Кајганџии, кој каков бизнис работи? Ајде да соработуваме!

Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Davajte be linkovi..da se vidi ponudata, in najmal biznis ili would-be business treba da ima web strana, pa duri i onie besplatnite so baneri..ne e sramota...sramota e da nemas web...:)
Ај ти стаи од војот бизнис се разбира ако имаш де:smir:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
2
Јас се занимавам со машинерија и опрема најмногу од Кина и од реномирани светски фирми, средувам транспорт, исто така носам и суровини како лим и сл по најниски цени.

Инаку почнав еден блог, редам машини и опрема... http://machinesuppliers.blogspot.com
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Се занимавам со програмирање,веб дизајн,3д анимации,флеш сајтови,онлајн продавници и сл.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На кој му требаат меѓународни транспортни услуги,увоз - извоз,нека се пријави :wink:
 
?

..........

Гостин
Има ли некој овде кој во домашни услови одгледува печурки во вреќи?
Имам јас простор долу во подрум можам да ги создадам условите...само се плашам дали со ова хасапот коа ке стапи на сила на 1,1,2010 ке може да ги продавам по продавници и на лугето за по дома:helou:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Вака искрено јас работам со web-и се околу него , 3D-анимации , 2D flash , реклами за web , скринсејвери иначе серијозно кој е за услуга бујрум нека кликне на потписов јурагаанте и има контакт тоа поззз
 
Z

ziko bt

Гостин
дизајнирање и одржување веб страни-фамилијарен бизнис
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Сопствен бизнис. Нешто со компјутери или сл. работа.:wink:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Ако има некој заинтересиран да работи кај мене нека се обрати со ПМ.
Пред 4 месеци регистрирав компанија за веб програмирање, работaм со Microsoft Visual Studio на аsp.net платформа претежно за странски клиенти.Ако некој го познава asp.net програмирањето и англискиот јазик - одлично, слободно нека ми прати порака зашто осеќам дека не ќе можам да стигнам сам да завршам се како што ми се наголемува работата.
 
Член од
24 октомври 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
изработувам бизнис планови за кредитни апликации во сите банки, изработувам комплетни инвестициони планови за сите оние кои сакаат да воведат новост во работењето или иновација, изработка на бизнис анализи и сл. работи.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Изработувам целосна документација за дизајн на одреден производ од цртка до работилнички цртеж. Останатото е само "мајсторот " да сече и да завари, во зависност од тоа со каков материјал се работи, ако е метал ке се вари ако е пластика се прават калапи и сл.
Трета година сум на Машински и студирам Индустриски дизајн т.е дизајн на производи.

Еве еден проект што во моментов го работам:
Проектот се вика "Осветлување на велосипедска патека" поконкретно кажано, дизајн на канделабра која е сместена покрај велосипедска патека.
функционира на електрична енергија и на соларна енергија, преку соларни панели кои се сместени на врвот и имаат кружна форма а оветлувањето се врши преку LED технологија.
Исто така содржи и место за одмор т.е седење и потпирачи за велосипедите.
Ова ми се првите рендери (слики) кои треба да бидат довршени и "дошминкани".
Видете сами па ако има некој заинтересиран за дизајн на било каков производ може да ме контактира по ПП.
Ко воли нек изволи.
 

Attachments

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Јас работам со флеш,3Ds max и веб па ако има некој кој му треба нешо нека повели и пише преку пп позз.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
австралиски розе бобинки.... оригиналот....
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Работам со продажба на земјоделски производи (компир,грав,ориз),она што баба ми ке го произведе,јас му наогам пласман...
Повелете...:salut:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192

Kajgana Shop

На врв Bottom