Кајгана готвач vol.27 [гласање: цезар салата]

Чија Цезар салата е најдобра?


  • Вкупно гласачи
    152
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

cige

Гостин
Да не ја расипувам темава ама најискрено јас не би каснал таква комбинација.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Да не ја расипувам темава ама најискрено јас не би каснал таква комбинација.
Де бе Циге и твоите растурени пиперки не беа баш за пред човек :) ама вкус, нели. Ај ти барем какви такви ги стави, овој Дон како кутре е низ темите, душка и лае само.

Мајонез, патлиџан и кашкавал во моментот би менувала и за секс. И се друго станува ирелевантно.
 
C

cige

Гостин
Де бе Циге и твоите растурени пиперки не беа баш за пред човек :) ама вкус, нели. Ај ти барем какви такви ги стави, овој Дон како кутре е низ темите, душка и лае само.

Мајонез, патлиџан и кашкавал во моментот би менувала и за секс. И се друго станува ирелевантно.
Ако е така пробај и зелка со кечап :). Може ќе ти се допадне.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Де бе Циге и твоите растурени пиперки не беа баш за пред човек :) ама вкус, нели. Ај ти барем какви такви ги стави, овој Дон како кутре е низ темите, душка и лае само.

Мајонез, патлиџан и кашкавал во моментот би менувала и за секс. И се друго станува ирелевантно.
ние сме тука да галсаме и понекогаш да даваме критики...таман работа ако сите постираме слики.
По што ти се пријави за натревар срамота е ако си мислиш дека имаш појма од кување
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
ние сме тука да галсаме и понекогаш да даваме критики...таман работа ако сите постираме слики.
По што ти се пријави за натревар срамота е ако си мислиш дека имаш појма од кување
Don, мене не ме бива за готвење и не знам ни Цезар салата да направам. На темава сум маж да си најдам.
Имам добра меморија, но ти дали се сеќаваш колку пати ти се бришени коментари од оваа причина? Се надевам дека овој ќе остане, за да не труеш во иднина.

Ако разлисташ наназад низ темата која е од 7-ми април, ќе заприметиш дека модификации се дозволени и потребни, баш и тоа и дава убавина на "натпреварот".

Сега продолжи да му го држиш рефлекторот на Џејми Оливер додека снимате емисија.:)
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Don, мене не ме бива за готвење и не знам ни Цезар салата да направам. На темава сум маж да си најдам.
Имам добра меморија, но ти дали се сеќаваш колку пати ти се бришени коментари од оваа причина? Се надевам дека овој ќе остане, за да не труеш во иднина.

Ако разлисташ наназад низ темата која е од 7-ми април, ќе заприметиш дека модификации се дозволени и потребни, баш и тоа и дава убавина на "натпреварот".

Сега продолжи да му го држиш рефлекторот на Џејми Оливер додека снимате емисија.:)
Па ако не те бива шо се пријавуваш за натпревар?:)...уствари тебе те бива за се!види само колку лајкој имаш наназад за твоите безвези
Ти сакаше аплауз за твоите фијаска?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Па ако не те бива шо се пријавуваш за натпревар?:)...уствари тебе те бива за се!види само колку лајкој имаш наназад за твоите безвези
Ти сакаше аплауз за твоите фијаска?
:)

Претходниот коментар што ти го избришаа беше за Farang, далеку од тоа дека нешто лично доживувам. Нема конструктивност кога некој влегува само и плука по темата. Ти тоа не би го сфатил зошто се уште Куваш, а ние имаме преминато на Готвење.
Натпреварот не постои како влез за во кулинарско шоу или тестирање за во елитен ресторан во Париз, затоа остави не да бидеме мизерни, само тоа и ни остана во животот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
карлович ај бе не замарај, ако сакаат и кока кола и ментос бонбони нека ставаат.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Е сега сакам да се пукам. Со кој тоа јас сум дебатирала.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
:)

Претходниот коментар што ти го избришаа беше за Farang, далеку од тоа дека нешто лично доживувам. Нема конструктивност кога некој влегува само и плука по темата. Ти тоа не би го сфатил зошто се уште Куваш, а ние имаме преминато на Готвење.
Натпреварот не постои како влез за во кулинарско шоу или тестирање за во елитен ресторан во Париз, затоа остави не да бидеме мизерни, само тоа и ни остана во животот.
па и јас тоа велам...што те заега шо велам за твоите безвези...ти посакувам убав апетит!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Мајонез на патлиџани? Браво за вас.
Да не ја расипувам темава ама најискрено јас не би каснал таква комбинација.
Сериозно никогаш немаш пробано комбинација на патлиџан со мајонез? :eek: Дали ти знаеш што пропушташ? Таква симфонија на вкусови, таква усогласеност, мајонезот и патлиџанот се кармички создадени еден за друг!
Некој ваков сендвич за доручек и денот е убав!


 
B

Borg_Drone

Гостин
За @AlternativeF
Правилно ти е направена.Користеше рукола?И да, покрај тоа што сирењето (пармезанот, ако не нема врска) е на ленти, си можела да ставиш и јајце варено, на четири исечено. ;-)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom