Кајганџии - моторџии, ајде да се преброиме, правиме тура!

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
закон е клипов ама брату пази да не се пелснеш:smir:
 
С

Спенсер

Гостин
2 :30 така нешто .... надоле од стража возев негде над 130 km/h
автопат ја држев 100 km/h
Во моментов максимална на право и е 120 km/h ali ги врти релативно брзо...
на еден семафор..на симпо дугачкиот...

таа априлија на сликите на стража шо е, иде 120км/ч??епа друже, ако сакаш пиши ми пп,или на темава колку пари ппотроши за тјунирање,и кои делови, поздрав
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
таа априлија на сликите на стража шо е, иде 120км/ч??епа друже, ако сакаш пиши ми пп,или на темава колку пари ппотроши за тјунирање,и кои делови, поздрав
Veruvaj ide :) ja imav taa cest da ja vozam apriliata ednostavno nemam zborovi.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
срамота една тура не се направи:nesvest:
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Која црна тура...2 години се договараме ништо....ке заврши сезонава кај да е...јас летово доста добри турички направив...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Која црна тура...2 години се договараме ништо....ке заврши сезонава кај да е...јас летово доста добри турички направив...
па добри тури напраи ти кактус и до Охрид беше ваму таму :aplauz:
 
S

StormRage

Гостин
хехе читам ова априливе знам... можит и до 120 да кренит ама со спортски филтер и сл. чуда... имам кинеско 50 кубици скутер... го кренав 75км на сат а 80 е графирано... и од многу заебанци имам лизгано со 60 на сат :)... а инаку возев овде едно пиаџо тајфун... бесна машина старо ама будало
 
Член од
1 август 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
imase trki ne bese tolku loso.bev negotino trkite koa trebase da bidat i tamu bese cel veles i negotino ama ne bese legalizirana i dojdoa dzandarite pa se raspravavme pol saat pa na kraj zaminavme nakaj gevgelija tamu dole da se trkaat ama dojdoa i tamu dzandarite i pocnaa zapisnici da pravat na site motordzii....bev i na kicevo trkite....nemam zborovi za u kicevo(mnogu dobro bese)....
 
Член од
26 февруари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
1
А бе кај во Гевгелија не ме зезај јас сум од Гевгелија тука само ако сакаш со ендуро па у планина да се зезаш пошто иам ендуро знам како е имаме околум 120 км планински патишта по Кожуф планина е тоа е закон ако некој има ендуро или слично освен КРОСС :) може и со крос али да си носи 100 л бензин на грб xaxax нека дојде да се просетаме малце :) инаку догодина се планира скутеријада во Гевгелија под наша организација ке бидете благовремено информирани ке има тест возења,гимкани,забава па да се друзиме малце.VICKS@Moto-Center-Shop by the way иам сервис во Гевгелијава ако некој од вас има некој проблем во овој дел од Македонија нека контактира добро е да се помогне на моторџија во невоља поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom