Квалификации за европските натпреварувања

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
:cuc:

Тренерот на Гент, Хејн Ванхезебрук:

Шкендија ја повтори дефанзивната игра од првиот меч, остана на нам да ја направиме разликата, бевме надмоќни.

Може заборавивме да постигнеме гол во првото полувреме, каде што имавме две-три добри шанси.

Во вториот дел ја покажавме нашата сила, успеавме да го надиграме противникот пред оваа фантастична публика од 27.000 гледачи“.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
:cuc:

Тренерот на Гент, Хејн Ванхезебрук:

Шкендија ја повтори дефанзивната игра од првиот меч, остана на нам да ја направиме разликата, бевме надмоќни.

Може заборавивме да постигнеме гол во првото полувреме, каде што имавме две-три добри шанси.

Во вториот дел ја покажавме нашата сила, успеавме да го надиграме противникот пред оваа фантастична публика од 27.000 гледачи“.

така така,ви го турија без вазелин,па сега ајде френетична публика.
Сигурно сте биле френетични после секој гол на Гент и сте го доживувале како оргазам.

Класично мачкање очи,имајте публика вие од пичку матер за да ве резилат со по 4-5 комада и 70% од публиката да си отиде веќе на 0-2.Да се мочам на таквата публика
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
Astra Giurgiu: No money, sold best players recently, manager suspended for betting on football. Owner in jail. Currently sitting 4th from bottom in the Romanian League. The 3 teams below them have all had points deductions, one of which beat Astra 5-1 on Sunday. Incredible

e od ovie izgubija west ham, i ne mi se jasni, lani se penjavea za mesto u evropa, vtora godina po red go kockaat, sto misli bilic, deka u prvi 4 ke zavrsi ? Koj go prelazal, u LE sve e mozno, duri i do sam kraj da otidat zasto da ne, pa taka i vo LS da zaigraat ako im se posreki.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
ЦЕПКИ!
Поштувам што уште некој има македонски фб ко мене :D
ЦЕПКИ?

ОООООООООООООООООООЗБИЛНО вака го превеле haha емотиконот?

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
WOW е преведено како Супер (или Браво или нешто такво..)[DOUBLEPOST=1472168233][/DOUBLEPOST]Барабаните за утрe:

Pot 1
Schalke (GER)
Zenit (RUS)
Man. United (ENG)
Shakhtar Donetsk (UKR)
Athletic Club (ESP)
Olympiacos (GRE)
Villarreal (ESP)
Ajax (NED)
Internazionale Milano (ITA)
Fiorentina (ITA)
Anderlecht (BEL)
Viktoria Plzeň (CZE)

Pot 2
AZ Alkmaar (NED)
Braga (POR)
Salzburg (AUT)
Roma (ITA)
Fenerbahçe (TUR)
Sparta Praha (CZE)
PAOK (GRE)
Steaua Bucureşti (ROU)
Genk (BEL)
APOEL (CYP)
Standard Liège (BEL)
St-Étienne (FRA)

Pot 3
Gent (BEL)
Young Boys (SUI)
Krasnodar (RUS)
Rapid Wien (AUT)
Slovan Liberec (CZE)
Celta Vigo (ESP)
Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Feyenoord (NED)
Austria Wien (AUT)
Mainz (GER)
Zürich (SUI)
Southampton (ENG)

Pot 4
Panathinaikos (GRE)
Sassuolo (ITA)
Qarabağ (AZE)
Astana (KAZ)
Nice (FRA)
Zorya Luhansk (UKR)
Astra Giurgiu (ROU)
Konyaspor (TUR)
Osmanlıspor (TUR)
Qäbälä (AZE)
Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Dundalk (IRL)

Интересни групи би требало да има.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Истово го пишав во ПЛ темата. А баш ќе имаа European nights на новиот стадион, два големи чекори напред за клубот. Вака нема играат пак за 6-7мо место во ПЛ кога се глупи.
Абе самото тоа што ќе играат Суперкуп во Скопје ако освојат ЛЕ треба да ги мотивира, али шутраци, веза си немаат. :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
West Ham were knocked out over two legs of the final qualifying match by a team 11th in the Romanian league whose manager, Marius Sumudica, has been unable to prepare his team for two months due to a betting ban and whose owner, Ioan Niculae, is in prison for illegally financing a presidential campaign.
 
C

Castiel

Гостин
Некој провоцира вербално, некој на тоа враќа материјално.
Сакаш да кажеш дека ова е полошо од она што се вееше и викаше на стадион?

Размисли 5-10мин па пиши.
Toj Капацитет нема 1 мин да размисли камо ли 5 или па 10.[DOUBLEPOST=1472195939][/DOUBLEPOST]
:cuc:

Тренерот на Гент, Хејн Ванхезебрук:

Шкендија ја повтори дефанзивната игра од првиот меч, остана на нам да ја направиме разликата, бевме надмоќни.

Може заборавивме да постигнеме гол во првото полувреме, каде што имавме две-три добри шанси.

Во вториот дел ја покажавме нашата сила, успеавме да го надиграме противникот пред оваа фантастична публика од 27.000 гледачи“.
Фантастичната публика што беше дури 60 мин на трибини. После си бутнавте опашките во гз кога ви го начукаа до грклан и ве снема. ЕВРОПСКА ШКЕНДИЈА хахахахахахаххаха

Сеа дестани наредна година ко ќе лупне 20 милиони па ќе бидете европско чудо.


Ја нуачи песната? Шкендија сака репеетееееееееееееееееее.....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Штета за Хајдук, баш супер играа цело време, ама џабе кога немаа среќа. На крај испадна најзаслужниот за двата гола на Хајдук да им пресуди. :)
Ај следната година повеќе среќа, ако фатат место воопшто.
 
C

Castiel

Гостин
Дали клубот на индијанците денеска ќе искочи со клубска изјава за навредливото навивање и индицентот со навивачот што влезе на терен? И дали ќе се заканат дека веќе нема да се натпреваруваат во УЕФА по поразов ко што се заканија по поразот од вардар дека немале да се натпреваруваат во македонска лига?


КУЉИБАЉИ ПЛАШИ ДЕЦА МАЉИ...

И пак

ШКЕНДИЈАААААААА САКА РЕПЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Дали клубот на индијанците денеска ќе искочи со клубска изјава за навредливото навивање и индицентот со навивачот што влезе на терен? И дали ќе се заканат дека веќе нема да се натпреваруваат во УЕФА по поразов ко што се заканија по поразот од вардар дека немале да се натпреваруваат во македонска лига?


КУЉИБАЉИ ПЛАШИ ДЕЦА МАЉИ...

И пак

ШКЕНДИЈАААААААА САКА РЕПЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе
Ама изгледа на вам циганите сме ви трн во гз. Се гледа дека едвај чекате за да јадете гомна, како што јадеш ти сега.

Кое навредливо навивање бе? Абе ти или слеп и глув си или си заќоравен од омраза.

За тој глупакот што влезе на терен клубот ќе си плати казна и такви случаеви има и на многу поголеми натпревари.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
sss.png
Некој го интересира Куљибаљи...некој Фљорент Османи...друг Зоти Заевит... а мене ме интересира редарската служба дали ги проверила девојчињава на влез? :D
И ако ги проверила...како? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom