Кајгана собиранка во Струмица?

Статус
Затворена за нови мислења.

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Mac)) напиша:
Абе дајте да почнеме од сабајле ние од скопје ќе дремеме таму до вечер?
toa mi bese zborot, ako ja naprtavime all day nema da dojdat mnogu dusi, a ako ja napravime rano pola strumicano ne napustat na sred sobiranka, aj da najdeme termin koj ke odgovara na site
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
И шо испадна саа? Пак ништо од договоро?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
А дојдете вие на екскурзија во Скопје а?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Абе на топиков се договараме за собиранка во Струмица, а не Скопје.
Ама како што ми изгледа ништо нема да испадне.
Ако има заинтересирани пишувајте кога ви одговара, после пак ќе викате Струмичани не си ја фатиле сериозно работата.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
walker_girl напиша:
Абе на топиков се договараме за собиранка во Струмица, а не Скопје.
Ама како што ми изгледа ништо нема да испадне.
Ако има заинтересирани пишувајте кога ви одговара, после пак ќе викате Струмичани не си ја фатиле сериозно работата.
:poss: во ред али ако неможе Мујо да стигне до планината нека стигне планината до него,едно бувче и екскурзија во Ск за спиење ќе се снајдеме :3:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
abe aka,skopjani neka dojdat nakaj 6 vo strumica....drugi termini ke kazam drug pat!
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Aj neli moze na 26, so den se paga? Oti jas na 27 ne sum tuka a maka ke mi e ako ne prisustvuvam, aj Sanctimonious odluci i veke da zavrsime so toa oti eve veke 15 sme, nema smisla da se nadevame za djabe. Aj napraj spisok i vidi dali ima uslovi za dobra sobiranka, ako ne neka sme i samo strumicani nema da e i tava loso. :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Ќе биде вака, ако си рекордер како овој :wink:
Иначе Струмичани и цела каса пиво ќе ти донесат само да ти ги земат парите :pos:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Jas i onaka na 25-26 odam kaj bratuced mi u Strumica taka da ako ima sobiranka ke dojdam.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Ајде бе да им идеме убаво вика мац)) ајде луге од скопје ајде да им отидеме во Струмица а ?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Вака сеа, за оние кои планираат да доаѓаат, јас да напишам како замислувам да се одвива вечерта...накај 9 да се собереме сите во Caffe 19, или Extreme, тоа се кафичи, каде што ќе може да седнеме да си направиме муабет! После тоа, накај 12, 12ипол, идеме во Селект на журкање!
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
i jas sakam da dojdam ne sum bila u strumica a kazuvaat drugi deka noken zivot bil top...ama prevoz???nemozam da patuvam so avtobus me gusi..samo so kola a koj ke se nafati so kola da ide??nikoj...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
simonce* напиша:
i jas sakam da dojdam ne sum bila u strumica a kazuvaat drugi deka noken zivot bil top...ama prevoz???nemozam da patuvam so avtobus me gusi..samo so kola a koj ke se nafati so kola da ide??nikoj...
Дојди со нас со бус...нема да те гушиме не се секирај :)
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
Mac)) напиша:
Дојди со нас со бус...нема да те гушиме не се секирај :)
sama pomisla deka ke odam so avtobus se gusi..od oh koga ke vrakav edvaj izdrzav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom