Кајгана готвач vol.28 [гласање: ладен сендвич]

Најдобар кајгана ладен сендвич?


  • Вкупно гласачи
    155
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Глас за Леандра (y)
Баш по мој вкус направен.

П.С Да ја следев темата сега ќе можев да се пофалам со моите кулинарски способности. :pos:
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Коцка..... дефинитивно најдобро :)
Коцка најбоње. Ама твоето (на сунгер боб) буди убави спомени од моето детство. Мајка ми исто ги правеше сендвичите како што ти си го направил.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Гласав за Сунѓерот. Кога му го видов сендвичот, ми се разбуди мајчинскиот инстинкт и добив силна желба да го посвојам и да го хранам со моите веге бургери. Срце оно! :love:

Останатите... Секоја чест! Не требаше да ја отварам темава во витаминскиот ми ден. :(

И да гласате за диеталниот сендвич на другарка ми нејкед! :mad: Каде ви е солидарноста?
@Rigel Kent
Морам да дадам поддршка на %naked% не си го погазувам зборот. :)

Инаку од недиететските сендвичи , оној од коцка е БОЖЕСТВЕН :vozbud:
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Комплименти до Сунѓербоп за гарнирот, навистина се потрудил..
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.677
Коцка, визуелно не уби!:) Ама јас не можам да се снајдам со толкав сендвич :)) и затоа гласав за mordekaj. На помфрит секогаш паѓам.

@AnFem не знам каков ти е тој ден на кој си ама јас веќе без ден сум.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ебаго бе. 11 саато дека да најдам ствари за вакво нешто да изимитирам. Абе ај.


Мордекај. На тебе па највише факју.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
За мене, најважно е, прво, за око да ми се фати...а имам оштро око за храна :)

Овој пат, мој фаворит е леандра. Што да кажам, осим...оргазмично? Зелено, црвено и бело, моја омилена комбинација на бои кои сугерираат совршен микс на вкусови-изгледа богато а лесно-мој идеален сендвич за доручек. Лепчето е посебно секси, а лепче за мене е врв само по себе.
Да, да...баш коа го гледам сендвичов, ми текиња на сцената со Мег Рајан во ресторанот, во кога Хари ја сретна Сали, сите ја знаете, не? Ете така, ова те тера да вриштиш...

Онда, мој втор избор би бил парвати...зошто? Кругот е мојата форма, а кај него кругови во изобилство :)

Вкусен визуелен пристап има и коцка-ех, само, малку дестимулативно ми делува дебелината на слојот со месо...за вкусови се работи, знам, али лично, повеќе ценам кога месото е исечено тенко, застапено колку да даде вкус, како и све останато, а не да доминира...значи, коцкице, ќе фатеше второ место ако пресекот на сендвичот беше доведен на димензија да биде опфатен (бар приближно) со еден гриз-вака ко го гледам, замислувам како ждерам (од сите страни) наместо гриз по гриз, у меџувреме, слој уживкич...:)

Фала ви, драги кајганџии, на ова прекрасно визуелно уживање...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Се мислев меѓу Коцка и Парвати, но на крај решив + 1 за Парвати. Кумановац, следниот пат стави си во сендвичот и зелена свежа пиперка.Да видиш како ќе ти го направи вкусот комплетен. ;)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
За кого да гласа чоек ,се лиги течат.:cuc::cuc:
ке почекам некој ден за гласањево ,али секоја чест на сите многу се убави(на слика) ,тој на ‘‘коцка‘‘ heart attack ли се вика:icon_mrgr:
 
P

parvati

Гостин
Идемо рецимо ециво пециво
MoрДеКај си бе човек обожаам помфрит, али кд би праија ладан сендвич сс помфрит ја ви рендаја сиренце, али мрсно и јако ти е пуно ти е сфака чаз
Сунгеру тфој е опако пун и потсеќа ме на младос кд трчеше по слубе надоле сс сендвич пун толик од житомелски леб, браос
Леандра убаф ти ник, толко,шалу се
гласа за тебе јер некако наише ми личи за пред мене, такфо нешто за едење, зшто е јако бре еееј,лебче ти е џоа подвршњик, најомилено нешто
И плус јајцики за уз ракиичку(и ск туј оној смајли што се тресе)
Нејкед хани бани, неам мани затој што е сендвиТче за диеталци и металци и сфакакфу музику, укусно ми изглеа
Парвати,закурдамисефати шалу се
Мноо кромидариш брат, после овј сендвич праац спање неколко сата и после рокај негде, сигурно ти испадале неколко крастаице и сфашта док си еА како будала
Коцка, двоумеше се измеѓу тебе и Леандру наискрено ама подвршњик манија победи у мене : ) Мислу дека праиш мноо јако работе у едење
Жерардд,прво си припремија сендвич па си сролаја, а требаја си обратно hhhh сролаш и едеш,бш ти блаези си ти(било) док си га кркнаја овој
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom