно некоја добра европска репрезентација. Се надевам во новата сала.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Баш ми беше мило :eek:lee:...не се слаби Португалците ама покажавме дека можеме и нив да ги совладаме...се надевам дека во реваншот ќе влеземе со ладни глави...како и да е противникот во баражот нема да биде ни малку лесен но се надевам на добра игра...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Леле браво што сме тепале. Не го гледав цел меч ама ако сме играле како што игравме на почетокот на мечот јас мислам дека би требало да тепаме и со многу овеќе од 6. Стварно не знам како се одвивал онатаму мечот па ако грешам некој нека поправа.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
МА-КЕ-ДО-НИ-ЈА МАКЕДОНИЈА!!!!!!! КИРЕ ЛАЗААРОВ!!!Ај малу навивање за поддршка вчера за време утакмицата кршев лустери :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Утре само да го издржиме почетниот притисок и ќе биде полесно. Очекувам да се пласираме во баражот и со малку среќа во ждребот и да се пласираме на Светско Прврнство!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom